Mineralizacja wody Crystal Red

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Mineralizacja wody Crystal Red

Postprzez tomi1025 » Śr 21 lut, 2018 14:52

Witam serdecznie,
jest to mój pierwszy post na forum chociaż nie jestem najmłodszy stażem :) (przeczytałem bardzo dużo na temat Crystali zanim kupiłem sprzet) po paru latach z akwarystyka ogólną i krewetkami RC zamarzyły mi się Crystale.
Skompletowałem sprzęt:
Shrimp Set 2 20l (podyktowane względami lokalowymi), pat mini + u-jet 3 do tego lampka z zestawu z grzałki zrezygnowałem,

Skompletowałem chemię
3kg Benibachi Black Soil Normal, Salty Shrimp Mineral GH+ 90g, Benibachi Mironekuton 50g (skałka), bakterie Mosura BT9 2g Benibachi BEE MAX próbka 10g Benibachi MIRONECTON POWDER 5G

start akwarium 22.01.18 przeszedłem pozytywnie, bakterie mironecton podłoże wg instrukcji zalane RO po paru dniach doprawione Salty Shrimp parametry wody są stabilne (NO2: 0,05, NO3: 5, GH:7, KH: 0-1, przewodność: 145 ppm, temperatura 25C ).

Czas na pierwszych lokatorów, rozejrzałem się w okolicy (Warszawa) żeby podjechać i nabyć osobiście jakieś małe stadko 12-15 sztuk CR. Z pomocą przyszedł portal z ogłoszeniami popytałem się sprzedających o parametry wody i tutaj nasunęło mi się parę pytań o mineralizację wody. Ja niestety nie posiadam filtru RO (w planach) więc kupuje wodę w zoologicznym przewodnść tej wody to 20 ppm i sypie Salty Shrimp do wartości 140 ppm która to wartość daje GH: 7 natomiast sprzedawcy piszą:

Witam,
- PH 6,0-6,5
- GH 3-6
- KH 0-1
- Przewodność 260 - 280

a także
Przewodnosc mam różną w zaleznosci od akwarium od 250 do 400. Temperatura 21 stopni. Przy takiej przewodnosc gh jest ok. 6. Kg 0-1.

Czy jeśli krewetki na takiej wodzie jak powyżej przeniesiemy do mojego akwarium to będzie ok? Czy zbijać GH do 6 i przewodność do do tych 130 ppm 260 us?
Czy mozecie polecić konkretnych sprzedawców z Warszawy (zdecydowanie bardziej przemawia do mnie odbiór osobisty)?
Czy wrzucać skałkę Benibachi Mironekuton? Nie podniesie GH i przewodności zanadto?
tomi1025
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2015 10:50

Re: Mineralizacja wody Crystal Red

Postprzez Pawel M » Śr 21 lut, 2018 15:20

są dwie jednostki miary przewodności

140 ppm - to około 280 us - więc masz dobrą przewodność
i powinna dać ona około 6 - 6,5 stopnia twardości niemieckiej
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Mineralizacja wody Crystal Red

Postprzez =Fresz= » Śr 21 lut, 2018 15:31

Zwróć uwagę na viewtopic.php?f=24&t=10826&start=15 i wyciągnij wnioski ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Mineralizacja wody Crystal Red

Postprzez tomi1025 » Śr 21 lut, 2018 17:50

Temat przeczytany jednej rzeczy wiecej się nauczyłem wnioski wyciągnięte ;) miernik tds to pomocnik ważne jest GH 6, zbiję przewodność do tych 250-260 us z tego co pamiętam wtedy miałem gh 6 i do takiego poziomu będę mineralizował wode.

Jak mniemam po prawidłowo przeprowadzonej aklimatyzacji krewetki powinny przetrwać?

Panowie odnośnie skałki się wypowiecie? Poprawia życie krewetkom czy samopoczucie kupującemu?

Ostatnie pytanie odnośnie BeeMax sypać troszkę tego specyfiku co którąś podmiane czy dać spokój i nie pchać tam wszystkich liści szyszek ulepszaczy itd.
tomi1025
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2015 10:50

Re: Mineralizacja wody Crystal Red

Postprzez zuczek222 » Śr 21 lut, 2018 18:17

Pawel M napisał(a):są dwie jednostki miary przewodności

140 ppm - to około 280 us - więc masz dobrą przewodność
i powinna dać ona około 6 - 6,5 stopnia twardości niemieckiej



A to zależy czym mineralizujemy, bo u mnie Gh6 i 320us. Przestałem w ogóle zwracać na nie uwagę, czasem sprawdzę czy nie podskoczyło zanadto w zbiorniku, bo to sygnał że coś się dzieję. Wodę robię zawszę na Gh6, a przewodność informuje mnie ile danej soli dać do odpowiedniego Gh, żeby ciągle nie latać z testami.
Przewodność ma pomagać/ułatwiać podmiany, a nie robić parametry.
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości