Royal Blue Tiger

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez QHU » Pn 14 sie, 2017 20:52

No nareszcie coś się w temacie ruszyło :-D . Jak widać zdania są podzielone, w necie jak patrzę na yt to większość chyba na aktywie. Zastanawia mnie tylko kwestia ph, jak osoby które je trzymają na aktywie mają ph ok 7? na chwilę obecną mam baniak zalany na envi i ph 5,5 - 6 a przcież to za nisko dla tych krewetek.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez =Fresz= » Pn 14 sie, 2017 21:13

Bo to z wyglądu tylko aktywne podłoże. A w rzeczywistości już stare wyjałowione podłoże nie buforujące ph.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 14 sie, 2017 21:17

zalewaj kranem to się deaktywuje :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez QHU » Pn 14 sie, 2017 21:22

=Fresz= napisał(a):Bo to z wyglądu tylko aktywne podłoże. A w rzeczywistości już stare wyjałowione podłoże nie buforujące ph.


No właśnie, bardzo możliwe że jest jak piszesz.

A Ci co trzymacie je na aktywie jakie macie ph? Czy krewetki które kupiliście też były z aktywnego? Zakładam że i tak najważniejszym elementem w tej układance jest to z jakich parametrów pochodzić będą ewentualnie zakupione krewetki.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez Raffy » Pn 14 sie, 2017 21:36

pawprz napisał(a):Daman0629 te kropki na filmiku to ślimory???



Kropki? Jakie kropki?! osleplem przy tych krewetkach :!: :!: :!: :shock:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez Tasior » Wt 15 sie, 2017 06:36

Nie wiem czy coś było w baniaku czy nie. Dla ratunku założyłem nowy przeniosłem krewety i to samo.
No ale gdyby były łatwe to chyba ktoś by je tu miał? ;-)
Z tego co wiem to ma je Trolki i może jeszcze dwie osoby w pl. I też bez problemów się nie obyło pewnie.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez daman0629 » Wt 15 sie, 2017 09:33

pawprz to są przytuliki.
QHU u mnie już wszystkie Tigery są na aktywnym envi ph jest niewiele poniżej 6. Jeszcze pojedyńcze sztuki super tigera chodzą na neutralnym ale tam młode nie odniosły sukcesu mimo książkowych parametrów i mimo identycznych parametrów u poprzednika, teraz dostają szanse na aktywnym.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez QHU » Wt 15 sie, 2017 10:45

daman0629 napisał(a):QHU u mnie już wszystkie Tigery są na aktywnym envi ph jest niewiele poniżej 6. Jeszcze pojedyńcze sztuki super tigera chodzą na neutralnym ale tam młode nie odniosły sukcesu mimo książkowych parametrów i mimo identycznych parametrów u poprzednika, teraz dostają szanse na aktywnym.


A powiedz proszę z jakich parametrów kupiłeś krewetki? też były z aktywnego czy przestawiałeś je z neutrala? Jak długo je trzymasz? jak wygląda kwestia wzrostu populacji i przeżywalności młodych na takich parametrach. Widzę u Ciebie na filmiku że podłoża to masz cieniutką warstwę, często robisz restarty?
ps. gdzie masz bazę? chętnie bym rzucił okiem na żywo jak by była możliwość
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez daman0629 » Wt 15 sie, 2017 22:33

QHU Teraz to nie wiem o które tigery mnie pytasz, ale jeśli chodzi o royale to akurat je przestawiałem z neutrala na aktywne, mam je od listopada i z 15 sztuk teraz jest może z 50 więc sam widzisz że przyrost mizerny, na początku samice gubiły jaja teraz liczę że te urodzone już u mnie będą miały łatwiej. Z tego co wiem to Tasior ma z tego samego źródła i jak sam pisze dał na neutrala i niby szło dobrze ale do czasu. Nie są to łatwe krewetki bo gdyby były to i cena i dostępność ich była by inna.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez QHU » Śr 16 sie, 2017 17:48

Chodzi mi oczywiście o Royale. Rzeczywiście przyrost niewielki jak na taki okres, ale dobrze że do przodu. To że nie są to łatwe krewetki to się domyślam, tak czy inaczej spróbuję, może coś z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez stan_shrimps » Śr 16 sie, 2017 21:00

ja kupiłem z aktywnego i 300 us, z Niemiec od hobbysty. PH nie mierzę nigdzie.
Jest 3 mioty młodych (po wielkości), jakieś 30 sztuk w sumie, najmniejsze poniżej 0,5 cm, największe 1,5 cm. Szału nie ma ale dużo wczesniej kupione Blue Tigery dały kilka młodych a Red Tigery nie dały jeszcze młodych wiec nie jest tak źle. Jednak wszystkei krewetki mniej popularne (Tigery, Raccony, Aury itp) trzymam na dośc rzadko u nas używanym podłożu, jednak nazwy nie zdradzę bo to taka mała tajemnica :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez cthulhu » Cz 17 sie, 2017 05:27

A ja zapytam tak z ciekawości. Młode przecinki Royali są już od razu wybarwione?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez daman0629 » Cz 17 sie, 2017 06:36

Niestety chyba nie żadnego gatunku ani odmiany krewetek która zaraz po urodzeniu byłaby w pełni wybarwiona. I tak jest i tutaj ale już przy 5-7mm powinna być mocno granatowa.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez Tasior » Cz 17 sie, 2017 06:40

E no, crystale są ;-)
Te też bardzo szybko stają się wybarwione.
One są bardzo płochliwe jak się urodzą. Jak już zaczyna je być widać to są już barwy takiej jaka powinna być :-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Royal Blue Tiger

Postprzez cthulhu » Cz 17 sie, 2017 08:15

No to widzę, że zdania podzielone. U moich Tigerów (zarówno zwyczajnych niebieskich jak i DBT) małe pierwsze co zauważalne przecinki (ok. 1,5mm) są bezbarwne. Dopiero jak mają jakieś 5mm to łapią kolory, które są już docelowe - szczególnie to widać u DBT. Właśnie nie wiedziałem, czy to normalka czy kwestia selekcji. Z tego co czytam to ciężko stwierdzić, ale selekcje zrobię z ciekawości.

Tasior to u Ciebie te maluchy 1,5mm są już w pełni wybarwione ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron