Czysto białe krewety - prl snowy?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Tasior » Pt 22 wrz, 2017 06:54

No to dziwne, myślałem, że te żółknięcie to tylko u Beni :D
Widocznie wszystkie PRL tak mają które sa bogate w biały pigment...
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez sQun49 » Pn 25 wrz, 2017 14:52

Raffy napisał(a):Akwariów to zawsze jest za mało :-P :-P :-P Wiadomo, że do pracy nad krewetkami trzeba mieć więcej zbiorników. Najdłużej mam akaebinosato, niedługo im roczek stuka u mnie ale raczej nie chcę nad nimi pracować, mają prześwitującą żółtawą biel, która u akae jest normą. I dużo bardziej mi się benibachi podobają, narazie mam 2 stada zarodowe i już tylko czas pokaże jak to będzie z nimi :) Spokojnie mogę dostawić kolejne banki, mam miejsce na kolejne 15-18 :P Tylko już robaczki muszą na to sobie zapracować :-)


Raffy robi mi się coś z oczkami jak widzę takie robaki i czytam dodatkowo że standardem u Akaebinosato jest "prześwitująca żółta biel" :mrgreen:

Faktycznie, tu są same prześwitująco-żółte http://akaebinosato.de/gallery/" target="_blank
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Pn 25 wrz, 2017 16:37

Może źle napisałem, że to jest normą ;) Ta, w necie wszystko jest zawsze piękne :p
Nie jestem mistrzem prl, hoduję je bo mi się podobają, nie biorę udziału w wystawach ani nie mam ich dla kasy ;) swoją wiedzę o akae czerpałem z tego tematu:
http://krewetka.net/viewtopic.php?f=11& ... l&start=10" target="_blank

Pokazywałem tam swoje :) tam jest conieco wyjaśnione o tym.

Raffy robi mi się coś z oczkami jak widzę takie robaki


Czyli jakie? Myślisz, że całe białe powinienem robić inaczej? Którą drogą? Kupić od razu pwl z grubej rury? A może dać sobie z tym spokój i neonki hodować :) Moźe wniósłbyś coś do tematu poza drwiną i oczami :p

moje akae:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niby biel, ale od beni się różnią i to widocznie :) Nie bez powodu prl mają swoje linie, i nie opieram się na zdjęciach neta, tylko mówię o praktyce na żywo :) Beni i akae mam pod tym samym oświetleniem.
Tak jak wspomniałem, mam 3 stadka prl w tej chwili
1. Akaebinosato od damiana
2. Benibachi od luki82
3. Benibachi od Suhego wybrane z jak największą ilością bieli - chcę z nich zrobić czysto białe, tylko i wyłącznie dla satysfakcji :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez stan_shrimps » Pn 25 wrz, 2017 21:40

od luki82 mogą się wszyscy uczyć selekcji PRL bo zanim wszyscy słyszeli o PRL Beni on już miał kilka stad :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez totome » Pn 25 wrz, 2017 22:13

Obrazek
To jedna z moich snowek które odłowiłem z baniaka z cr z linii Brilliant . Mam po niej i jej koleżankach jakieś 200 maluchów . Może 10 procent nadaje się do do dalszej zabawy . Reszta to odpad , więc pracy nad linią będzie jeszcze dużo , ale popracuje bo też chciałby taką jak z pierwszego foto :-D
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Pn 25 wrz, 2017 22:49

No to nas jest więcej!!! A myślałem, że tylko ja :-P :-P :-P

Snowy Brillanty :) Mega są i proszę o więcej fot!
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez sQun49 » Wt 26 wrz, 2017 14:05

Raffy napisał(a):
Czyli jakie? Myślisz, że całe białe powinienem robić inaczej? Którą drogą? Kupić od razu pwl z grubej rury? A może dać sobie z tym spokój i neonki hodować :) Moźe wniósłbyś coś do tematu poza drwiną i oczami :p



Raffy nie drwię z Ciebie, po prostu dziwi mnie fakt, że pokazując krewetki gdzie każda stojąca bokiem ma widoczny posiłek w swoim wnętrzu, Ty się nimi zachwycasz a krewetki jak sam piszesz nie masz od wczoraj... Ale o gustach się nie dyskutuje więc nawet nie powinienem poruszać tej kwestii...

Co do drogi do białych - myślę że podobnie jak z PRL - jak kupisz sobie średniaki to możesz zaklinać ohy i ahy, robić zdjęcia z różnym balansem bieli (zdjęcia są mocno różne od siebie ale wiem doskonale jak aparat szaleje na dużej ilości białego) a i tak nie będzie tego co pokazujesz na zdjęciu z początku Twojego posta... Jak pewnie wiesz, krewetki Justbee wywodzą się Akae i to nie z odpadów...

Brilanty miałem u siebie - niestety mimo zapewnień nie "wybarwiły się" :) wylądowały w zsyłce i pewnie było im wstyd kiedy stanęły przy zwykłych Crystalach K14 :mrgreen:

Tu masz mój stary filmik z akaebinosato - żółcią chyba bardzo nie trącają :) https://www.youtube.com/watch?v=Rpa6f-fRt-M" target="_blank
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez Raffy » Wt 26 wrz, 2017 19:50

sQun49 napisał(a):Raffy nie drwię z Ciebie, po prostu dziwi mnie fakt, że pokazując krewetki gdzie każda stojąca bokiem ma widoczny posiłek w swoim wnętrzu, Ty się nimi zachwycasz a krewetki jak sam piszesz nie masz od wczoraj... Ale o gustach się nie dyskutuje więc nawet nie powinienem poruszać tej kwestii...


Ano zachwycam się :) Tak jak wspomniałem, zawsze mi się podobały białe :) Akaebinosato nie mam od wczoraj, mam je prawie rok, od naszego Damiana i widać je w ostatnich postach, w różnych balansach bieli :) I nie mam zamiaru z tego wyciągać PWL, nie mam też zamiaru selekcjonować tak jak niektórzy robią z Prl-kami, zostawiam z każdego miotu kilka najładniejszych młodych akae i to wszystko.

A co do krewet prl beni z pierwszej foty z "posiłkami w swoich wnętrzach" :mrgreen: to ich się nie spodziewałem, napisałem ten temat z ciekawości i chwilę później dostałem paczuszkę od suhego, to myślę czemu nie :!: zrobić z tego stadka całe białe. Dałem im jedno akwarium, dla czystej zabawy i bez napinki :-) W głowie nadal mam snowy, skeletony itp. ze crystali sprzed kilku laty, a te białaski mi się bardzo spodobały i chcę nad nimi popracować :)
W innej bańce mam prl beni od luki82 jak wspomniałem, u nich nie widać "wnętrza" ;) i być może zostawię z tego stada od suhego same samice i kilka najładniejszych samców plus dorzucę samce ze stadka od luki82 i dalej selekcjonować, pracować.
Co z tego wyjdzie? Nie wiem, chcę się pobawić ;)


Ładne te Twoje akae, masz je jeszcze? :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czysto białe krewety - prl snowy?

Postprzez =Fresz= » Wt 26 wrz, 2017 21:26

Ciśnij ciśnij Rafał, jest duża szansa na koksy i też dlatego 3mam kciuki ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron