Zbiornik dla Caridina-rady

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez =Fresz= » Śr 21 lis, 2018 14:49

Mój kiedyś śmierdział ropą i tak samo jak szybko trafił do zbiornika tak samo szybko wyleciał ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Trolki » Śr 21 lis, 2018 21:39

Jak byś nie znalazł nikogo z Krakowa to ja zapraszam mieszkam 30km od.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez georobert » Śr 21 lis, 2018 21:39

Trochę dziwne, bo sporo go używałem z neocardinami (blue rili) i nie było żadnego problemu. Może jakiś trefny miałeś.
georobert
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 20:39

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Raffy » Śr 21 lis, 2018 21:46

A jaki jest cel cynamonu w akwarium???????? :-D

Komplikujecie sobie życie :P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez RybkaJoanna » Cz 22 lis, 2018 11:36

Cynamon, jak to przyprawa...
Czy możliwe jest żeby na Benibachi po 4 dniach pH dalej było 6,6 ?? Przynajmniej woda już jest klarowna choć pierwsze dni to nie było czym się chwalić.
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Vimes27 » Cz 22 lis, 2018 15:29

Tak jest to jak najbardziej możliwe. O ile mnie pamięć nie myli sam producent twierdzi, że podłoże utrzymuje ph 5,5-6,5 . Czym uzyskujesz dokładność badania ph co do 0,1? Bo chętnie bym z tej metody skorzystał. Nie obraź się ale naprawdę wywal ten cynamon - bo nic z niego nie uzyskasz, czego nie zastąpisz korami innych drzew - a prawdopodobnie jest trujący - szczególnie w środowisku wodnym (kumaryna, ewentualne substancje konserwujące) - spotykałem się z opiniami, że nieszkodliwy - być może nawet działający pozytywnie jest tylko cynamon cejloński - i nie chodzi tu o miejsce pochodzenia tylko odmianę-gatunek(?). Osobiście też miałem na początku niewyjaśnione pady - używałem cynamonu ale i innych "rzeczy". Z czasem jednak doszedłem do wniosku, że i m mniej dodatków tym lepiej. Nie mam jakiś spektakularnych sukcesów - ale krewet jednak przybywa - nie ma niewyjaśnionych masowych zgonów. A stosuję tylko RO, sole Gh +, "bakterie", coś na zakwaszenie (trochę torfu - trochę specyfików humusowych, szyszki olchy) i bardzo sporadycznie inne specyfiki (witaminy albo minerały - czasem w płynie kilka kropli czasem szczypta ze skałek). Oprócz tego liście i żarcie. Liście głównie nasze dąb, orzech, morwa, pokrzywa rzadko ketapang.
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez RybkaJoanna » Cz 22 lis, 2018 15:46

Cynamon wywaliłam jak napisaliście żeby to zrobić. pH mierze miernikiem. Tyle mi pokazuje choć wiem że może kłamać. Ale był kalibrowany niedawno i raczej jest zgodny z kropelkowym Zooleka. Podłoże Benibachi ma takie świetne opinie, myślałam że pH jakieś niższe będzie. Może jeszcze trzeba czasu.
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Raffy » Cz 22 lis, 2018 16:46

Butwiejacy material (liscie debu szyszki olchy) plus zycie produkujące koopy, zarcie, roslinnosc i wydalanie co2 w nocy to wszystko powoduje, ze pH poleci w dół (warunek to zerowe kh, woda ro)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Raffy » Wt 27 lis, 2018 20:27

Jak sytuacja?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez RybkaJoanna » Wt 27 lis, 2018 22:39

Wczoraj nic nie padło, za to krewetka która padła dziś umierała od wczoraj. Powolutku coś tam pada co jakiś czas.
Wpuściłam oblatywacze do dojrzewającego akwarium na Benibachi. Żyją już dwa dni. A tak to bez zmian. Wywaliłam tylko korzeń i dałam roślin. Nigdzie nie karmię. Niech skrobia szyby bo brudne ze masakra. Podmianki nie było.
Akwarium nr 1-potocznie zwana trupiarka.
Obrazek

Akwarium nr 2 na Benibachi:
Obrazek
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Agnieszk » Śr 28 lis, 2018 16:27

Tak na wygląd to tych roślin nie za wiele, rogatka i mchów za bardzo nie widać, chociaż z moim wzrokiem to nie ma się co dziwić. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez RybkaJoanna » Śr 28 lis, 2018 17:46

Roślin jeszcze dołożę. Zastanawiam się tylko na czym one będą rosnąć skoro woda ma być jałowa
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Aga » Śr 28 lis, 2018 18:20

Pod jakim względem ma być jałowa?
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez RybkaJoanna » Śr 28 lis, 2018 19:57

No...makro i mikro. Oprócz krewetkarium prowadzę jeszcze roslinniaka i takie krewetkarium wydaje mi się jałowe. Woda RO i jakieś minerały których część ludzi też by nie lała... Azotu 0 lub prawie zero, bez P, Fe, K etc. Wiem że są nawozy ale narazie nawet o tym nie myślę. Krewetki muszą przeżyć.
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik dla Caridina-rady

Postprzez Aga » Cz 29 lis, 2018 08:20

To, że nie dodajesz nawozów, nie oznacza,że w wodzie nic nie ma. Same sole dla krewetek to tak naprawdę nawóz ( minerały) resztę składników potrzebnych roślinom dostarczasz karmiąc krewetki. A te ostatnie rewelacyjnie produkują pokarm dla roślin ( w tym "azot"). ;-) Krewetkarium to swoiste akwarium low tech, przy mniejszej ilości składników odżywczych rośliny będą rosły wolniej i nie będą potrzebowały zbyt częstej przycinki.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości