Jak siliny powinien być strumień wody ?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Jak siliny powinien być strumień wody ?

Postprzez Blowy » Śr 11 paź, 2017 23:11

Witam,

Do kostki 30L na start kupiłem kaskadę FZN-2, założyłem dodatkowo prefiltr. Jednak po dwóch tygodniach gąbką się zapchała, wyczyściłem, ale po kolejnych dwóch tygodniach ta sama sytuacja. Czytając forum, znalazłem wiele opinii, że porządny filtr gąbkowy czyści się co kilka miesięcy i nie zapycha się tak szybko. Postanowiłem zmienić kaskadę na Pat Mini + Corner jet 04 i wszystko fajnie, ale prąd wody znacznie się zwiększył. Na kaskadzie oprócz wylewania się z niej wody, prądu wody praktycznie nie było i krewetki były raczej osowiałe. Prz Pad Mini i skręceniu go do połowy aby chociaż trochę poruszała się tafla wody, prąd jest na tyle silny, że krewetki pływają razem z nim. Ogólnie aktywność wszystkich krewetek poszła o 100% w górę ale zastanawiam się czy to chwilowe ponieważ nastąpiła zmiana w otoczeniu czy na dłuższą metę może mieć to negatywny wpływ.

Reasumując, lepsza woda "prawie stojąca" czy z "lekkim prądem" ? :)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Blowy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 paź, 2017 20:24

Re: Jak siliny powinien być strumień wody ?

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 12 paź, 2017 04:52

nie sugeruj sie ile u kogo bez czyszczenia wytrzymuje prefiltr bo to jest rózne w róznych baniakach prawdopodobnie dałeś za gesta i /lub zbyt małą gąbkę na prefiltr ( z mojego doświadczenia gestośc ppi45 to górna granica , o wyższym ppi sie szybko zapychały a te o niższym przepuszczały maluszki do kaskady btw prefiltr to raczej czesciej niz co 2 tygodnie trzeba czyscic inna sprawa prąd wody wypływającej z pata mini nie zaszkodzi krewetkom
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jak siliny powinien być strumień wody ?

Postprzez matu » Cz 12 paź, 2017 11:00

Powinien minimalnie ruszać taflą, może być ciut większy. Wirówka i produkcja milionów bąbli nie ma sensu.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak siliny powinien być strumień wody ?

Postprzez Blowy » Cz 12 paź, 2017 13:57

Dzięki, rozumiem.

A tak na marginesie, przejrzałem jeszcze dzisiaj filtracje jakie stosowane są na forum. I zastanawiam się które rozwiązanie jest lepsze. Filtracja turbinowa z użyciem Pada Mini która u mnie powoduje delikatny efekt pralki czy może napędzana powietrzem ? gdzie siła strumienia wody wydaje mi się, że jest bardziej kontrolowana.
Blowy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 paź, 2017 20:24

Re: Jak siliny powinien być strumień wody ?

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 12 paź, 2017 18:12

turbinowe sa cichsze i wydajniejsze co juz sam zauwazyłeś, powietrzne są głośniejsze ( bulgot + odgłosy napowietrzacza) choć kwestia wydajnosci jest dyskusyjna i zalezy jakie kryteria sie przyjmuje
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron