Nowe akwarium i problem ze ślimakami

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Nowe akwarium i problem ze ślimakami

Postprzez Lenioo » N 10 lut, 2019 14:51

Witam,

Na wstępie jako nowa osoba na forum Witam wszystkich ;)


Na początku tygodnia zakupiłem akwarium i z wyprawką i wszystko zalałem. Roślinki mam z 3 źródeł i dzisiaj rano zauważyłem coś na ściankach. Na 99% małe ślimaki ale nie wiem jakie. Niestety nie wiem jak tu wstawić zdjęcia więc nie mogę się pochwalić.

Znajomy zaproponował żebym sobie załatwił ślimaki Helenki ale boję się że pozbędę się jednych a zostaną mi drugie. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić póki mają jeszcze 1mm? Wydaje mi się że może być ich max 20 szt.

Moje akwa to 30l. i nic na razie nie mam wpuszczonego oprócz paru roślinek.

Dziękuję i pozdrawiam
Lenioo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 08 lut, 2019 15:20

Re: Nowe akwarium i problem ze ślimakami

Postprzez Raffy » N 10 lut, 2019 15:13

Ślimaków będzie tyle ile będzie żarcia w zbiorniku, sprzątają baniak z resztek, obumarłych szczątek itd, zdrowego zielska nie ruszą
Jak będą krewety, to nie grozi plaga :)
U mnie ślimaki robią tył zwrot jak krewety się namnożą, cieszę sie z ich obecnosci nawet:D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Nowe akwarium i problem ze ślimakami

Postprzez Lenioo » N 10 lut, 2019 16:09

Czyli mam ich nie ruszać? bałem się, że mogą coś zrobić małym krewetkom.
Pytanie też trochę z innej beczki. Znajomy dzisiaj poradził mi, żeby na start kupić sobie Baktosan. Myślałem, że można wystartować z akwarium bez żadnej chemii. Tak samo myślałem, że jak już akwarium wystartuje i będzie miało trochę glonu to krewetki będą miały naturalny pokarm. Co o tym sądzicie ?
Lenioo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 08 lut, 2019 15:20

Re: Nowe akwarium i problem ze ślimakami

Postprzez Raffy » N 10 lut, 2019 19:02

Krewetkom na 1000% nic nie robią, to nieszkodliwe śmieciojady. Helena za to potrafi upolować krewetke ;)

Bakterie... temat rzeka, ja nie daję - dbam o to, żeby na start była odpowiednia ilość szybkorosnącego zielska tj. Rogatek i tyle. Masz ślimaczki to biologia na 100% ruszyła.
Dla mnie bakterie mialyby sens, jakby ktoś odpalał zbiornik typu kwarantannowy na gołej szybie i bez roślin oraz na nowej ceramice w filtrze.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości