Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez NeS » N 19 lis, 2017 10:46

matu napisał(a):
NeS napisał(a):Czym charakteryzuje się tzw. "siodełko" ? Możecie mi to łopatologicznie opisać ?



Pamiętaj, z internetem trzeba być ostrożnym. W google nie wolno wpisywać Google bo się internet zawiesi.
Zobacz tu: http://bfy.tw/F6vc" target="_blank


Nie jestem ignorantem, szukałem, czytałem, ale z opisów wynikało, że mam same samice. Trudno było uwierzyć, że na 20 sztuk nie ma samca, są to moje pierwsze krewetki, dlatego prosiłem o zdjęcia.

Z Google umiem korzystać ;-)

Po za tym, chciałem zauważyć, że dyskusja się toczy, a jeszcze nikt nie wstawił zdjęcia samca i samicy Yellow. Czasem jeżeli nie ma się nic konstruktywnego do napisania, to może lepiej nie pisać wcale.
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez Raffy » N 19 lis, 2017 13:01

Obrazek
Samce


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Samice
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez NeS » N 19 lis, 2017 15:31

Dzięki za fotki, jednak samice są już zajajczone na tych zdjęciach. Poza tym dalej nie wiem czym jest siodełko bo nikt tego nie opisuje tylko daje zdjęcie z czerwonym kółeczkiem :-P Olewam temat na tę chwilę, będą młode to dobrze, nie będzie to trudno ;-)
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez Raffy » N 19 lis, 2017 17:02

Obrazek

Obrazek

Widzisz roznice w zoltej plamce POD pancerzem?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez =Fresz= » N 19 lis, 2017 19:09

NeS napisał(a):Dzięki za fotki, jednak samice są już zajajczone na tych zdjęciach. Poza tym dalej nie wiem czym jest siodełko bo nikt tego nie opisuje tylko daje zdjęcie z czerwonym kółeczkiem :-P Olewam temat na tę chwilę, będą młode to dobrze, nie będzie to trudno ;-)
W tym kułeczku masz zaznaczone siodełko, a jest to dokładnie to co jest wewnątrz krewetki i ma kolor żółty. Ja nie rozumiem ograniczenia ludzi. Dlaczego nie skorzystasz ze skarbnicy wiedzy jaką jest internet?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez CryMore » N 19 lis, 2017 23:00

Freszu, dlaczego nie skorzystasz ze słownika ortograficznego?? :-D "kułeczku"?? ;-)
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez Raffy » N 19 lis, 2017 23:17

:-D :mrgreen: :-) :-D :mrgreen: :-P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez =Fresz= » Pn 20 lis, 2017 07:43

CryMore napisał(a):Freszu, dlaczego nie skorzystasz ze słownika ortograficznego?? :-D "kułeczku"?? ;-)
To akurat NeS miał na to zawrócić uwagę :P specjalnie tak napisałem hehe let's play a game...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez NeS » Pn 20 lis, 2017 09:07

Trochę mi rozjaśniliście sytuację, jednak mam różne gradacje krewetek i największa ze stada jest całkiem żółta, nieprzezroczysta. Z uwagi na jej rozmiary podejrzewam, że to samica, jednak nie da się wypatrzeć siodełka :)

Dzięki za zdjęcia i opisy, będę obserwował moje robaki, może się czegoś dopatrzę :-P

Miałem napisać jeszcze wczoraj, jednak przy pisaniu posta na tablecie z androidem wyskakuje jakiś błąd.

Co do "kułeczka" to widziałem, ale nie miałem zamiaru nikogo poprawiać mówiąc szczerze.

Jak będę miał chwilę to porobię zdjęcia zbiornika i mieszkańców. Zaprezentuję w odpowiednim dziale.

pozdrawiam
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez =Fresz= » Pn 20 lis, 2017 10:21

NeS napisał(a):Trochę mi rozjaśniliście sytuację, jednak mam różne gradacje krewetek i największa ze stada jest całkiem żółta, nieprzezroczysta. Z uwagi na jej rozmiary podejrzewam, że to samica, jednak nie da się wypatrzeć siodełka :)


Bo siodełko pojawia się dopiero jak samica jest przygotowana do rozrodu, czyli nie zawsze "takie coś ma". Siodełko to nic innego jak pokładełko na jajeczka.

Jeżeli chodzi o wybarwienie u neocaridin to może się one zmienić zależenie od panujących warunków w akwarium czy też np jak samica nosi jajeczka. No i zauważyć należy że chów wsobny powoduje utratę koloru, dlatego tak często mówi się o selekcji krewetek.

Samca od samiczki można łatwo rozróżnić w inny sposób, samica zawsze jest dużo większa i "grubsza" a wytrawniejsi kreweciarze rozpoznają płeć po "głowie" i ułożeniu oczu :mrgreen:

No to już masz prawie wszystko wyłożone na tacy :-P resztę znajdziesz na forum...

Piękny samiec
Obrazek

Samica bez siodełka
Obrazek

Ta samica ma świetne warunki w zbiorniku bo nosi jajeczka na pleopodach i już zaczyna przygotowywać siodełko na kolejne rozmnażanie. Jest tak że samica rodzi młode przechodzi wylinkę i ponownie nosi nowe zapłodnione jajeczka.
Obrazek

I teraz dobrze się przyjrzyj jak wygląda głowa samca, jak ułożone są oczy względem linii głowy :mrgreen: mam nadzieję że nauka nie pójdzie w las :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina Yellow zdjęcia samca i samiczki

Postprzez CryMore » Pn 20 lis, 2017 13:58

=Fresz= napisał(a):
CryMore napisał(a):Freszu, dlaczego nie skorzystasz ze słownika ortograficznego?? :-D "kułeczku"?? ;-)
To akurat NeS miał na to zawrócić uwagę :P specjalnie tak napisałem hehe let's play a game...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Wiesz, że czekam na Twój błąd :-)
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron