Krewetki Caridina Babaulti

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez Trolki » Cz 18 sty, 2018 22:03

Jak nie ma a babaulti stripes.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez stan_shrimps » Cz 18 sty, 2018 22:24

jednymi z największych krewet jakie mam do "kranówki" są chyba yellow Neon, bojek tego nie ruszy na pewno (chociaz sakure wciągał jak makaron), ale musisz gdzieś dorwac już dorosłe krewetki, takie około 1 roku zycia co najmniej.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez stan_shrimps » Pt 19 sty, 2018 00:59

jest coś takiego jak Babaulti, ale prawdziwe babaulti to własnie Caridina Babaulti i tu nie trzeba dawać wpazury, ale ta krewetka jest, jednak ciężko ją dostać.

Babaulti to tez "nazwa" Neocaridinowego kundelka, zwanego tez rainbow...dlatego ten "" ;) bo sprzedawali kundle pod nazwą Caridina Babaulti.

Dorosłych krewet ze sprawdzonego źródła, czyli wyhodowanych u siebie nikt nie sprzedaje, chyba że samce. Ja osobom które chcą mieć krewetki w dużym ogólnym akwarium, a mają możliwość założenia małego krewetkarium, założyć je, odchować sobie młode krewety, a dorosłe samce i słabsze krewety (kiedy już urosną) przekładać do dużego akwa.
Możesz spróbować kupić dorosłe krewetki u importerów, będzie to większość samic, chociaż ja nie miałem nigdy szczęścia do krewet po imporcie-a to się mnożyć nie chciały, zdychały...bez szału.

Bojki na Redki sa wyjątkowo cięte ;) wciągały mi Sakury i to dorosłe jak makaron :P
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez kaboom » Pn 22 sty, 2018 13:37

Wszystkie krewetki w Polsce to import więc nie demonizujmy, ważne aby nie wrzucać ich do docelowego zbiornika a dać im kwarantannę miesięczną lub nawet dłuższą. Potem będzie OK. Jak Stan wspomniał większość importu to samice ale czasami zajajczone więc przy zakupie większej ilości (30-50 sztuk) można liczyć na potomstwo. Jak Bojek poluje na krewetki to oznacza to że te nie za bardzo mają się gdzie schować, żeby trzymać krewetki z jakąkolwiek rybą trzeba im zapewnić bardzo dużo schowków (dużo roślin + kępy mszaków) aby spokojnie mogły się rozmnażać. Bojownik zje co swoje ale Neocaridiny szybko się mnożą więc zawsze coś zostanie, jedynie co to nei można liczyć że z 5-7 sztuk przy Bojku dorobimy się dużego stada, minimum kilkadziesiąt sztuk na start w zalezności od baniaka.
Możesz wrzucić jeszcze Amano bo są większe niż Neocaridiny. Jak masz parametry pod Caridiny to ja bym wrzucił mix hybryd, najtańsze a i może coś z nich wypadnie fajnego.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez stan_shrimps » Pn 22 sty, 2018 22:24

kaboom napisał(a):Wszystkie krewetki w Polsce to import


Nie wszystkie, około 1000 sztuk które sprzedaję miesięcznie nie są importem, ale
już tłumaczę co kaboom miał na myśli:
większość krewetek Neocaridina oferowanych w większości sklepów i u 90% dużych sprzedawców na allegro itp to krewetki importowane.

Mówiąc "import" mam na myśli krewetki z Azji i krewetki wyhodowane w warunkach azjatyckich (na siatkach, w basenach, w oczkach wodnych albo wyłapane w naturalnym środowisku).
Ja mam 3 rodzaje tak kupione i 2 razy problem, 2/3 z nich nie rozmnożyly by się gdybym nie dorzucił rodzimych krewet.

Bo nie można nazwać importem sytuacji jak przytargam krewety z Niemiec od hobbysty hodowane w identycznych warunkach jak u mnie (no może w Berlinie powietrze się trochę różni)...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez Shrimp Farm » Wt 23 sty, 2018 17:50

No to 1500 miesięcznie nie jest importem :D
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez Staw » Pt 02 lut, 2018 22:24

Tutaj mają Babaulti https://akwarium24.com.pl/krewetki-krew ... p-627.html" target="_blank
Staw
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 02 lut, 2018 22:18

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez kaboom » So 03 lut, 2018 12:57

stan_shrimps napisał(a):
kaboom napisał(a):Wszystkie krewetki w Polsce to import


Nie wszystkie, około 1000 sztuk które sprzedaję miesięcznie nie są importem, ale
już tłumaczę co kaboom miał na myśli:
większość krewetek Neocaridina oferowanych w większości sklepów i u 90% dużych sprzedawców na allegro itp to krewetki importowane.

Mówiąc "import" mam na myśli krewetki z Azji i krewetki wyhodowane w warunkach azjatyckich (na siatkach, w basenach, w oczkach wodnych albo wyłapane w naturalnym środowisku).
Ja mam 3 rodzaje tak kupione i 2 razy problem, 2/3 z nich nie rozmnożyly by się gdybym nie dorzucił rodzimych krewet.

Bo nie można nazwać importem sytuacji jak przytargam krewety z Niemiec od hobbysty hodowane w identycznych warunkach jak u mnie (no może w Berlinie powietrze się trochę różni)...

Wszystkie krewetki w PL to import bo w naturze u nas nie występują :-) i o to mi głównie chodziło
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Krewetki Caridina Babaulti

Postprzez =Fresz= » So 03 lut, 2018 17:15

Teraz to już raczej pół na pół jak nie więcej na korzyść własnych hodowli.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości