Czysto białe krewety - prl snowy?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » So 16 wrz, 2017 18:50

czesc :)

Mega lubię białe zwierzęta ;) więc i takie robaczki mnie zainteresowały :)

Kiedyś były bardzo popularne snow white, często się rodziły z CR i CB :) ale snowów ostatnio coraz mniej się robi, ludzie bawią się już w inne krewety.
I tak kminiłem sobie, czy z PRL można wyciągnąć takie całkowicie białe krewetki?

o taki ideał :)
Obrazek

no i przyszla niedawno paka z prl beni 8-) i kilka takich mega jest do dalszej pracy :) będę próbował coś zdziałać.
Ktoś miał coś do czynienia z takimi białaskami? Komuś wyszły z PRL wyższych gradacji?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez CryMore » So 16 wrz, 2017 19:56

Krewetka ze zdjęcia śliczna, ale mocny inbreed (dolne wąsy mocno zaokrąglone ku ciału - powinny być jak najbardziej proste). Ta cecha dyskwalifikuje tego robaka na mistrzostwach.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez kaboom » Pn 18 wrz, 2017 11:42

Takie krewetki są już wyciągnięte z PRL, to się nazywa chyba Pure White Line. Koleś nawet zgarnął nagrodę na którejś z wystaw w Niemczech. Musisz pogooglać. Generalnie wyciąga się je z PRL High a do takich raczej ciężko o dostęp. Lepiej kupić już białe i popracować nad jakością.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez =Fresz= » Pn 18 wrz, 2017 11:56

Nawet jakbyś miał nieurodzaj w ładnych sztukach white to krzyżuj najładniejszą białą z taką SSSS i w miocie będą pojawiać się bardzo ładne white.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Tasior » Wt 19 wrz, 2017 08:01

Z tego co gdzieś czytałem to te właśnie PWL wyciąga się z krzyżówki PRL high i PBL high klas SSSS selekcja aż do momentu utraty wzoru na Smile Head na głowie.
W Niemcowni ktoś coś takiego właśnie uzyskał.
Lecz podejrzewam, że to jest fest mega długa droga.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez =Fresz= » Wt 19 wrz, 2017 08:18

Dokładnie tak ale efekty później są jakie są ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez kaboom » Wt 19 wrz, 2017 14:46

Problem może być raczej w nakładzie finansowym jaki trzeba ponieść przy zakupie porządnych PRL i PBL klasy SSSS, to już są grube tysiące PLN a niewiele osób może sobie na to pozwolić, ponieważ odmiana PWL jest już uzyskana, to ja osobiście wolałbym kupić słabsze osobniki i nad nimi pracować. No ale co kto lubi i kogo na co stać :-)
Tu już za w miarę przystępne pięniążki:
http://www.garnelen-guemmer.de/Garnelen-Krebse-Schnecken/Bienengarnelen/Pure-White-Line-Garnele::2247.html
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Wt 19 wrz, 2017 18:26

Obrazek
Obrazek


Pytałem z ciekawości :)
To moje zarodowe stadko od mistrzunia:) suhego
To z prl benibachi, będzie co przy nich robić, biel do poprawy itp., ale i takie mi się baaardzo podobają :-) I czasu trzeba i rygoru przy selekcji. Jest kilka naprawdę śnieżnych maluchów, kilka z prześwitami, trochę z smile head itp.
Narazie dam im dorosnąć, na pierwszy odstrzał pójdą brzydsze samce, zostawiam tylko najładniejsze i dalej się zobaczy :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez SUHY » Śr 20 wrz, 2017 15:10

Przypałętał mi sie jakiś pokarm po którym wszystkie krewety robią sie pomarańczowe :shock: .Po wylinkach będzie bielej o ile sam nie masz w pokarmach farby hehe . Do tego te co im znika czerwony pigment lubią się zakolorowić po całości .Ciekawe jaki efekt da pomieszanie z białasami co wyskoczyły z fancy tiger .
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez sQun49 » Śr 20 wrz, 2017 15:27

:shock:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Śr 20 wrz, 2017 19:08

jop, u fancy też mam takie 2 samce z mocnym solidnym pigmentem, że wyglądają jak prl fancy :-D ale mieszać nie chce, bo u fancy chce wlasnie takich wiecej sztuk dorobic - silna biel + jak najwiecej paskow, to by bylo piekne :-) takie prl tigery.
a u prl beni odstrzeliwac slabsze, snowy beni 8-) kurde to jest frajda ;-)

a Panu Squnowi coś się stało z oczami :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Tasior » Cz 21 wrz, 2017 07:06

W PRL nie powinno się dopuścić do snowów... Wpływa to na słabą jakość PRL, ludziska nie zapominajcie co to jest PRL i nie wiążcie nazwy PRL z mocnym nasyceniem kolorów. Mocne nasycenie kolorów świadczy o jakości PRL ale tak samo ma być nasycony biały jak i czerwony, oraz ma ich być proporcjonalnie tyle ile powinno. Nie powinno się dążyć do zaniku któregoś z koloru.
W dobrej linii PRL mało rodzi się klasy SSSS, a jak już się rodzi to ona ma ładny wzór np smile head, jakikolwiek zanik we wzorze to już powinien być odpad.
U mnie praktycznie nie ma SSSS, a juz kilkunastu miotów się dorobiłem.

Takie wyciągnięcie SWL to jest kilka dobrych lat pracy na większej ilości zbiorników...
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Cz 21 wrz, 2017 07:32

Oj Tasior, to ja wiem :) ale dobrze napisałeś, dla potomnych. Mam 3 zbiorniki z prl.

W jednym prl akaebinosato od Damiana, już trzecie pokolenie i najwyżej SSki.
Drugie to prl benibachi od Mrozika, tu idę w czerwień i biel.
Trzecie to prl benibachi od Suhego w kierunku snow, dla zabawy :) będzie tu selekcja, żeby jak najbielsze uzyskać bez niczego :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Tasior » Cz 21 wrz, 2017 07:45

No to dobrze, że wiesz ;)
Lecz jest tu dużo ludzi co nie wie, więc dobrze żeby wiedzieli ;)

No ale powiem Ci, że masz mało tych akwa :P
Dla każdej odmiany powinieneś mieć po 2-3 bańki i to minimum ;) - choć z drugiej strony to też się nad tym zastanawiam czy aby napewno, lecz to osobny temat ;)

A co do snowów to jak się bawisz to się baw, sam jestem ciekaw efektów :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Cz 21 wrz, 2017 19:30

Akwariów to zawsze jest za mało :-P :-P :-P Wiadomo, że do pracy nad krewetkami trzeba mieć więcej zbiorników. Najdłużej mam akaebinosato, niedługo im roczek stuka u mnie ale raczej nie chcę nad nimi pracować, mają prześwitującą żółtawą biel, która u akae jest normą. I dużo bardziej mi się benibachi podobają, narazie mam 2 stada zarodowe i już tylko czas pokaże jak to będzie z nimi :) Spokojnie mogę dostawić kolejne banki, mam miejsce na kolejne 15-18 :P Tylko już robaczki muszą na to sobie zapracować :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron