Czary Mary! Dziwne krewetki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez katija87 » Cz 27 gru, 2018 13:45

Witam serdecznie. Kreweciomaniacy mogą chcieć mnie zlinczować, ale darujmy sobie tym razem, bo może to okazać się cenną wskazówką dla osób posiadających krewecie w ogólniakach.

Założyłam baniaczek 40l dla kreweci. Ma teraz 3 miesiące nie licząc 3 tygodni dojrzewania. Ziemia ogrodowa, żwir bazaltowy czarny drobnej granulacji, piasek, kamienie, korzenie. Osprzęt to filterek Pat mini Aquela z gęstą gąbką i oświetlenie Led biało-niebieskie. Brak grzałki, ale temp. stała 24 st. Roślinność: ponikło drobne, parva, alternathera red, mech Peackock i queen, anubias gold o amannia bonsai. Ph 7,3, Gh ok. 10 a Kh jakieś 4-5 (nie mierzyłam ostatnio przez gorączkę świąteczną). no2 zawsze ale to zawsze nie spada poniżej 0,2 tych tam jednostek. Testy kropelkowe. Regularna podmiana wody ok. 20% - tylko odstała kranówka wrocławska. Pokarm typowy dla kreweci różnych firm. I dochodzimy do sedna:

w zbiorniku tym znajdują się: 7 szt. Neocaridin Blue Velvet, oraz Caridiny sprzedane jako odpad poselekcyjny (na żywy pokarm) 10x crystal black i snow white. Wszystkie robalki regularnie zrzucają pancerz, rosną w oczach, żadnych strat! I ciekawostka!! Dwie samice Blue Velvet nosiły jaja. Caridiny były jeszcze dość małe, poza tym nie widziałam żadnej z jajami. Teraz mam kilka młodych 3-4 mm kreweci w ubarwieniu niebieska w białe pasy (po 2-1 pas). Jak to możliwe???!! Oglądam zbiornik codziennie, bardzo dokładnie, analizując ilość kreweci. Stąd wiem, że nie mam żadnych strat, które noszą jaja i ile. Ale te młode to dla mnie szok! Czy ktoś ma na to wytłumaczenie? Żadna Caridina crystal black ani snow white nie nosiła jaj. Tylko dwie duże już samice Blue Velvet. Zapłodnione zostały w tym zbiorniku, gdyż jak je wzięłam miały zaledwie 1,5 cm max i to nie każda. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
katija87
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 26 gru, 2018 21:32

Re: Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez =Fresz= » Cz 27 gru, 2018 14:06

Któraś caridina musiała nosić na 100% innej opcji nie ma :-P hehe a to co biega to albo będą crystal black albo jeżeli był to odpad hybrydowy to będą to taiwany :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez katija87 » Cz 27 gru, 2018 15:15

Może i tak... Ale jak żywa jestem u żadnej nie widziałam najmniejszej ilości jajeczek! W tej chwili największa jest jedna Crystal Black i ma 2 cm... Ale puściutko pod odwłokiem... Wiem, że Caridiny nie krzyżują się z Neocaridinami, ale przeżyłam szok :) Jak zaobserwowałam u Neocaridin - bo mam jeszcze Red Cherry i Sakura Black - jajeczka zaczynają nosić samiczki o wielkości ok. 2,5-3 cm dopiero. Sądziłam, że w przypadku Caridin jest tak samo... Że wielkość jest zależna z dojrzałością rozrodczą. Zobaczymy co będzie dalej. W tej chwili jajeczka mają jeszcze 2 Blue Velvet. Caridina żadna, chyba że nie jest to tak widoczne i przebiega inaczej niż u Neo? Jak pojawią się kolejne maluchy będę pisać :)
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
katija87
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 26 gru, 2018 21:32

Re: Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez =Fresz= » Cz 27 gru, 2018 15:34

U mnie caridiny takie 1cm już nosiły jajeczka, a jak masz ładnie wybarwione to jajeczek nie dostrzeżesz ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez katija87 » Cz 27 gru, 2018 17:31

Dobra, więc trzymam za słowo :) Moje Neo nie rozmnażały się do osiągniecia wielkości jak wspominałam. Caridiny to nowa historia, uczę się. Pozdrawiam
katija87
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 26 gru, 2018 21:32

Re: Czary Mary! Dziwne krewetki

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 28 gru, 2018 18:16

Te niebieskie w białe pasy, jak podrosną to pewnie Pandy będą, z hybryd") Czyli jak Freszu naskrobał Taiwany...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron