Taiwan bee parametry wody a rozmnażanie?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Taiwan bee parametry wody a rozmnażanie?

Postprzez raiders » Wt 03 kwi, 2018 10:03

Hej
Ogólnie dla krewetek Taiwan zaleca się wodę gh5 kh 0 pH 5,5-6 i na takich parametrach trzymałem i nadal trzymam większość robaków.
Ale z rozmnażaniem u nich średnio tzn teraz okres zimowy więc zastój czy aby na pewno?

Przed świętami odłowione 7 sztuk " gorszej jakości" i wrzuciłem je do małego akwa 15l do środka garść podłoża help plants , kawałek mchu na lignicie i zalałem to wszystko woda ro z mineralizowana do gh5 kh3 uS 260.
Jakie było moje zdziwienie jak wczoraj dostrzegłem że z 7 krewetek 5 biega z jajkami! A siedzą w tym zbiorniku całe 5 dni.

Dla porównania w głównym zbiorniku z taiwanami gdzie mam wodę gh 5 kh0-1 280us podłoże envi zero jajek kompletny zastój.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Taiwan bee parametry wody a rozmnażanie?

Postprzez =Fresz= » Wt 03 kwi, 2018 10:27

Musiały mieć już spore siodełko i czekać na jakąś zmianę, często większa podmiana wody o innej temp. je stymuluje, a u Ciebie wystarczyło je przenieść do trochę innych warunków.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości