Dobór krewetek, potrzebna pomoc.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Dobór krewetek, potrzebna pomoc.

Postprzez krewetkasto » So 12 mar, 2011 17:35

Witam ostatnio bardzo zainteresowałem się krewetkami założyłem nawet swoje pierwsze krewetkarium z RC. Bardzo chciałbym hodować coś bardziej kolorowego, zaznaczam że jestem początkującym akwarystą a nie chcę się zrazić do tego przemiłego hobby.
Ok teraz pytanie co z gatunków "bardziej przyjemnych dla oka" a zarazem niewymagającego zbyt dużej opieki moglibyście mi polecić? Ponadto jaki sprzęt mam kupić. Rozważę każda propozycję, z góry dziękuje :)
krewetkasto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 06 mar, 2011 21:02

Postprzez Mateusz.A » So 12 mar, 2011 21:06

Jeśli chodzi o krewetki "bardziej" cieszące oczy, a nie RC to poleciłbym jakaś inną Necorodine heteropode np. yellow lub blue pearl. Wymagania mają te same.
krewetkasto napisał(a):Ponadto jaki sprzęt mam kupić.

Nie za bardzo rozumiem. O jaki sprzęd chodzi?
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krewetkasto » So 12 mar, 2011 22:08

Mhm polecasz coś takiego ;p a powiedz mi jak z niebieskimi krewetkami jest coś takiego?
Liczyłem na to, że będę musiał jakoś odpowiednio wyposażyć nowe akwa
krewetkasto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 06 mar, 2011 21:02

Postprzez Mateusz.A » So 12 mar, 2011 22:14

krewetkasto napisał(a):powiedz mi jak z niebieskimi krewetkami jest coś takiego?

Są. Napisałem- Necorodina heteropoda "blue pearl". Nie polecam iść na poczatek z Caridina cf. cantonsensis "blue tiger", bo są o wiele trudniejsze. Są jeszzce "blue bolt", ale to już (jak dla mnie) sfery marzeń :mrgreen:
Specjalne wyposażenie hmmm... Pompka, podłoże, meszki, światło, pokarm :-D . Ważne są oczywiście podmianki- myśle że o to ci jeszzce chodziło
Ostatnio edytowano So 12 mar, 2011 22:15 przez Mateusz.A, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » N 13 mar, 2011 08:17

Nalezy jednak przypomnieć, że heteropody mogą sie mieszać ze sobą i po jakimś czasie w baniaczku mogą sie pokazać dość ciekawe egzemplarze.
Dla krewetek, które chcesz hodować nie potrzeba specjalistycznych podłoży jak i rownież nie wymagają zbyt wiele. PH moz ebyćna poziomie 7-7,5 temperatura od 20 do 26 C a GH nawet do 12 stopni. Zatem mozesz użyć np. zwykłego bazaltu kolorystycznie dopasowanego do koloru krewetek. Wystarczy Ci zwykły filtr gąbkowy lub jakikowliek inny najporstrzy dopasowany tylko wielkościądo wielkości zbirnika. W zsadzie z grzałki mozesz zrezygnować bo krewetki dość dobrze znoszą obniżki temperatury. DO akwarium wprowadź jaieś mchy lub roslinki drobnolistne i stwórz kilka kryjówek dla ewentualnego przychówku. Jezeli ien zalezy Ci na pielegnacji roślin to swiatło też nie musi być intensywne gdyż krewetki nie są światłolubami.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez krewetkasto » N 13 mar, 2011 13:10

A powiedzcie mi coś o Crystal Redach jak z nimi, ciężko jest utrzymać je przy życiu?
krewetkasto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 06 mar, 2011 21:02

Postprzez Mateusz.A » N 13 mar, 2011 13:59

Są średniej trudności, ale człowieku poszukaj troche informacji sam. TRo było poruszane tysiące razy i wystarczy chwile chęci i czasu.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » N 13 mar, 2011 14:12

ja pomimo wieloletniego doświadczenia w trzymaniu krewetek, Cristali nie potrafię utrzymać przy życiu. Czyli dla mnie są trudne, znam takich co na kranówce trzymają je i się dziwią że innym to nie wychodzi. Taka karma
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2011 14:12 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez krewetkasto » N 13 mar, 2011 17:56

Przeczytałem kilka rzeczy więc się tak nie spinaj niestety wszystkiego nie wiem.
krewetkasto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 06 mar, 2011 21:02

Postprzez Crystal » N 13 mar, 2011 18:10

lepiej sie wszyscy nie spinajmy nie jedno forum padło przez spinanie.
Jeżeli Cię interesuje utrzymywanie crystali to mogę Ci powiedzieć jak ja je utrzymuję ale trzeba wziąć pod uwagę, że w różnych rejonach Polski jest różna woda a i krewetki są sobie nie równe w zakresie tolerancji dla niektórych parametrów.
Używam głównie podłoża Red Bee Sand (ostatnio też Shrimp soil, dwa akwaria mam na amazoni II a jedno na substracie dla roślin) Do takiego podłoża leję wodę RO wrzucam trochę mornmolitu lub skałkę shirakury wlewam bakterie nitryfikujące Sery wkładam korzeń z mchami i filtruję to przez jakieś dwa tygodnie filtrem gąbkowym. Zazwyczaj parametry mi się ustwaiają pod crystale i wtedy aklimatyzuję krewetki. U mnie crystale mnożą się dość dobrze i bez problemów z resztą Tigery też Obecnie jedna Panda nosi jajeczka ale jest jej pierwsza ciążą więc rewelacji się nie spodziewam.
W niektórych baniakach mam ph 7 i też spokojnie się mnożą.
Crystale są wrażlwie na gwałtowne skoki parametrów oraz na wysoką temperaturę (30 C) a takze na zawartość metali w wodzie głównie miedzi. Również NO2 i NO3 w wodzie jest dla nich zabójcze i powinno być na poziomie 0
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2011 20:36 przez Crystal, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez dziki » N 13 mar, 2011 18:44

hi
krewetkasto napisał(a):Przeczytałem kilka rzeczy więc się tak nie spinaj niestety wszystkiego nie wiem.

Nie wiem do kogo i z jakiego powodu jest tekst o spinaniu, skoro nie ma cytatu wnioskuję że do wypowiedzi przedmówcy czyli do mojej. Informuję Cię że źle odczytałeś moje słowa, tylko stwierdziłem ze mimo całej wiedzy nie potrafię ich utrzymać i nic więcej tam nie było. Nie było w nich ani kawałka przytykanie Twojej osobie czegokolwiek. Jeśli tak odebrałeś to ja przepraszał nie będę :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Mateusz.A » N 13 mar, 2011 20:35

dziki napisał(a):Nie wiem do kogo i z jakiego powodu jest tekst o spinaniu, skoro nie ma cytatu wnioskuję że do wypowiedzi przedmówcy czyli do mojej.

Nie, to nie było o ciebie. To było do mnie. RZeczywiście troche przesadziłem. Sorki
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2011 20:36 przez Mateusz.A, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krewetkasto » N 13 mar, 2011 21:14

Dziki nie mam pojęcia jakim cudem pomyślałeś, że napisałem to do Ciebie :) na przyszłość będę cytować. Stwierdziłem, że póki co daruje sobie crystale najbardziej skłaniam się do yellowków jak uważacie jaki być powinien minimalny litraż dla nich?
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2011 21:15 przez krewetkasto, łącznie edytowano 2 razy
krewetkasto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 06 mar, 2011 21:02

Postprzez Mateusz.A » N 13 mar, 2011 22:09

Uważam, że taka 20-tka na początek będzie fajna, ale jak możesz mieć większe to zrób większe :-D
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez agafoo » Pn 14 mar, 2011 16:45

Mateusz.A napisał(a):20-tka na początek będzie fajna, ale jak możesz mieć większe to zrób większe


dobrze mówi! :)

ja miałam najpierw akwarium 21l, a teraz mam 36l i róznica w zachowaniu krewetek kolosalna! można powiedziec ze "rozprostowaly kości" bo super jest obserwowac jak sobie plywaja w toni wodnej:)
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron