krewetki przestały sie rozmnażać

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez mm87pl » Śr 20 lut, 2019 15:38

Hej mam pytanie, pojawił się u mnie problem, krewetki od ponad pół roku nie noszą jajeczek, myślałem, że jest to problem "krwi" wiec dokupiłem nowe stado ale nic nie ruszyło w tą strone, krewetki normlanie przechodzą wylinke, prametry OK
Krewetki to sakury, red crystale i blue velvety( tak mieszanka, akwarium ogolne, duzo mchów roślin itp itd)
nie wiem czy może być to przyszyna wkłądu w filtrze, problem pojawił się jak wywalilem ceramike z filtra i wrzuciłem Azoo ACTIVE FILTER 4in1 ? zastanawiam się czy nie wrócić do ceramiki zamiast tego wkładu i obserwować czy wszystko wróci do normy ? podłoże aktywne ale raczej już wyjałowiałe(HELP Advanced Soil )
mm87pl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 paź, 2018 08:16

Re: krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez Pawel M » Cz 21 lut, 2019 05:21

mm87pl napisał(a):Krewetki to sakury, red crystale i blue velvety( tak mieszanka, akwarium ogolne, duzo mchów roślin itp itd)


jeśli masz w jednym zbiorniku neo z caridinami to na bank jedne z nich mają cięźko za względu na parametry wody
neo i caridiny potrzebują wody o innych parametrach - pytanie jaka woda jest u Ciebie czy miękka pod crystale i sakury mają pod górkę czy odwrotnie

może podaj parametry wody, jakie podłoże stosujesz i wklej jakąś fotkę to będzie łatwiej coś podpowiedzieć
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez Tasior » Cz 21 lut, 2019 08:09

problemy to mogą być ale z przeżywalnośćą przez parametry a nie z brakiem samic noszących jaja ;)
Zima kolego. Poczekaj do wiosny. Krewetki bardzo często mają przestój w zimie. Moje też teraz nie noszą, dopiero co YKK ruszyły, a PRL się już powoli szykują do noszenia ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez mm87pl » Cz 21 lut, 2019 08:46

Ok, to poczekam, moze faktycznie to jest taki długi przestój, to pytanie z innej beczki, bede w ciagu miesiaca sie przenosil, co prawda akwarium jakieś wielkie nie jest (kostka 50L) wylapac wszystko i bezpiecznie przetransportowac? czy do minimum spuscic wode i krewetki sobie poradza?(zrobi sie pewnie mega muł w akwariu,... podłoże nie wymieniane 1,5roku... ) czy to może bedzie dobry moment na restart?
mm87pl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 paź, 2018 08:16

Re: krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez Tasior » Cz 21 lut, 2019 10:06

ja jak się przeprowadzałem to zlewałem wodę tak, że zostawiłem max 1cm wody, potem przenosiłem akwaria a na miejscu zalewałem akwa wodą wcześniej zlaną. Obyło się bez większych strat.
Całą hodowlę tak przeniosłem.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: krewetki przestały sie rozmnażać

Postprzez mm87pl » Cz 21 lut, 2019 11:46

Ok to zrobie tak samo
mm87pl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 paź, 2018 08:16


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron