Krewetki w nieodstanej wodzie?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez Mglista » Śr 10 sty, 2018 19:59

Witajcie! Mam problem - otóż z różnych przyczyn muszę się niedługo przeprowadzić (cała przeprowadzka w ciągu 1-2 dni). Mam akwa 30 litrów ze stabilną kolonią krewetek. Nie mam możliwości postawić w nowym mieszkaniu drugiego akwa z wodą do odstania (zwyczajnie nie mam drugiego akwarium), poza tym do mieszkania mogę wejść max 1 dzień przed przeprowadzką, bo mieszka tam jeszcze ktoś inny. Jak to ugryźć, żeby mi krewetki nie poumierały? Jak je włożę do takiej nieodstanej wody to stanie im się duża krzywda? Może zabrać chociaż trochę wody ze starego akwa (oprócz tej, która będzie w worku transportowym)? Pomóżcie :(
Mglista
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 19:41

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez eXrat » Śr 10 sty, 2018 20:20

Spuścić do baniaków i zabrać tyle wody ile się da ze starego zbiornika + dokupić w markecie wodę demineralizowaną w baniaczkach.
Ewentualnie, kilka dni przed przeprowadzką wlać do butelek wodę, potraktować preparatem np.Tetra AquaSafe i zabrać ze sobą w tracie przeprowadzki.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez popek2002 » Śr 10 sty, 2018 21:05

Akwarium bez wody przetransportować z całym osprzętem, zalać żywą wodą na miejscu, wpuścić robaczki i gotowe :-D
Przynajmniej 70%-60% wody ze "starego" akwarium
A jakie masz krewetki?
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez Mglista » Śr 10 sty, 2018 21:23

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi ;) Mam blue carbon rili.
Mglista
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 19:41

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez stan_shrimps » Śr 10 sty, 2018 21:42

popek2002 napisał(a):Akwarium bez wody przetransportować z całym osprzętem, zalać żywą wodą na miejscu, wpuścić robaczki i gotowe :-D
Przynajmniej 70%-60% wody ze "starego" akwarium
A jakie masz krewetki?



poleca sprzedającego :D

hehehe dokładnie tak...zlej ile się da, krewey do dużych worków (lub dużego pojemnika), wodę w nowym mieszkaniu wlej starą i możesz odczekać 24 godizny zanim wpuścisz krewety, bo może się podłoże troszkę zmącić (tylko pamiętaj, żebyś miał duży pojemnik/i na krewetki, jeżeli zauważysz w pojemnikach z krewetami zmętnienie to od razu je do akwa z filtrem)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez Mglista » So 13 sty, 2018 16:34

A jeszcze jedno pytanie mi przyszło właśnie do głowy - czy po transporcie i wlaniu do akwarium większości z tej starej wody będzie taka sama sytuacja jak przy zakładaniu nowego zbiornika, czyli utrzymujące się kilka dni zmętnienie wody? Czy przy "dojrzałej" wodzie już nie ma tego efektu? Bo wpuszczać krewetki do mętnego syfu to trochę średnio.
Mglista
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 19:41

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez RufusBB » So 13 sty, 2018 17:27

Zalewaj powoli wężykiem na talerzyk to nie bedzie zmętnienia.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez stan_shrimps » So 13 sty, 2018 17:46

dlatego pisałem, żeby jeżeli się uda przez ten jeden dzień przytrzymać krewety w pojemnik, aż się to ustoi trochę i filtr przerzuci pare razy wodę :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki w nieodstanej wodzie?

Postprzez cinek1916 » N 14 sty, 2018 11:17

Ponad rok temu pod koniec listopada też się przeprowadzałem i też miałem 2 dni. Tylko ja miałem 8 akwariów do przewiezienia.
Pierwszego dnia podłączyłem filtr RO i zacząłem zbierać wodę. Zająłem się całą resztą rzeczy.
Drugiego dnia na sam koniec przeprowadzki z każdego zlałem 50% wody do butelek/ baniaków, zostawiłem po 5cm wody na dnie, krewetek nie odławiałem, rośliny przykryłem ręcznikiem papierowym, który zmoczyłem. Akwaria szybko na Sprintera z paką i szybko do nowego lokum (na szczęście tylko 2 km). Akwaria na nowy regał, zalałem tą samą wodą a resztę RO z minerałami.
Podobnie robiłem przy okazji Warszawskich Dni akwarystki. Zostawiałem minimum wody, życie i aranżacja w środku, szybko do samochodu, na wystawę i ponownie zalać.
Żadnych strat :)

Jedno akwarium 30l to praktycznie żaden problem bo można pod pachę wziąć ;-)


Edyta: wcześniej wypłukałem filtry żeby w akwarium było jak najmniej syfu.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości