Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez wilczek » Cz 17 sty, 2019 08:05

Hej Jestem nowy witam wszystkich.
Baniak: 20l
ph 6.5
gh 6-7
kh 0-1
Podłoże aquael h.e.l. p.
317 microzimensów przewodność
Baniak działa od października 2018 r. W baniaku jest 20 crystal red i mchy oczywiście też dwa mini anubiasy.

Moje putanko dotyczy nawożenia. Przy cotygodniowej podmianie daję 1,5 ml paotasu a aqua-art i codziennie 0,2 ml węgla w płynie też z aqua-artu. Czy takie postępowanie nie zaszkodzi crystal red??
W b aniaku są mchy i kilka mini anubiasów. Proszę o pomoc?
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez jacek_lu » Cz 17 sty, 2019 08:13

może to być przyczyną padania krewet, bo widzę że i taki temat założyłeś.
Jeżeli robisz co tydzień podmianę to niczym nawozić nie musisz, dostarczasz śladowe ilości mikroelementów z których i krewety i rośliny czerpią.

edit:
Jeżeli stado jest spore to jakieś minerały należałoby podać, czy to w pokarmach czy bezpośrednio do baniaka. Urozmaicony pokarm powinien jednak załatwić sprawę ;)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez wilczek » Cz 17 sty, 2019 11:36

podaje azzo vita plus i azzo mineral plus a co stymi nawozami odpuścić sobie wogólne mchy będą rosły??
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 17 sty, 2019 16:09

Mchy i inne rośliny mało wymagające w krewetkarium nawożą krewetki one dostarczają im wszystkie potrzebne składniki co2 azot fosfor i potas ( kupy :P )reszta - mikroelementy jest dostarczana w wodzie podczas podmian . Jeśli priorytetem jest dobro krewetek nie powinieneś podawać żadnych nawozów bo to może krewetkom szkodzić ale jeśli ważniejsze są piękne rośliny ...zawsze jest jakieś ale :P to nawozy potasowe firmowe można podawać w umiarkowanych ilościach, są one z reguły stosunkowo mało szkodliwe dla krewetek , tego samego nie można powiedzieć o węglu w płynie ( tzw carbo czyli aldehyd glutarowy ) ma on negatywny wpływ na prokreacje krewetek zwłaszcza crystali.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez wilczek » So 19 sty, 2019 22:08

Dzięki za rady. Zrobię dużą podmianę, przestanę nawozu i może wszystko wróci do normy. Myślicie że nawozu Carbo mógł doprowadzić do bezpłodność bo takie opinie słyszałem? Ile godzin oświetlać mchy obecnie w zestawie aquael 19l świecę 6 godzin lampką z tegoż zestawu o nazwie płatna doradzić?
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez Mateusz10251986 » So 19 sty, 2019 22:20

Ja mam planta w 30 takiego swiece 6 czasem 10 godzin mchy rosna jak wsciekle a w 2 kostce 40x40x40 mam plant i sunny anubiasy i nuzenca i tez jest wszystko ok mszaki i anubiasy nie musza miec nawozów starcza im "kupy" krewetek :-)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez Vimes27 » Pn 21 sty, 2019 20:20

Inc0gnit0 napisał(a):ilościach, są one z reguły stosunkowo mało szkodliwe dla krewetek , tego samego nie można powiedzieć o węglu w płynie ( tzw carbo czyli aldehyd glutarowy ) ma on negatywny wpływ na prokreacje krewetek zwłaszcza crystali.

Czy ktoś wie czy ten wpływ na rozmnażanie jest trwały - czy po spadku stężenia ustępuje, czy też bezpłodność jest trwała?
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 21 sty, 2019 21:05

nie jest trwały
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Nawożenie mchów i anubiasów w krewetkarium

Postprzez Vimes27 » Pn 21 sty, 2019 22:10

To mnie pocieszyłeś. Dziękuję. Czasami przy startach walczę z glonami carbo... Niby problemów nigdy nie było, bo przed wpuszczeniem krewetek kilka dużych podmian szło... ale jak 102 mi się rozszczelniła musiałem na szybko wpuścić sporo krewet do 80-tki - nieco przedwcześnie po kuracji - i jajek już z 1,5 miesiąca nie widzę... a lata tam z 200 dorosłych sztuk hybryd i innych i ze dwa-trzy razy tyle młodzieży i maluchów
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości