RED Tigery i nie tylko...

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

RED Tigery i nie tylko...

Postprzez squilla » Pn 23 paź, 2017 14:24

Witam raz jeszcze Wszystkich bardzo serdecznie. W końcu planuję postawić zbiornik dla Red Tigerów... i mam ogromny dylemat co do zastosowania podłoża jak i parametrów wody. Zdecydowana większość hodowców trzyma te robaki na podłoży aktywnym i parametrach identycznych lub zbliżonych jak pod Taiwany. Czy aby na pewno ten kierunek jest właściwy? Ja chciałbym dać "je" na neutralny czarnym żwirku bazaltowym na wodzie wodociągowej z ewentualną domieszką RO uzdatnioną solami. Jakie jest zdanie szanownej braci? Chciałbym zweryfikować Wasze doświadczenia i spostrzeżenia w hodowli tego gatunku aby móc uniknąć niepotrzebnych błędów (a trochę już ich na koncie mam :-D )
squilla
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 21 paź, 2017 10:04
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: RED Tigery i nie tylko...

Postprzez =Fresz= » Pn 23 paź, 2017 14:29

Na pewno nie dał bym ich na bazalt, bo to podłoże to jak loteria. Na inne neutralne tak. Tigery odkąd pamiętam dobrze czuły się na wyższym ph i gh podobnym do tych caridinowych.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: RED Tigery i nie tylko...

Postprzez squilla » Pn 23 paź, 2017 15:03

Ja u siebie mam na tym bazalcie (z tego samego worka) sp. Tigery i na wodzie wodociągowej "żyły" ale bez rewelacji dopiero po dolewkach z RO z solami zaczynają jajczyć, a jak będzie dalej zobaczymy.
squilla
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 21 paź, 2017 10:04
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: RED Tigery i nie tylko...

Postprzez squilla » Śr 25 paź, 2017 18:54

Fresz dałem je jednak na tym moim bazalcie (oczywiście dobrze wypłukanym) do tego mieszanka kran + RO z solami i ok 370Us gh 8-9 kh 1-2 wczoraj wpuszczone dzisiaj pierwsze dwie wylinki ujawnione więc może będzie dobrze ;-)
squilla
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 21 paź, 2017 10:04
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: RED Tigery i nie tylko...

Postprzez squilla » Śr 01 lis, 2017 19:11

Moje "redki" zaczynają jajczyć więc można uznać to za sukces :) i to na podłożu neutralnym. Salty bee robi robote... ;-)
squilla
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 21 paź, 2017 10:04
Lokalizacja: Kościerzyna


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości