Różnice między bańkami - czego brak

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez SUHY » Pt 29 wrz, 2017 14:51

=Fresz= napisał(a):SUHY tam coś czuje że świruje bo różnie kiedyś pisał :-P
Do laryngologa raz....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Marek77dgl » Pt 29 wrz, 2017 15:39

W takiej sytuacji gdy tylko widzę pożółkniętego rogatka lub mech robię szybki restart. Wyławiam krewetki, płuczę podłoże w wodzie ro, z powrotem do baniaka i zalewam świeżą zmineralizowaną wodą. 2 dni później rogatek i mchy zieloniutkie. Na pewno jest problem z biologią lub mineralizacją. Nawet najlepsze bakterie nic nie dawały. I tak restart. Możesz spróbować podnieść przewodność samym salty. Mech powinien się zazielenić. Tylko gh będzie wyższe. Być może brakuje tylko jednego składnika bo nadmiar no3 na pewno jest. Ciekaw jestem czy będzie poprawa jak dodasz samo mikro
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Pt 29 wrz, 2017 15:40

Suhy :-D :-D :-D

Marek, bedę zdawał relacje :) restartu unikam, wolę szukać czynnika X. Narazie podejrzewam mikro, ziele nie zyje samym makro, a tak jak napisalem wiecej krewetek = duzo makro do przerobienia a co za tym idzie, warto dodać trochę mikro zeby przyswajaly. Ale gdybam narazie, obserwujemy i fotorelacja bedzie :)

W holendrze od 2lat te same podloze, restart zrobie jak akwarium sie rozszczelni :D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Pt 29 wrz, 2017 18:55

Suhy :P

Ja mam zbiornikna na beni normal już ponad 2lata i działa bez zająknięcia. Dodam że ani razu nie odmulałem i nie zamierzam :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » So 30 wrz, 2017 11:56

Kolejny dzien, wczoraj byla podmiana na salty + mikro trace elements azoo :)

- szczyt rogatka zrobił się jasnozielony, ruszył
- rzesa zrobiła się "żywa", widzę, że zaczyna żyć, zrobiła się mocno zielona
- najlepsza jest Ludwigia inclinata "cuba", którą posadziłem do krewetek miesiące temu, po tym jak syf zawlokłem do swojego roślinnego, ludwigia praktycznie nie przeżyła leczenia ryb oprócz 5cm kawałka - zaczyna odżywać... a prosty gatunek to nie jest :)
- limnobium po miesiącach wegetowania, wypuścił zielony liść i widzę, że też zaczyna szaleć


Zbiornik zaczyna się "bujać" i to zadziwiająco bardzo szybko, ale po mikro reakcje są zawsze szybkie i widać to gołym okiem.
A krewetki...dopatrzyłem kilku samic z jajami i jakieś milimetrowe maluchy a'la pinto zebra 8-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Śr 04 paź, 2017 21:58

prawie po tygodniu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ziele zaczyna odzywać, jutro zmierzę no3 bo było 10 :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez cthulhu » Cz 05 paź, 2017 05:30

Zmierz, z ciekawością śledzę wątek bo mam podobny problem między dwoma bliźniaczymi bańkami :-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez =Fresz= » Cz 05 paź, 2017 06:23

W jednym jak i drugim macie taką samą ilość pisti?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 05 paź, 2017 07:33

Po jednym limnobium mam :D

Dzis wieczorem zmierze no3 i zobaczymy :)


Nadal trzymam teorie, ze banki z wieksza iloscia krewetek, musza dostawac mikro zeby przyswajaly wszystko. Nie mam tego problemu w bankach z mniejsza iloscia krewet, w swiezych to juz w ogole... ale banka starzeje sie, robakow przybywa jak i roslin to 'dokarmiac' trzeba :) o makro musimy sie nie martwic, pokarm i robaki to daja. Ale mikro? Salty dla krewet tego nie ma, mineraly dla krewet to co innego niz mikroelementy, ziele wtedy gloduje.
Poki co jestem bardzo zadowolony, do podmian bede aplikowal dawke na caly baniak. Zgonow nie ma zadnych po mikro, maluchy lataja jak wsciekle :) aktywnosc jest wieksza i to mi sie podoba, zycie zaczyna sie bujac.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Cz 05 paź, 2017 19:43

No3 zleciało, jest jakieś 2ppm, a było 10 :-) z każdym dniem mech się robi coraz bardziej zielony, wszystko zaczyna odżywać, jak na tydzień różnicy to jest sporo. Ciekawy jestem co będzie dalej :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez kaboom » Pt 06 paź, 2017 14:35

U mnie w jednym baniaku była taka sytuacja że mech Taiwan mini rósł jak dwie różne odmiany. Na lawie był niski i zbity, a na korzeniu gałązki były znacznie dłuższe. Gdybym sam go nie sadził to w życiu nie uwierzyłbym że to ten sam mech.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » N 15 paź, 2017 20:37

Raffy napisał(a):Ze stojącym/słabym
Obrazek



A tera :-D
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez pawprz » Pn 16 paź, 2017 10:23

Raffy napisał(a):hi


W drugiej bańce, mchu jest jeszcze więcej, jest jeszcze najas, rogatek i tu 0 przyrostu z ich strony. Tam jest masa roślinna, że powinna wszystko chłonąć jak gąbka a tu stoi. Krewet jest sporo.


Nie do końca tak jak piszesz to że jest NO3 nie znaczy że zostanie wchłonięte. Żeby rośliny wchłonęły więcej NO3 potrzebne jest zazwyczaj większe światło. Roślina nie weźmie więcej niż potrzebuje pomimo, że w zbiorniku jest do tego dostęp. Piszesz że jest większa masa roślin co oznacza, że do niższych partii zbiornika dostaje się mniej światła i tam tez roślinom nie potrzeba dużo bo po co (potrzeba im mniej azotu niż tym z większym światłem) i to powinien być kierunek twoich poszukiwań nie mikro. Na twoim miejscu albo dołożył bym światła albo usunął część mchu i wtedy poobserwował.
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez Raffy » Pn 16 paź, 2017 10:44

Ja mam inne doswiadczenie, gdyby to od swiatla to gorna czesc roslin by rosla a tak nie bylo- wszystko stalo. Po mikro banka zazielenila pieknie, no3 spadlo :) na fotach widac roznice. Uwazam ze pobor makro byl zablokowany przez brak mikro.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Różnice między bańkami - czego brak

Postprzez pawprz » Pn 16 paź, 2017 13:24

Dla pewności sprawdził bym jeszcze jaki jest poziom potasu w kostce.
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości