"Żłobek" - czyli jak poprawnie wychować maluchy

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez wielebny » Śr 08 wrz, 2010 19:03

ja sypie c 2-3 dni mala ilosc spirulinki startej na pył no i udało mi sie odchowac moja pierwsza 5tke crek:)
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez Hubi » Śr 08 wrz, 2010 19:48

Zobaczymy jak to będzie :-) mam nadzieję, że choć kilka sztuk przeżyje, a dobrze by było jak by przeżyły wszystkie :-P
Hubi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 09:59

Postprzez Hubi » Pt 10 wrz, 2010 15:53

przepraszam, że post pod postem.
Nie zdążyłem zamówić pokarmu, a samica wyrzuciła młode. I mam pytanie, czy pokarm Hikari Shrimp Cuisine mogę rozkruszyć na małe kawałki i wrzucić?
Hubi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 09:59

Postprzez Crystal » Pt 10 wrz, 2010 15:54

w zasadzie każdy mozesz rzkruszyć i im podać
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Hubi » N 12 wrz, 2010 14:27

Dzisiaj naliczyłem 9 sztuk :-D już wylinki pływają, więc jestem dobrej myśli :roll:
Hubi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 09:59

Postprzez wielebny » N 12 wrz, 2010 21:34

ja mam 7 malych CRek tak na oko policzylem dzis ;-) i czworeczke juz podrosnietych :)
Zastanawia mnei jedna rzecz... kupilem jakis czas temu 12 crek z biene i jakos ne nie nosza jaj ani nic... Jedynymi mamusiami sa 2 duze crki gradacji B ...:(
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez Witek Miszczak » Pn 25 paź, 2010 14:18

Jeżeli mogę podsumować temat...
Woda w zbiorniku wg opisu mysi to 1/2 RO i 1/2 kranówy, więc osmoza działa. Przy mieszaniu takich wód twardość dzieli sie na pół, a pH najczęściej pozostaje bez zmian (mam podobny problem na hodowli). Rozwiązaniem jest nieco kłopotliwa konieczność przygotowania wody na podmianę w osobnym zbirniku (np. beczce) poprzez dodanie również kwasu (np. ortofosforowego lub dowolnego pH minus - najtańsze są do oczek wodnych). Tak przygotowaną wodę chociaż ze 2 dni wcześniej można stosować na podmiany, gdzie podana metoda kropelkowa jest idealną.

W mojej hodowli CR i CB nie udało się do tej pory uzyskać młodych bez zmniejszenia pH do wartości 7.
Co do wymiany podłoża w trakcie funkcjonowania zbiornika na inne aktywne to brak mi tu wyobraźni :roll:
Avatar użytkownika
Witek Miszczak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2010 19:15

Postprzez mysiapl » Pn 25 paź, 2010 21:57

Wymieniłam podłoże - tydzień przed "rozwiązaniem" moich 6 mamusiek i wiem dzisiaj, że nie był to najlepszy pomysł :cry:. Z populacji stada, które liczyło 20 szt. dziś pozostały mi niestety tylko 2 CB. Szkoda mi moich krewetek, ale cóż nic nie mogłam zrobić padły jedna po drugiej ... razem z małymi :cry:. Obecnie w zbiorniczku mam 1 ciężarną (jedyna samiczka, która przeżyła ten cały sajgon) oraz 1 samczyka ... za tydzień powinna wypuścić maluchy. Mam nadzieję, że tym razem uda się odchować potomstwo - trzymajcie kciuki ;-)
*Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą :)
Avatar użytkownika
mysiapl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn 04 sty, 2010 21:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » Wt 26 paź, 2010 01:22

No to będziemy trzymać kciuki. Pomysl możę o liściach ketapangu one obniżają nieco ph.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez krzych0062 » Wt 26 paź, 2010 10:45

Witek Miszczak napisał(a):poprzez dodanie również kwasu (np. ortofosforowego lub dowolnego pH minus - najtańsze są do oczek wodnych).

Raczej większość "preparatów" na obniżenie pH wody oparta jest na kwasie ortofosforowym. Podyktowane jest tym, iż jest nie dymiący i najbardziej bezpieczny dla ludzi-z tych dostępnych w handlu :!: Jednak dodając kwas orto lub specyfiki należy wziąć pod wzgląd podwyższenie poziomu P...a to prowadzi do niekontrolowanej możliwości wysypu glonów ;-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości