Zycie seksualne robali :)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Zycie seksualne robali :)

Postprzez cthulhu » N 20 sie, 2017 07:02

Zastanawiam się jak to jest z tym tematem.

W celu rozpoczęcia krzyżowań Tibee przeniosłem ostatnio samice Tigera do osobnego baniaka. Długo czekałem, aż będzie pusta bo ogólnie samice poznaję po tym, że ciągle z jajami latają. Kiedy na następny dzień zajrzałem do niej, widzę że ona znów z jajami pływa chociaż jest jedyna dorosłą sztuka w baniaku.

I teraz pytanie. Po wydaniu młodych świat, samica natychmiastowo przechodzi wylinkę i następują harce, które musiałem przegapić czy ogólnie sama produkuje jajka, które czekają na namaszczenie przez samca ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zycie seksualne robali :)

Postprzez cinek1916 » N 20 sie, 2017 07:39

Najpierw produkuje jajka, które przechowuje w ciele- siodełko. Potem wylinka, zapłodnienie i jajka przenosi pod odwłok.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Zycie seksualne robali :)

Postprzez cthulhu » N 20 sie, 2017 07:45

Jak długo mogą być jajka bez zapłodnienia przez samice trzymane? Bo widzisz, jeszcze jej samca nie dałem...
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zycie seksualne robali :)

Postprzez Inc0gnit0 » N 20 sie, 2017 10:31

gdzieś czytałem że samica może "magazynować " nasienie samca przez pewien czas , masz okazje potwierdzić/obalić ten mit / twierdzenie przetrzymaj samice w tym baniaku sama ( młode moga zostac nie zapyla jej ) jeszcze do czasu aż :
a) pogubi jajka bo były niezapłodnione - obalisz tym samym mit
b) wyklują się młode - potwierdzenie mitu
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron