Produkty dla krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Produkty dla krewetek

Postprzez Futro » Pn 04 lut, 2019 02:59

Witajcie po dłuższej przerwie od krewetek. Ze względu na zmiany jakie musiały zajść u mnie w mieszkaniu byłem zmuszony sprzedać swoje bańki krewetkowe i od dłuższego czasu nie byłem w temacie. Jednak teraz znów zamierzam do tego powrócić.
Zauważyłem tylko że troche sie po zmieniało szczególnie w produktach dla krewetek. Sporo z nich nie jest w ogóle dostępnych, pokazało sie też kilka nowych marek i produktów.
Moje pytanie brzmi którym z nich można "ufać", które polecacie ? Głównie chodzi mi o bakterie, wspomaganie życia w zbiorniku i mineralizatory, pokarmy.
Ogólne pytanie czy warto cokolwiek dodawać do podmian wody i przy zakładaniu zbiornika nie licząc oczywiście mineralizatora.
Avatar użytkownika
Futro
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 16 cze, 2014 14:44
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Produkty dla krewetek

Postprzez qwas4321 » Pn 04 lut, 2019 09:49

Cześć, od niedawna mam krewetki i stosuje Royal shrimps food, bakterie Bee max od benibachi, a mineralizuję wodę salty shrimp gh+. Śmigają i pływają aż wesoło :) Z tego co wyczytałem to chyba jedne z lepszych produktów, oczywiście jeszcze zostawiam pole do popisu profesjonalistom, co dk krewetek, bo wielu produktów nie testowałem :)
qwas4321
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt 25 gru, 2018 17:41

Re: Produkty dla krewetek

Postprzez =Fresz= » Pn 04 lut, 2019 09:52

Bakterie microbelift special blend - śmierdzące ale działają. Pokarmy jak już wiesz krewetka nie świnia i zje wszystko z naciskiem na pokarmy mięsne bo wtedy jest bardziej "ruchliwa" :P ja daję to co mam pod ręką i nie konkretnie dla krewetek.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Produkty dla krewetek

Postprzez Futro » Śr 06 lut, 2019 00:29

Dzięki za podpowiedzi mam nadzieję, że ktoś jeszcze coś napisze :p
Z wcześniej przeze mnie stosowanych produktów moge wymienić np. Mosura old sea mud pod podłoże i co którąś podmianę, Azoo mineral/vital do podmian, SN bakterie i fulvo pod podłoże i do podmian, Salty Shrimp Gh do mineralizacji. O tyle o ile SN nadal jest dostępne tak z resztą widze mały problem.
Avatar użytkownika
Futro
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 16 cze, 2014 14:44
Lokalizacja: Kłodzko


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości