Walka o PH

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Walka o PH

Postprzez Spirr » N 04 mar, 2018 16:07

Witam,

Od jakiegoś bawię się krewetkami, niestety słabo mi to idzie, krewetki wegetują, nie rozmnażają się. Krewetko to neocardiny sakury red. Pomierzyłem parametry wody w kranie oraz akwarium i wyglada to tak:
KRAN: GH: 15, KH: 10 PH: 8,1
Woda w akwarium miała jeszcze wyższe parametry, wiec kupilem filtr RO i zaczelem zbijac parametry podmianami, jednak ph utrzymywało się na wysokim poziomie.
Zrobiłem reset akwa i cala wodę przygotowałem mieszając pół na pół RO z kranówką i co uzyskałem:
GH:12, KH 5, PH 7,4
Proszę o poradę jak zbić ph do około 7 lub mniej. Próbowałem zalać wywarem z szyszek olchy, ale po tej operacji Ph nic sie nie zmieniło, tylko woda ciemna.
Co zrobić aby to PH było mniejsze? Czy będę musiał zastosować czyste RO + minerały GH+ kh+?
Spirr
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 04 mar, 2018 11:31

Re: Walka o PH

Postprzez Pawel M » N 04 mar, 2018 16:30

PH nie wydaje mi się tu problemem
mam gorsze parametry i nie mam z sakurami problemu

po wystartowaniu było kilka miesięcy wegetacji i zdarzyły się jakieś pojedyncze zgony ale poszedłem na żywioł i wrzuciłem robale do zbyt świeżego akwarium
to uznaję jako przyczynę wegetacji u mnie - po chyba 3 miechach wsio się bujnęło i mam pełno malców

u mnie w kranie jest beton - woda ma 22 stopnie twardości a że mam RO do red crystali to zbijam twardość do około 15 stopni
PH mam na pewno powyżej 7,5 - choć dawno nie mierzyłem i na dnie zwykły żwirek kwarcowy - czarny

u Ciebie szukał bym innych przyczyn niż parametry wody, napisz jakie masz podłoże co z wystrojem (może tam jest coś czego nie lubią)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Walka o PH

Postprzez Inc0gnit0 » N 04 mar, 2018 16:42

nie zbijesz ph dolewkami czystej RO , ale tez uważam że parametry tu nie sa sednem problemu bo sakury trzymałem z powodzeniem w wodzie gh22 kh27 wiec jesli juz cos im szkodzi to cos innego jesli nie stosujesz uzdatniacza wody kranowej dla krewetek to moze warto zaczac i/lub jak naj mniej mieszać w akwarium czym mierzysz parametry?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Walka o PH

Postprzez Spirr » N 04 mar, 2018 17:17

2 dni temu robiłem restart i wymieniłem jasny żwirek rzeczny na czarny piasek kwarcowy. Moze tu była przyczyna :)
Akwarium 30L filtruje kaskada FZN-1: gąbka i ceramika w koszyczku.

Parametry mierzę zoolekiem GH/kh kropelkowe testy, a ph elektronicznym miernikiem z allegro.
Inqognito, a możesz mi podać nazwę tego uzdatniacza dla krewetek, moze to być Aqua safe?
Spirr
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 04 mar, 2018 11:31

Re: Walka o PH

Postprzez Lukkey » N 04 mar, 2018 18:34

Zdjęcie całości akwarium dużo by ułatwiło bo przyczyn takiego stanu rzeczy może być ze 100 albo i więcej. Wody tragicznej nie masz i za dużo kombinujesz. Według mnie nie potrzebne są te wywary, zbijanie parametrów na siłę i właśnie te wahania parametrów bym obstawiał na początek. Do tego grzebanie przy podłożu jak napisałeś też może robić sporo pod górkę. Z innych rzeczy: ceramika może wpływać na parametry wody, w szczególności ta tańsza i nie markowa - według mnie do krewetek w zupełności wystarczą wkłady gąbkowe.
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Walka o PH

Postprzez Inc0gnit0 » N 04 mar, 2018 19:16

Zauważam tylko że najlepsze efekty w hodowli krewetek osiągają ci którzy nie mierza parametrów ani nie pchaja łap do akwarium przy kazdej najbłachszej okazji :P jak to działa to proste poczatkujacy ma akwarium wymarzone z wymarzonymi krewetkami chucha dmucha żeby tylko jego krewetki miały tip-top waruneczki i oczekuje wyników w 2 tygodmiu istnienia zbiornika zaczyna głowkowac co robie zle że sie niemnozą wiec mierzy parametry i zzonk sa nie takie jak w ksiazkach pisza zaczyna kombinowac i krewety maja sie zle zdychaja wiec kombinuje mocniej i wiecej a krewety zdychaja dalej , nie tedy droga moi mili jesli zrobiłes wszystko wedle prawideł dajcie krewetkom czas zbiornikowi na zbudowanie stabilnej biologii a krewetkom na przystosowanie sie do nowych waruneczków i nabrania ochoty na amory .
rada : schowaj testy do szuflady i nieotwieraj niegrzeb w akwarium ani nie cuduj z wywarami, solami itp itd zbiornik okrzepnie to i krewety sie wezma za podbój świata tu potrzeba cierpliwosci.nie podam konkretnego produktu bo mi nikt nie płąci za reklame :P wygoogluj sobie
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Walka o PH

Postprzez Spirr » N 04 mar, 2018 20:02

Ok rozumiem że za dużo grzebie :D
Także daje sobie narazie spokój i nie bede nic zmieniał juz w zbiorniku, tylko co z tą ceramiką, zostawić jak jest czy na gąbke wymienic?
Spirr
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 04 mar, 2018 11:31

Re: Walka o PH

Postprzez Inc0gnit0 » N 04 mar, 2018 23:09

gąbka gąbka i jeszcze raz gąbka od solidnego kawała gąbki lepszy jest tylko jeszcze większy kawał gąbki :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości