Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Mateusz10251986 » Wt 12 lut, 2019 18:46

Beni jest sprawdzo ale powiem ci tak jednemu zatrybi innemu nie to jak totolotek:-) ja bym na twoim miejscu jeszcze poczekal jak to mówią akwarystyka uczy cierpliwosci:-) ja baniak zalalem w polowie drudni z robakami wylinka za wylinka jajek brak juz prawie 3 miesiac i czekam nadal nie robie restartu:-)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek » Śr 13 lut, 2019 07:29

Na razie czekam zobaczymy co się wydąży. A może jest tak że nie mam żadnej samicy...... kupowałem krewetki z dwóch źródeł sam nie wiem czy te samice są czy nie.......
Czekam do kwietnia i zobaczymy jak nic się nie zmieni to zrobię ekspresowy restart i dokupię kilka sztuk wrazie jakby nie było samic. Dam znać co dalej. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
wilczek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2019 10:36

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 lut, 2019 09:22

Wrzuć fotki to Ci powiem co masz ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 13 lut, 2019 17:57

=Fresz= napisał(a):Wrzuć fotki to Ci powiem co masz ;-)



To fakt, Freszu ma dziwnie dobre oko, podejrzewam jakieś geny nie z tej ziemi...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ekspresowy restart???? Na jakim podłożu??

Postprzez wilczek_ » Pn 18 mar, 2019 13:42

Piszę pod nowy loginem bo konto wilczek nie chce mi się odblokować mimo przesyłania hasła na emajla nic nie przychodzi a za nic nie mogę sobie hasła przypomnieć a odzyskiwanie nie działa. Zrobiłem restart bo miałem pięć trupków. Wodę zlałem 14.03.2019 r. do wiadra prawie całą wywaliłem stare podłoże i do roboty. Pod podłoże dałem z pięć miarek benibachi bee max pokruszyłem liść ketapangu na to warstwa podłoża benibachi normal na to mirenokuton z qualdropa jedna miarka i na to reszta podłoża 3 kg na kostkę 20l. w zupełności wystarczyło wyszła dość gruba warstwa. zbiornik zalałem dojrzałą starą wodą. 15.03.2019 r. czyli na drugi dzień zrobiłem podmiankę bo przewodność skoczyła mi z 250 mikrozimensów do 340 podmieniłem 1/4 wody 5l wody ro parametry spadły na 240 i do niedzieli wzrastały ale ostatecznie zatrzymały się na 300 microzimensach i przestała rosnąć więc wpuściłem robaki to jest po czterech dniach 17.03.2019 r. Dziś rano wszystko żyło zobaczymy jak dalej. Dzięki waszym radom miejmy nadzieję wszystko się udało. Będę relacjonował dalej jak się kręci.

Restart przebiegł poprawnie stara woda dojrzały filtr podłoże beni normal a pod nie dużo bee maxx i mirenokuton z umiarem nie za dużo. Krewetki wpuściłem po 3 dniach i wszystkie przeżyły, parametry ok czyli ph-5.5, gh-5, kh-0-1 przewodność 320 microzimensów.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości