ślimaki w krewetkarium

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez KaBar » Wt 17 maja, 2011 19:50

njs07 napisał(a):
khyllan napisał(a):z helenkami mam zle doswiadczenia, slimaki jadly sporadycznie, szybko przezucily sie na mosure Excel, potem wszystkie siedzialy w okolicy żerowiska (miejsca karmienia krewetek) i polowaly na krewetki. Dwa razy widzialem jak krewetka skubiaca podloze , spokojnie przechodzaca pomiedzy dwoma helenkami, byla atakowana, dwa "sztylety", macki helen blyskawicznie wbijaly sie w krewetke z dwoch stron i w oby przpadkach stracilem yelowa, zostawal po niej tylko pancerz koloru zoltego,
heleny dostaly eksnisje do ogolniaka


zgadzam się z przedmówcą, u mnie też helenka przy braku ślimaków do jedzenia atakowała krewetkę, krewetka siedziała na muszli i zjadała z niej jakieś smakołyki a ta ją capnęła i łyżką je rozdzielałam :-/ ślimaków oczywiście już nie mam, bo helenki szybko pozbyły się plagi, ale i helenek też się pozbyłam :-?

to ciekawe narazie mam 4 helenki i nie zauważyłem zamachów na krewetki (potwierdzam że wciąż mam te ślimaczki, także może to je jeszcze ratuje). Dzięki za info :mrgreen:
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Postprzez =Fresz= » Wt 17 maja, 2011 20:20

Na razie może mają co jeść :-P ja też zaobserwowałem ataki i nie były to chore krewetki ;-) kiedy zjadły wszystkie inne ślimaki musiałem załatwiać im świderki heh ja na akwarium mam aktualnie 2 sztuki i mnóstwo młodych do 2mm. Dorastają i trafiają do innych zbiorników.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KaBar » Wt 17 maja, 2011 20:27

u mnie na 4 tylko 2 wydaja się być aktywne :lol: nie mniej jednak teraz będę im się baczniej przyglądał :shock:
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości