Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez jacek_lu » Pt 23 lut, 2018 12:12

od jakiegoś czasu walczę z wodą w pewnej kostce, podłoże beni, reszta co mi została. dałem bakterie bt9 na start.
stała bez krewet ale z ślimakami ponad 4 tyg, podmiany nie duże co tydzień 3l.
po tym czasie wpuściłem kilka krewet, a za jakieś 2 tyg resztę.

nie wystartowała chyba biologia,w zbiorniku jest corner jet 4, mech na kokosie, anubiasa kawałek.
Parę dni po wrzuceniu krewet.WODA zaczęła mętnieć z dnia na dzień powoli, aż do momentu mgły totalnej. parametry to ~290us, gh 5-6, kh ~1.

2 dni temu spuściłem 5l i dolałem 5l z innego baniaka. krewety łażą (widzę je dopiero jak rzucę kawałek pokarmu pod szybę), nic nie wyskoczyło, nie wiem czy coś padło w środku bo widoczność jest 3-5 cm.

w tym samym czasie restartowałem inny zbiornik, gdy stawiałem te kostkę.

w tamtym wpuściłem wcześniej krewety i było dobrze, ale zrobiłem eksperyment i dolałem również wody z innego zbiornika, reakcja podoba co w kostce. robi się mgliście.( zrobiłem to z 2dni temu)

Nigdy nie spotkałem się w swoim życiu z tym. Poprzednie 2 zakładałem na hamburgach, beni (te same z tego samego worka) i nie miałem tam mlecznej wody, woda kryształ po dziś dzień.

męczy mnie czekanie z tą kostką, bo tam już chyba poprawy nie będzie. chyba z 3 tygodnie utrzymuje się ta mgła.
Tym samym rozpierdzieliłem chyba i te drugie akwa ;d

Gdy zauważyłem zmętnienie w kostce, podawałem krótki czas bakterie (do tygodnia nie dłużej), bez poprawy.

dać im jeszcze z tydzień ?
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez cthulhu » Pt 23 lut, 2018 13:36

A nie jest to zakwit pierwotniaka? Jeśli tak to podmiany nic nie dadzą.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez jacek_lu » Pt 23 lut, 2018 14:52

tak to wygląda i zauważyłem że dzieje się to przy dolaniu do podmiany wody z działającego baniaka.
Nigdy w życiu mi się to nie przytrafiło, tylko o czym czytałem i widziałem foty hehe.

zostawiam jak jest, nic nie leje i lać nie zamierzam, poczekam najwyżej miesiąc i jak nic nie ruszy, sprzedam/wymienię te felerną kostkę i kupię inny baniak :P
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez Trolki » Pt 23 lut, 2018 15:21

Nie podmieniak wody przez miesiąc powinien pierwotniak minąć jak nie to podaj bakterie w kapsułkach.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez jacek_lu » Pt 23 lut, 2018 16:01

oby wcześniej :P
nic nie będę dotykał, przewaliłem i te i inne fora. poobserwuję dokładniej
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez cthulhu » So 24 lut, 2018 04:24

Zaczekaj, zaczekaj,...też go miałem kiedyś nie z gruchy ni z pietruchy ale minął po 2-3 tygodniach. Zmniejsz świecenie (zakryj zbiornik), to powinno pomóc.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez Tasior » Pn 26 lut, 2018 08:59

Też tego nigdy nie miałem, lecz teraz mam w każdym nowym akwa pierwotniaka. Dosłownie w każdym na ADZiE... I tak się zastanawiam czy te wszystkie podłoża to nie jest jeden sort skoro piszesz, że masz to teraz na beni...
Ale nie masz się czym przejmowac, kiedyś zniknie. Nie jest groźny dla biologi i krewetek - wręcz przeciwnie jest dla nich pokarmem.
U mnie teraz został w jednym akwarium. Za to utrzymuje się już ponad 2 miesiące i powoli się do niego przyzwyczaiłem.... Krewety w akwa mają się okej, choć sam przyznam, że jest to strasznie dziwne zjawisko....
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez jacek_lu » Pn 26 lut, 2018 09:10

na 4 baniaki mam to w 2. Mi jako tako to nie przeszkadza, tylko w obserwacji krewet. No i trochę szpeci, bo stoi w dużym pokoju hehe. No tak jak pisałem, Beni jest z jednego wora.

Komuś kto nie ma pojęcia i do czynienia z tym, nie wytłumaczysz "dlaczego masz takie ***bane te akwaria " haha.
No nic, poczekamy zobaczymy.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez cthulhu » Pn 26 lut, 2018 09:39

Tasior napisał(a):Też tego nigdy nie miałem, lecz teraz mam w każdym nowym akwa pierwotniaka. Dosłownie w każdym na ADZiE... I tak się zastanawiam czy te wszystkie podłoża to nie jest jeden sort skoro piszesz, że masz to teraz na beni...
Ale nie masz się czym przejmowac, kiedyś zniknie. Nie jest groźny dla biologi i krewetek - wręcz przeciwnie jest dla nich pokarmem.
U mnie teraz został w jednym akwarium. Za to utrzymuje się już ponad 2 miesiące i powoli się do niego przyzwyczaiłem.... Krewety w akwa mają się okej, choć sam przyznam, że jest to strasznie dziwne zjawisko....


Na ADZIE powiadasz ? Moje dwa najnowsze baniaczki to własnie na adzie. Jedno zalewane 17 stycznia, drugie jakieś 3 tygodnie temu. Póki co żadnych zakwitów oraz innych zjawisk (typu glony, pył). Kiedy Ci się zakwit pojawił ?

Mnie raz dopadł ale akurat na HELPIE i to tylko w jednym akwarium. Po ok.3 tygodniach (może wcześniej) znikł tak samo niespodziewanie jak się pojawił.
Tak z ciekawości? Wasze akwaria są w pomieszczeniach, gdzie są narażone na światło słoneczne ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez Tasior » Pn 26 lut, 2018 10:32

Nie są narażone.
Wiesz co różnie to było.
Ale przeważnie pojawiał się po około miesiącu. Raz był przez kilka dni, raz trochę dłużej. A teraz w jednym akwa gdzie dałem podłoża ledwo ledwo to jest dwa miesiące ponad.
Kilka razy też pojawił się dopiero po wpuszczeniu obsady.
Ja się tym nie przejmuje bo to nie jest w ogóle groźne, lecz na żadnym innym podłożu tak nie miałem. A odkąd mam krewety czyli jakieś 10 lat to jeszcze nigdy nie miałem zakwitu przez dwa miesiące :-D:-D

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez jacek_lu » Śr 25 kwi, 2018 13:55

zapomniałem napisać gdy puściło, a było to na początku kwietnia jakoś.

Reasumując, woda zaczęła robić się mętna przechodząc w stan mleka i utrzymywało się to prawie 3 miesiące.
Baniaki chodziły 2 miesiące i dopiero takie rzeczy zaczęły się dziać.
Nic nie padło w tym czasie, albo nie znalazłem, i nic nie lałem.
Tylko podmiany w soboty ~3-4l (czasami po podmianach woda robiła się przejrzysta(bardziej niż przed) a czasami gorsza wręcz. nie było reguły.

Woda obecnie kryształ.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez kaboom » Wt 01 maja, 2018 08:52

U mnie woda w dojrzałym baniaku zmętniała jak chciałem "zrobic dobrze" krewetkom i sypnąłem parę razy Azoo BioPro, od miesiąca nie podaje BioPro i woda zrobiła się czysta.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Dziwna reakcja wody - dolewka dojrzałej

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 01 maja, 2018 10:33

U mnie w krewetkach od roku, raz zakwit przez dwa dni miałem, jak robiłem super szybki restart, wężykiem wyssałem stare podłoże i wsypałem nowe") Przez naście lat akwarystyki nigdy nie miałem mleka") Te Azobiopro to jednak chwalę sobie, sypie co podmiankę, czasem jak przekarmiam to grysik przez dzień widać, poza tym raczej ok jest, a problem pewnie się robi jak nagle wsypie się te bakterie, a w akwa jest dużo odpadków w podłożu, zaczyna się burzliwa "fermentacja" i na stówę azo w tym czasie podnosi ph, i nie pomaga aktywnemu podłożu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości