Krewetkarium pod Caridiny - początki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Pn 18 wrz, 2017 15:17

Witajcie,

Planuje założyć krewetkarium pod Caridiny, po obejrzeniu wielu filmików (m.in. Szopena) oraz przejrzeniu forum, wymyśliłem taki oto zestaw:

Akwarium 60x30x35 OptiWhite
Podłoże Benibachi Black Soil Normal
Filtr (Circulator 500 od Aquael'a + deszczownia + hamburg( gąbka 45PPI))
Oświetlenia (tutaj właśnie nie mam wybranego konkretnego, może moglibyście coś doradzić by całość wyglądała ładnie i estetycznie)
Bakteria Mosura BT9
Mosura Rich Water
Old Sea mud mosura
Salty Shrimp GH+
Filtr RO

z dodatków: kokos, korzeń (z którego powstanie mini drzewo), jakieś mchy, ceramika do ozdoby, zastanawiam się nad kawałkiem Dragon Stone (lecz po przeczytaniu tematów na forum raczej zrezygnuje) i do tego aby przysłonić filtr rogatek (lub podobna roślinka).


Co sądzicie o takim zestawieniu? Co zamienić na inne? Czy może o czymś zapomniałem (i nie ma na myśli krewetek bo o nich pamiętam:P)?

Pozdrawiam Norbi (Travood)
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 18 wrz, 2017 15:44

Odrobiles lekcje dobrze nic dodac nic ujac... No moze tylko
ta deszczownia ci zycie zatruc noca
Co do oswietlenia 2x aquael ledy smart lub jakas belka powerled marki diy
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Pn 18 wrz, 2017 17:25

Czyli co? Zamiast deszczownicy lepiej wylot przez gąbkę rurke i pod wodą puścić (bo w sumie wolałbym aby było jak najciszej), a do natlenienia oxydator wsadzić? Czy jak to rozwiązać? a co do oświetlenie to przejrzę propozycję.
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 18 wrz, 2017 18:10

tak wylot z głowicy pod woda i skierujesz wylot dołączony do głowicy ( jest w zestawie z circulatorem 500 końcówka w kształcie płetwy ) filtra do góry tak aby poruszał tafla wody i to wystarczy oxydator najlepiej się sprawdza w czasie upałów przy licznej obsadzie
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Pn 18 wrz, 2017 20:51

Super dzięki wielkie, teraz tylko zastanowie się nad oświetleniem i zaczynam kompletować zestaw.
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez stan_shrimps » Pn 18 wrz, 2017 22:01

nie baw się w hamburka, dajesz PAT mini + Ujet3 i masz świetny filtr który łatwo przepłukać...chyba że chcesz żeby nie było widać sprzętu :D

Co do dodatów to OSMP nie jest konieczny, bakteria polecam Azoo bio-pro :)
Mosura Rich Water lub jak wolisz polskie rzeczy to Fulvo.

Co ja daję od jakiegoś czasu pod podłoże to SN WERWA, jakoś odkąd sypne trochę na dno akwa to jakoś mi się lepiej krewety mnożą :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Pn 18 wrz, 2017 22:29

Zdecydowałem się na hamburga ze względu na praktycznie bezobsługowość i właśnie przez to aby zamaskować sprzęt, akwarium będzie z tyłu, z jednego boku i do wysokości hamburga od przodu oklejone czarną folią, przez co osprzęt nie będzie praktycznie widoczny. Mam już wizję w głowie jak będzie wyglądało to wszystko, a co z tego wyjdzię zobaczycie z czasem na forum. ;)
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Aga » Wt 19 wrz, 2017 09:08

Hamburga zamaskujesz bez problemu.Wylot możesz zrobić z deszczownicy, tyle, że deszczownicę kierujesz na ściankę. Metoda prób i błędów masz bezgłośną filtrację. Ja mam głowice nie przytwierdzone do ścianki akwa, tylko wrzucone za hamburga . Deszczownica jest połączona z głowicą przy pomocy węża i przymocowana do szyby przyssawkami. Faktycznie jest bezobsługowy.
Ostatnio edytowano Wt 19 wrz, 2017 16:52 przez Aga, łącznie edytowano 1 raz
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez kaboom » Wt 19 wrz, 2017 15:02

Hamburg jest fajny tylko problem aby go potem wypłukać, mam i teraz bym zrobił na U-jetach baniaki. Jak możesz się szarpnąć na jakiś kubeł to zrób to, wrzucając do niego np. Matrixa będziesz miał genialną biologię, na wlot gąbka i najlepsza filtracja jaka może być.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Wt 19 wrz, 2017 16:34

Niestety, na kubeł nie starczy funduszy ani miejsca, u-jet nie zamaskuje, a zbiorniczek ma wyglądać jak najbardziej estetycznie, warunek postawiony przez drugą połówkę aby się zgodziła w ogóle na krewetkarium. Właśnie dlatego stawiam na Hamburga.
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » Pt 22 wrz, 2017 03:33

A wracając do oświetlenia, znalazłem coś takiego jak belka Aquael Leddy Slim Plant 10W 8000K. Będzie wystarczająca czy lepiej 2x Aquael Leddy Smart Plant 6W?
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez mokry » Pt 22 wrz, 2017 19:32

Mam w akwa 50x30x30 1x6w aquael leddy smart plant i ledwo starcza. Na początku wydawało mi się światła za mało ale się przyzwyczaiłem. Na Twoim miejscu wybrałbym te 10W Aquael leddy slim plant. Jeden kabel mniej motaniny. Gdy trzeba wyczyścić lub zrobić coś innego w akwa dwie lampki przeszkadzają razy dwa a jedna tylko raz. Niby drobiazg a po paru miesiącach docenisz.
mokry
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn 26 gru, 2016 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Krewetkarium pod Caridiny - początki

Postprzez Travood » So 23 wrz, 2017 13:59

Dzięki wielkie za podpowiedź.

A co sądzicie o Dragon Stonę? Czy jakiś inny kamień jest bezpieczniejszy? Fajnie by pasował do aranżacji wnętrza, jednak jeżeli nie nadaje się do caridin to będę zmuszony zrezygnować.
Travood
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 24 sie, 2017 11:06
Lokalizacja: Reda


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron