Produkty Mosura

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Produkty Mosura

Postprzez QHU » Wt 03 lip, 2018 20:02

Witam, czy ktoś się orientuje czy dostępne są gdzieś jeszcze produkty Mosury takie jak Rich Water i Gravidas? Jedyne co widzę to jakieś końcówki na gramy w cenach oderwanych od rzeczywistości. Słyszałem że jest jakiś problem z importem tych produktów. Nie to żebym twierdził że są niezbędne do hodowli, ale jakoś się do nich przyzwyczaiłem ;-)
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Produkty Mosura

Postprzez raiders » Śr 04 lip, 2018 13:44

Temat ciężki do dostania w UE jak się nie mylę to od stycznia te produkty nie są sprowadzae do Eu. Pozostaje jedynie indywidualny zakup na ebay, lub w Azji ale cenowo nie jest to opłacalne.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Produkty Mosura

Postprzez perwersja. » Wt 31 lip, 2018 11:14

jakich firm produkty, znikną jeszcze z półek? To oznacza w skrócie, że UE co raz bardziej blokuje importowanie produktów z Azji na masową skalę?
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Produkty Mosura

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 31 lip, 2018 11:42

Pewnie wnet zostaną jedyne i słuszne od Angeli M. ")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Produkty Mosura

Postprzez Tasior » So 04 sie, 2018 06:54

A mnie się wydaje że zwyczajnie im się to już nie opłaca ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Produkty Mosura

Postprzez Saiqpat » Wt 07 sie, 2018 09:53

To może rzucę trochę światła tutaj.
Otóż sprawa wygląda tak że nie ma problemu z importem produktów które mają składniki roślinne tylko jak np. Ebi-Dama Shirakury. Tutaj jedyną barierą może się okazać opłacalność takiego przedsięwzięcia. Pokarmy, dobre pokarmy, azjatyckie są drogie i żeby importować to trzeba ściągnąć większą ilość - i tu pytanie jak szybko się sprzedadzą i z jakim potencjalnym zyskiem.

Inaczej to wygląda jeśli chodzi o pokarmy zawierające półprodukty pochodzenia zwierzęcego, bakterie itp. - otóż tutaj trzeba mieć odpowiednie certyfikaty fitosanitarne aby wprowadzić te produkty do obrotu. Nie wiem ile wynosi obecnie koszt ale parę lat temu to było ok 4 000 pln na każdy produkt. Producenci z Azji nie chcą raczej inwestować bo potencjalny wolumen sprzedaży w Europie nie jest zbyt duży, a i część klientów kupuje sobie produtky bezpośrednio w Azji. Tak dla przykładu - sprowadzenie 100 szt pokarmu - to na każdą sztukę wychodzi 40 pln za certyfikat. Oczywiście przy większej ilości koszt spadnie ale... trzeba to jeszcze sprzedać a to niestety wciąż problem.
Official ambassador of the International Shrimp Championship 2014
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron