Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Regene » Wt 16 paź, 2018 12:30

Hej,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem 10 krewetek yellow neon. I z racji tego, że cierpliwość nie zawsze jest moją cnotą zaś dociekliwość to moje drugie imię chciałbym zapytać o relację wiek - rozmiar krewetek neocaridina.

Wiem, że dorastają do 3 -3,5 cm ale np w jakim wieku osiągają rozmiar 1 cm? A w wieku 4 miesięcy kiedy są płodne to jaki mają rozmiar? Jaki rozmiar mają kiedy można już określić ich płeć i w którym miesiącu życia mniej więcej wypada.

Czasem ciężko dać jednoznaczne odpowiedzi ale jakieś zakresy etc. byłby mega pomocne!

Dzięki z góry kreweciarze.
Regene
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 16 paź, 2018 12:26

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Vimes27 » Wt 16 paź, 2018 13:09

Rozmiar krewetki - to nie tylko wiek ale i sposób karmienia (dostępność i rodzaj pokarmu), pochodzenie, płeć i oczywiście temperatura - dojrzałość płciową osiągają w wieku 3-4 miesięcy - i właśnie wtedy zasadniczo można rozróżnić ich płeć (chociaż są tacy, którzy twierdzą, że wcześniej - moim zdaniem mają rację ale częściową, gdyż takie takie rozróżnienie jest obarczone co najmniej kilkunastoprocentowym błędem) Dopiero siodełko daje 100% pewność, że to samica. Jeśli chodzi o samce - sprowadziłem kiedyś 10 dorosłych samców one stripe od doświadczonego hodowcy - dorzuciłem do stada wine red i red ruby multi stripe i jakież było moje zdziwienie jak 2 tygodniach zobaczyłem samicę z jajkami one stripe....
Co do wielkości yellow neon przeciętnie coś większe rośnie niż inne neo do okolicy 4 cm. Niestety nie znając innych danych niż odmiana trudno orzec czy 1 cm krewetka na 3 tygodnie czy 2 miesiące... Podobnie z wielkością przy osiągnięciu dojrzałości płciowej... może być 2 a może 3 cm.
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Regene » Wt 16 paź, 2018 14:20

Moje krewetki trzymam w akwarium 54L i karmię codziennie na tyle aby nie zalegało i gniło. Parametry mam 13GH 8KH PH 7,5 temperatura między 21 - 22 stopnie. Miejsca mają sporo więc myślę, że będą spokojnie duże rosły. Po pierwszym dniu od wpuszczenia do akwarium widziałem już pierwszą wylinkę.
Regene
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 16 paź, 2018 12:26

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Pawel M » Wt 16 paź, 2018 15:52

10 krewetek w 54 l i karmisz codziennie :shock:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Regene » Wt 16 paź, 2018 15:56

Niewielkimi ilościami, ale owszem codziennie. W akwarium jest jeszcze 9 młodych ślimaków ampularia a glonów jak na lekarstwo.

Jak robię coś źle to powiedz co, a nie tylko dziwna emota ...
Regene
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 16 paź, 2018 12:26

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 16 paź, 2018 17:14

Regene napisał(a):Niewielkimi ilościami, ale owszem codziennie. W akwarium jest jeszcze 9 młodych ślimaków ampularia a glonów jak na lekarstwo.

Jak robię coś źle to powiedz co, a nie tylko dziwna emota ...


Przy dziesięciu krewetkach i kilku ślimakach, w takim zbiorniku, to raczej raz na trzy, cztery dni wystarczy odrobinę karmy dać, i to dobrej proteinowej z jakimiś witaminkami , minerałkami na uzupełnienie ew. braków w diecie. Bez ampułek raz na tydzień.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Regene » Wt 16 paź, 2018 17:43

I to jest konkret. Dzięki, od dziś nie dokarmiam ich przez następne 2 dni.

Jeżeli moje yellow neon mają 1 cm - 1,2 cm to za jaki czas mogę się spodziewać, że zaczną się rozmnażać??
Regene
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 16 paź, 2018 12:26

Re: Wiek a rozmiar krewetek yellow neon.

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 16 paź, 2018 19:58

Jak dobrze pójdzie za dwa miesiące strzelam") Ale w przypadku Yellow, to już różnie bywa, ta odmiana rządzi się swoimi humorami... czasem młode są po młodych, czasem kilka miesięcy ani drgnie.. Po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron