Hybryd TiBee

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Hybryd TiBee

Postprzez cthulhu » Pt 23 lis, 2018 13:52

Jakiś czas temu założyłem osobny baniak pod hybrydy, w którym były samce OEBT oraz samice PRL. Jako, że nic się nie działo, dorzuciłem z czasem do nich samce PRL oraz jakieś samice OEBT.
Sporo PRL zajajczyło. Młode z nich są wyglądu PRL. Niczym się nie różnią od dorosłych - ten sam kolor, te same wybarwienie. Brak jakichkolwiek odchyłów od rodziców.

Zastanawiam się czy w pokoleniu F1 są już widoczne jakieś zmiany w porównaniu do rodziców? Czy mogą to być już hybrydy, ale o fenotypie Bee? A może po prostu zostały one ustrzelone przez samca Bee?
Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak może wyglądać pierwsze pokolenie hybryd by mieć pewność, że to one ?

Z młodych jeszcze zauważyłem kilka sztuk totalnie bladych Tigerów. Nie widziałem samicy noszącej z Tigerów, ale może jakaś była.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hybryd TiBee

Postprzez Raffy » So 24 lis, 2018 00:31

Tego to nigdy się nie dowiesz :D Może prl puknęły akurat samce prl, może kilka tibee o wyglądzie crystala chodzi

Mi jak hybryda puknęła czystą prl, młode już były pomixowane :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Hybryd TiBee

Postprzez przemekts » So 24 lis, 2018 00:35

Jakiś czas temu do samców OEBT dorzucilem samice snow white i wszystko wyszło pomiksowane.
Obrazek
przemekts
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 12:44
Lokalizacja: Łętownia

Re: Hybryd TiBee

Postprzez cthulhu » So 24 lis, 2018 07:55

Dzięki za odpowiedzi i zdjęcie. Tak własnie myślałem, że tak powinny one wyglądać. Moje młode to nie hybrydy. Spróbuję jeszcze raz podejść do kontrolowanego sparowania TiBee w osobnej bańce, a do tej starej dorzucę troche Tigerów by zachować proporcję Tiger/Bee. Może z czasem coś tam powstanie.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hybryd TiBee

Postprzez przemekts » So 24 lis, 2018 16:56

Na początku dodawałem różne samice do OEBT i patrzyłem co wyjdzie. później wymieszałem wszystko razem i będę czekał na efekty.

Na zdjęciu poniżej na lewo od YKK jest samica (samiec OEBT + samica YKK)

Obrazek

Jeśli chcesz więcej zdjęć to moge popstrykać aby były w lepszej jakości.
przemekts
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 12:44
Lokalizacja: Łętownia

Re: Hybryd TiBee

Postprzez cthulhu » So 24 lis, 2018 18:24

Pewnie że chcę :)

W sumie fajne już te TiBee do krzyżowania z Tajwanami. Właśnie do tego chce dążyć by na początku wyprodukować sporo TiBee w osobny baniaku i co ciekawsze mieszać w innym akwarium z Tajwanami extreme.

cthulhu napisał(a):Na zdjęciu poniżej na lewo od YKK jest samica (samiec OEBT + samica YKK)

To ta wielka żółtawa bez bieli obok YKK ? Dobrze rozumuje, że ona jest z miotu samiec OEBT + samica YKK ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hybryd TiBee

Postprzez przemekts » So 24 lis, 2018 19:34

Tak dobrze rozumiesz. Mam ich kilka sztuk. Póki co mieszają sie jak chcą ale w następnym kroku odpowie kilka samic i dorzucę im samca kk extr i rr extr.
przemekts
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 12:44
Lokalizacja: Łętownia


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości