Moje nowe stadka

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Moje nowe stadka

Postprzez Crystal » Śr 08 wrz, 2010 05:57

Witam.
Nie wiem dokładnie czy to dobry dzial ale jeśli siępomyliłem to pewno moderator przeniesie.
Kto u mnie był ten wie, że utrzymuje krewetki w 25 litrowych akwariach i w każdym takim tworzę sobie stadka składające się z 10 samic i 4 samców (czasem samców jest więcej).
Od maja usiłowałem stworzyć trzy dodatkowe stada tzn crystal red klasy S, crystal black klasy S oraz crystal red klasy SS. I po czterech miesiącach mieszania wymienianiania dokarmiania tudzież klęcia i chwalenia - mogę uznać, iż są!!!!
Stada składają się z 11 samic w klasie stada czyli w S są to samice S oraz czterech samców 2 samce klasy S i dwa samce klasy SS. W stadzie SS samice są SS 2 samce SS i 2 samce SSS. Wszystkie stadka ruszyły w stanie około 30 krewetek, które moim zdaniem miały zapędy na pożądane klasy. W trakcie upływu czasu te, które wydawały mi się w klasach niższych usuwałem. Także usuwałem klasy wyższe jeśli była to samica albo tak mi się wydawało. Obecnie samice zaczeły nosić jajeczka i dlatego uznałem, że wszystko poszło dobrze. Nie miałem żadnych upadków, natomiast w ciągu tych czterch miesięcy biel ulagała zmianie raz sie poprawiała raz się pogarszałą, kładę to na karb okrutnej temperatury w tym okresie, lenistwa przy podmiankach oraz prób pokarmowych. Dzisiaj biel jest prawie zadowalająca ale czekam na mornmolit od Pysi. Myślę, że te trzy dodatkowe stadka to będzie około 2500 młodych w przyszłym roku.
Oczywiscie ważne będą jeszcze pierwsze porody i myślę, że powinno się zostawiać więcej samic żeby wybrać te, które najchętniej są dobrymi matkami no ale to na przyszłosć chyba tak zrobię. Człowiek się uczy całe życie. Teraz nie mam wyjścia muszę bazować na tych dziewczynkach, które mam. Ja już nie zmieniam obsady w takim akwarium, żyje ono sobie własnym życiem a populacja się sama zwiększa. Nie dokładam już krewetek z zewnątrz. Jak zaczynają nosić to wg mnie jest koniec z mieszaniem sztuk. Dobór z różnych źródeł następuje w okresie tworzenia czyli przy tych pierwszych 30 sztukach. Co więcej nie zawsze mam pewność, ze samice i samce w tej samej klasie nie są spokrewnione natomiast na pewno samce w wyższej klasie nie są spokrewnione z samicami. Myslę, że docelowo będę musial samce zostawiać tylko w wyższej klasie.
Obecnie tworzę sobie jeszcze kilka stadek i to nie tylko crystali ale o tym później. Zaczyna mi brakować miejsca i tak się zastanawiam czy ta moja kuchna jest mi koniecznie potrzebna? Przecież można jeść na mieście a bądź co bądź to dodatkowe 12 metrów powierzchni Zamówilem wycene regału na 12 - 15 akwariów (w zależnosci czy będę dawał na samą górę czy nie) ale jeszcze nie mam odpowiedzi.
Ostatnio edytowano Śr 08 wrz, 2010 05:57 przez Crystal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości