Różnice między bańkami - czego brak

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 28 wrz, 2017 20:15

hi

Mam kilkanaście banków z krewetami, ale ostatnio zwróciłem uwagę na pewną sprawę.

W jednej bańce mech jest soczyście zielony jak trawa na łące, przyrasta normalnie i rogatek itp. również. Krewet średnia liczba. Szyby lekko zielone, jakby było bogate w mikro?

W drugiej bańce, mchu jest jeszcze więcej, jest jeszcze najas, rogatek i tu 0 przyrostu z ich strony. Tam jest masa roślinna, że powinna wszystko chłonąć jak gąbka a tu stoi. Krewet jest sporo.

Zrobiłem testy po4 małą hanną i no3 salifertem.

W bańce, gdzie przyrost roślin jest idealny No3-0, po4-0.00. Widocznie konsumują to na bieżąco.
W bańce, gdzie przyrost roślin jest mizerny No3-10, po4-0.00. Wygląda, że coś jest poblokowane, roślinna masa powinna zjeść no3 w moment, a tu nic.

I tak się zastanawiam, o co tu łazi? Warunki te same, światło te same bo stoją obok siebie, napędzane z jednego napowietrzacza - a efekt 180stopni.

Bańka z dobrym przyrostem:
Obrazek
Obrazek

Ze stojącym/słabym
Obrazek


Myślałem, że to coś z fosforem ale to odpada, przy sporej ilości krewet fosfor jest na pewno produkowany ciągle, plus podłoże chłonie. (Teoria o zaburzeniu równowagi no3-po4)

Kolejna teoria jest taka, że może brakować mikro. Prowadzę roślinny baniak, leję tam tylko osmozę z salty i duuuużo mikro, co wpadnie pod łapy i tam wszystko wyłazi i rośnie jak wściekłe. Nie daję żadnego makro, zjadają to co ryby wyprodukują.
Obrazek




I tak sobie myślę, duża ilość krewet = dużo metabolizmu = dużo poboru no3 i po4 przez rośliny = większe zapotrzebowanie na mikroelementy.

Nie mam żadnego innego pomysłu, jak tak dalej pójdzie to chyba wyślę wodę do icp.

Póki co, zapodałem baaaardzo delikatnie mikro z azoo trace element. Ciekawe czy masa roślinna ruszy i zje no3.

Może wcale nie należy się bać mikro, a pomaga tylko w rozbujaniu baniaków, a ludziom padają krewety z innych setek powodów i zwalają winę na mikro? Bo taka legenda krąży w necie
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Cz 28 wrz, 2017 20:30

Rafał jak w morskim żeby zbić No3 musi być Po4 :P i wtedy jest też stabilniej jeżeli chodzi o biologię zbiornika.

Prawda taka że żaden krewetkomaniak nie robi szczegółowych testów wody i sam do końca nie jest świadomy co ma w zbiorniku. Trąbiłem kiedyś o tym heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 28 wrz, 2017 20:35

Aleee ja to wiem :-P :-P :-P Tyle, że jak hanna pokazuje 0.00, to nie oznacza, że w wodzie nie ma po4. Po4 jest zawsze, nigdy specjalnie w życiu nie lałem po4, żeby zbić no3. Zbiłem No3 bez problemu mimo, że hanna pokazywała 0.00. Fosfor siedzi wszędzie, jest produkowany - ale usuwany systematycznie dlatego testy nie pokazują.

Może niedobór być tam, gdzie wcale nie karmimy, nie ma życia. Ale tam krewet jest grubo setka, może więcej - bańka 25L, karmione oczywiście i sr... i nie uwierzę, że po4 nie jest produkowane :) W drugiej bańce to samo, po4 0.00 ale i no3 0, a tam życie kwitnie :P Proszę mi to wyjaśnić :mrgreen:

Obrazek
Jedzą i sr... a ziele stoi :P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Cz 28 wrz, 2017 20:56

Bijologija kuleje ;) sypnij bakterii szuflą i zobaczymy co się będzie działo heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 28 wrz, 2017 21:01

Bakterie dawałem, nic. Specjal blend - najlepsze i azoo. A jakby kulała biologia too... rogatek powinien chłonąć jak gąbka, rzęsa również - a kuleją, ledwo co rosną :roll: Roślinność stabilizuje baniak, a tu stoją - jakby jakaś blokada
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Cz 28 wrz, 2017 21:38

Może brakuje też jakiś micro lub macro elementów. W morskich akwariach wiemy ile musi być wapnia, potasu, magnezu, strontu, jodu i innych a w akwarium z krewetkami jaki musi być bilans? Dlatego ja poza salty dodaję na oko azoo mineral plus i azoo triple black water.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez CryMore » Cz 28 wrz, 2017 21:38

A bucek nie ma ;-) więc... nie ma na co zwalić :-D

Jaki przyrost uS między podmianami masz w jednej i drugiej?
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 28 wrz, 2017 21:51

Jak były buce to rogatek żółty :shock: A teraz zielony, tylko stoi


wode do podmian robie na 135, w jednej bance pod koniec tygodnia z 155ppm (tej co zielono), a w drugiej 175ppm (duzo wieksza ilosc krewet, wiecej sr... to us rosnie)

Mi się wydaje, ze to coś z mikro schrzanione, rosliny musza wiecej przerabiac, a samym makro nie zyja :roll: ale to gdybanie, zapodalem bardzo delikatnie dawke i...obserwujemy :shock:

Reakcja na mikro jest bardzo szybka u roślin, w holendrze rotale wybarwiają się w kilka godzin!
Wczoraj zapodałem bardzo delikatnie i dzis przed zgaszeniem światła:
Obrazek
Obrazek

Widzę pierwsze nowe pąki u mchów, jest dobrze :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Pt 29 wrz, 2017 08:39

Ja mam buce i u mnie nic nie jest żółte więc to można włożyć miedzy bajki :-P ktoś gdzieś kiedyś pisał że samo salty wystarczy.... YHY koniowi na lewe ucho :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez raiders » Pt 29 wrz, 2017 09:56

=Fresz= napisał(a):Ja mam buce i u mnie nic nie jest żółte więc to można włożyć miedzy bajki :-P ktoś gdzieś kiedyś pisał że samo salty wystarczy.... YHY koniowi na lewe ucho :-P


No widzisz ... ilu użytkowników tyle opinii Ty twierdzisz ze salty samo jest nie kompletne ja też się ku temu przychylam (chociaż producent twierdzi ze jest ) i dodajesz np Azoo mineral , a np. SUHY twierdzi ze podaje samo GH i jakie zielko ma każdy wie .

Ja mam podobny problem z dwiema bańkami ,ta sama woda na Shrimp mineral AA to samo światło to samo podłoże (beni) a w jednej bańce rośnie a w drugiej wegetuje :) i bądź tu mądry
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Pt 29 wrz, 2017 10:27

SUHY tam coś czuje że świruje bo różnie kiedyś pisał :-P

Żeby zbiornik "działał" to musi być wszystko zbilansowane. Jak zabraknie micro i macro to rośliny nie będą przetwarzać Po4/No3 i przy tym jak zbiornik biologicznie leży nie dojrzał to mamy kaszankę (biologia na pierwszym miejscu). Zbiornik zbiornikowi jest nie równy nawet jak masz "ta sama woda na Shrimp mineral AA to samo światło to samo podłoże (beni)". Masz na bank inną obsadę, inną ilość roślin, inaczej karmione itd. itp. Tylko Ty wiesz jak startowały zbiorniki, co dodałeś itd.

Tak poza tym to te światło tam masz Rafał takie trochę trupie... albo tak aparat zrobił zdjęcie.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Pt 29 wrz, 2017 10:52

Wiadomo, biologia na 1 miejscu :) te banki ktore pokazalem, chodza juz troche. Dobrze zrobiona biologia wszystko konsumuje, jesli ma co jesc. U mnie zabraklo czegos, co nawet rogatek nie potrafi urosnac przy dostepnym makro.

No, samo salty na pewno krewetkom wystarcza, inne banki hulaja na samym salty.
Zeby bylo smieszniej, mam azoo mineral shrimp i do kulejacego baniaka dawalem troche przy podmianach, zero roznicy- jakbym mogl w ogole tego nie dawac. Rosliny stoja jak staly. Po mikro ruszyly.

Czy minerały a mikroelementy to jest to samo? Myślę, ze nalezy to rozdzielac.

Trupie swiatlo to wina aparatu na szybko :) tam sa ledy full spektrum, aquaela plant i fajne kolory sa.


Dam tu zdjecia holendra prowadzonego na...salty i duuzo mikro, zadnego makro nie daje od dluzszego czasu- ziele konsumuje wszystko na biezaco, zero problemow



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Pt 29 wrz, 2017 11:11

No widzisz czyli sam sobie odpowiedziałeś :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Pt 29 wrz, 2017 11:46

To są moje glebokie przemyslenia :p nadal mam duzo pytan :-P moze ktos mial podobny przypadek i wyprowadzil baniak inaczej :) pare pedow jeszcze wiosny nie czyni ;-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez raiders » Pt 29 wrz, 2017 12:56

=Fresz= napisał(a):
Żeby zbiornik "działał" to musi być wszystko zbilansowane. Jak zabraknie micro i macro to rośliny nie będą przetwarzać Po4/No3 i przy tym jak zbiornik biologicznie leży nie dojrzał to mamy kaszankę (biologia na pierwszym miejscu). Zbiornik zbiornikowi jest nie równy nawet jak masz "ta sama woda na Shrimp mineral AA to samo światło to samo podłoże (beni)". Masz na bank inną obsadę, inną ilość roślin, inaczej karmione itd. itp. Tylko Ty wiesz jak startowały zbiorniki, co dodałeś itd.

.

Ja to wszystko wiem kilka dobrych lat siedziałem w akwarystyce roślinnej i przerabiałem w niej dosłownie wszystko ,ale tak jak piszesz obsada w zbiornikach różna i tu pewnie pies pogrzebany bo cała reszta ... bliźniacza na 99.8%
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości