Shirakura WHITE MINERAL POWDER czy SHIRAKURA Mineral Stone

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez Saiqpat » Pt 15 kwi, 2011 12:42

Cieszę się że mogłem pomóc. Wejdź sobie na strone www.shirakura.pl i tam myśle będziesz miał odpowiedź co do składów.

Co do zbiornika - wyższy to więcej wody więc stabilniej ale moim zdaniem to nie ma wpływu. U mnie na blogu jest filmik z wyprawy Chrisa Lukhaupa do Hong Kongu i można zobaczyć jak wygląda biotop krewetek Biene. W podobnych strumykach są znajdowane w naturze hummele. To jest dość płytka woda. Przy niższych zbiorniku będziesz miał lepszą wydajność gotowej pokrywy.

Co do przyczyn że się nie rozmnażają.

1. Może być coś w wodzie kranowej

2. Krewetki mogą pochodzić jednak z odłowu/importu (niestety nie wszyscy "hodowcy" są nimi naprawdę). Jeśli tak to temperatura może być za wysoka. W naturze mają ok 16-18 st C.

3. Parametry - u mnie rozmnążają sie hummele po rodzicach właśnie z odłowu - pH 6,2; gH 3-5; kH 0-1 i temperatura 20 st C - pierwsze próby były bardzo ciężkie i mało młodych przeżywało (wiecej na blogu www.saiqpat.pl). Twoje są świetne dla Redek więc się mnożą a hummelom już nie podchodzą i stąd problem.

4. blokada heteropod - tutaj bym się nie zgodził - bardziej bym obstawiał że będą od nich też szaleć (feromonów). Ale tego nigdy nie sprawdzałem - trzymam zwierzaki oddzielnie.

5. WMP - z moich obserwacji nie wpływa na parametry wody. Jak wspomniałem sprawdzone w baniakach z filtrem podżwirowym i hamburgiem. Ja podaje ten preparat też hummelkom.
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez KuMaK » Pt 15 kwi, 2011 13:28

Saiqpat napisał(a):WMP - z moich obserwacji nie wpływa na parametry wody. Jak wspomniałem sprawdzone w baniakach z filtrem podżwirowym i hamburgiem. Ja podaje ten preparat też hummelkom.


Tego typu produkty sprawdzają się też bardzo dobrze na heteropodach (pigment paska grzbietowego).
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Pt 15 kwi, 2011 13:34

Saiqpat napisał(a):Na jakiej podstawie to sądzisz? Posiadasz laboratorium chemiczne lub zleciłaś gdzieś takie badania? Sama piszesz że miałaś "próbkę" - to nie biała farba żeby od razu pomalować krewetki... U mnie efekty widziałem dopiero w kolejnych pokoleniach. W hodowli liczy się cierpliwość a nie "na szybko żeby mieć jak najwięcej krewetek".

Pomyśl zanim coś napiszesz. To że podobnie wyglądają to nie znaczy że to to samo. Uważam że w tej sytuacji powinnaś zgłosić na policję doniesienie na wszystkie sklepy spożywcze sprzedające mąke i cukier puder - to wygląda jak kokaina więc pewnie
nią jest...

Każdy ma prawo do opinii na dany temat i może uważać że coś u niego działało lub nie. Jak już powtarzałem nie raz - trzeba znaleźć "swój patent" na hodowlę.
U mnie white mineral powder się sprawdza, podobnie w hodowli Garnella czy u Crystala (http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=2625) - zresztą nie tylko u niego co widać w tym poście.

batman-ka napisał/a:
polecam ale tą za 11zł breeders bo shirakury wyrzuciłam przez okno ,nie dawały nic i nie zmieniały nic



Z tego co wiem tych skałek już nie ma w sklepach. Są skałki pod nazwą White Shrimp Rock. Ale to coś zupełnie innego niż Mineral Stone czy WMP.



White mineral powder mam od Ciebie nawet ,kupione w trzmielu w pięknej butelce już chyba z 2 lata temu ,podawałam go tak długo aż mi się znudziło ,nie mówiąc o tym ,że wsypanie tego bezpośrednio do baniaka w małej bardzo ilości często powoduje niemiłe efekty uboczne ,na pewno nie pomaga to w wybarwieniu obecnego pokolenia ,a czy pomaga w następnych można gdybać ,bo nie możemy powiedzieć co miało wpływ na krewetkę podając np 10 różnych pokarmów

A skałki widziałam na allegro w akwarystycznym24 jak robiłam zakupy jakiś niecały miesiac temu,ale obecnie nie są mi już potrzebne więc nie brałam

uważam ,że są tanie i coś dają

proszę bardzo ,zwał jak zwał skałka pod nazwą forumową sernik:

http://allegro.pl/white-shrimp-rock-min ... 20872.html

wg sprzedającego wpływa na biel ,oddaje do wody minerały itd itd ......
czy coś daje każdy powinien ocenić sam

ja miałam beznadziejną wodę ,niskie gh i skały powyższe bardzo mnie ratowały

jak ktoś potrzebuje naszprycować kolorem czerwonym krewetki :
http://allegro.pl/astaxanthin-naturalna ... 05639.html
a jak białym :
http://allegro.pl/white-pellet-ca-p-enz ... 05862.html

myślę ,że powyższe ze względu na skład dadzą radę :-D
Ostatnio edytowano Pt 15 kwi, 2011 13:57 przez batman-ka, łącznie edytowano 3 razy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Saiqpat » Pt 15 kwi, 2011 14:09

[quote="batman-ka]White mineral powder mam od Ciebie nawet ,kupione w trzmielu w pięknej butelce już chyba z 2 lata temu ,podawałam go tak długo aż mi się znudziło ,nie mówiąc o tym ,że wsypanie tego bezpośrednio do baniaka w małej bardzo ilości często powoduje niemiłe efekty uboczne ,na pewno nie pomaga to w wybarwieniu obecnego pokolenia ,a czy pomaga w następnych można gdybać ,bo nie możemy powiedzieć co miało wpływ na krewetkę podając np 10 różnych pokarmów [/quote]

Ile pokoleń krewetek wychowałaś na tym produkcie?

To że u Ciebie lepiej działa mała tania skałka to jest możliwe bo jak pisałem "Każdy musi szukać swojej drogi".
A uważam że wnioski powinno się wyciągać na bazie dłuższych doświadczeń hodowlanych.

Jak się wrzuca 10 różnych pokarmów to może akurat któryś jest tak "wspaniały" że właśnie szkodzi.
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez batman-ka » Pt 15 kwi, 2011 15:33

Nie da się ocenić co jest lepsze dla danego baniaka,wystarczy jakiś brak,brudne podłoże,kiepska woda,żeby krewetka zaczęła strajkować.

Natomiast jeżeli chodzi o ten właśnie produkt ,który rzekomo zawiera Astaxanthinę,uważam ,że jako carotenoid powinien zabarwiać krewetkę w obecnym pokoleniu a nie w dziesiątym ,mówię o kolorze czerwonym.Nie mnie to oceniać,u mnie krewetki raz są białe a raz nie ,a co nie sypałam to im nie pasowało ,wtedy karmiłam tylko mosurą i crab cuisine.
Obecnie mam crystale ,które karmię tylko tanimi pokarmami i nie zdechła ani jedna ,od święta dostają mosurę exel ,ale od święta bo mam 3 kawałki na krzyż.
Są ładnie wybarwione na biało a jedyne co daję do podmian to montmorylonit z wiadra ,który dostałam z krewetkami ,w wodzie nie ma nawet potasu bo v8 jest bardzo okrojonym mineralizatorem
Za to jak dałam im pokrzywę spażoną prosto z doniczki to jedna zdechła .Niestety nie mam większego wpływu na to co danej krewetce będzie pasować a co nie.

Kiedyś dolałam 3 razy mosurę minerały w płynie i 3 razy zdechły ,a zawsze daję 1/3 dawki

Skała shirakury pochłania toksyny ,ale nikt nie pomyśli o tym ,że ten cud natury nie trwa wiecznie,w momencie nasycenia będzie oddawać toksyny z powrotem.
Podobnie dzieje się z zieloną gliną ,ale ta dodatkowo daje całą gamę minerałów w dużych ilościach,nie stosuję jej oczywiście u krewetek choć pewnie by ich nie zabiła, testuję ją na sobie,bo z dodatkiem soli w ciepłej wodzie pochłania z organizmu żółć i toksyny,które widać w misce(to tak z chemicznych zabaw ,które przeprowadzam z moim lekarzem :p)
Zielona glina wygląda tak samo jak montmorylonit jeżeli chodzi o fakturę ,rozpuszczalność a nie skład ,jest oczywiście zielona.Można sobie oczywiście kupić na allegro wymiennik jonowy i wrzucić do wody :-D ,na pewno zwiąże metale ciężkie jak miedz i ołów :-D

Na koniec powiem tak : na przykładzie mojego baniaka ogólnego w którym świeci 4x24W jak przestałam słuchać rad innych po raz pierwszy nie mam glona a to prawie 100W na 100l i w tej dziedzinie jestem zielona :-)))

Niech każdy znajdzie własny sposób zamiast kupować wszystko na raz ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Saiqpat » So 16 kwi, 2011 19:37

batman-ka napisał(a):Skała shirakury pochłania toksyny ,ale nikt nie pomyśli o tym ,że ten cud natury nie trwa wiecznie,w momencie nasycenia będzie oddawać toksyny z powrotem.)


Jak już mówiłem uważam że nie powinnaś się wypowiadać o rzeczach o których nie masz pojęcia. Jak już przestanie pochłaniać to przestanie działać ale nie będzie oddawać... Chyba że wprowadzić jakiś specjalny związek chemiczny który rozbije połączenia jonowe. No chyba że w chemii coś się zmieniło odkąd skończyłem szkołę.
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez batman-ka » So 16 kwi, 2011 21:25

Dzisiaj sprawdziłam pochodzenie glinki zielonej którą posiadam w kawałkach

. POCHODZENIE

Kamieniołom znajduje się na Sardynii w miejscowości Villanova Tulo.

Ma powierzchnię do 240 ha, a jego główną działalnością jest pozyskiwanie montmorylonitu dla celów przemysłowych.

Jego najważniejszą cechą jest obecność bardzo czystego montmorylonitu (więcej niż 85% wszystkich minerałów).

Można znaleźć pokłady o klarowności do 97%, 98% a nawet 99%.
Więc wrzucając ją do baniaka krewetek bym nie zabiła


Nie będę rozwijać tematu o pochłanianiu ,neutralizacji i toksyczności
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boomer » N 17 kwi, 2011 09:28

Czyli ogólnie można zastosować zarówno skałki jak i WMP. Do tego nowego akwarium kupię zarówno skałki sharikury jak i wmp, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wracając do hummelek, to wreszcie jakie parametry są dla nich najbardziej odpowiednie ?
Tzn. chodzi o takie w których zaczną się mnożyć.

Druga sprawa, to czy moglibyście polecić od kogo najlepiej kupić hummelki ?
Macie jakieś fajne sklepy z krewetkami. Widziałem gdzieś sklep internetowy z krewetkami, gdzie była wysyłka poprzez pkp. Nie mogę niestety odnaleźć tej stronki ;(

EDIT:

Udało mi się znaleźć takie dwa sklepy:
http://www.swiatkrewetek.pl/
http://www.novina.pl/oho.html
http://www.signifer.pl/store/9,32/karlowate.html (tylko tutaj u Saiqpata brak hummeli, a na nich mi zależy)

Chyba, że polecacie jakąś inną hodowlę ewentualnie sklep.
Najlepiej okolice Częstochowy :)
Ostatnio edytowano N 17 kwi, 2011 09:40 przez Boomer, łącznie edytowano 2 razy
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez Saiqpat » N 17 kwi, 2011 09:59

Napisz mi maila ile potrzebujesz i pogadamy:) Co do parametrĂłw to podrzuce Ci na maila.

Batman-ka - chyba sie nie zrozumieliśmy - nie rozmawialiśmy o glince - nie znam tego produktu wiec sie nie wypowiadam o nim. To ze montmorillonit jest jego czescia może oznaczać zarówno że jest świetna jak i kiepska (lekarstwa są czasem robione z jadu pająków). Trzeba więc wypróbować.
Natomiast jak juz pisałem montmorillonit nie może oddawać w akwa tego co "związał" - to że przestaje działać oznacza że powstały w nim związki z toksynami i nie ma co już ich wiązać - krótko mówiąc wyczerpał się. Abby oddać toksyny musiałby być podany związek, który wyparłby toksyne ze związku z montmorilonitem. Skoro Niemcy podają ten w proszku regularnie w małych ilościach to oznacza żę raczej nie oddaje - inaczej po kilku miesiącach mieliby koniec hodowli.

Z tego co piszesz ani Shirakura ani Mosura nie działą u Ciebie - nie masz efektów choć o obu produktach ludzie dobrze się wypowiadają. Może więc przyczyna tego problemu jest inna? Może po prostu jakich czynnik w Twoim otoczeniu powoduj że Twoje starania idą na marne? Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy to możliwe że dookoła masz masę metali ciężkich i innego syfu ze spalin który trafia do wody.

Ja nie kwestionuje tego że coś Ci nie działa, każdy szuka swojej opcji i ma prawo uważać że coś działa a coś nie.
Natomiast pisanie że WMP i Montmorillonit jest po prostu bzdurą - tym bardziej że nawet kolorem się różnią (jeden jest biały a drugi jasno-szary).
Official ambassador of the International Shrimp Championship 2014
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez Boomer » N 17 kwi, 2011 10:22

Napisałem Ci w mailu co i jak dokładnie :)
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez =Fresz= » N 17 kwi, 2011 12:30

Ja stosuję Mosura mineral plus i hydro mineral aquaartu do podmian wody RO i jak na razie odpukać wszystko jest ok. Pokarm jaki daję to Mosura Food, Excel, Gravidas, Bio plus, suszone glony morskie, Breeders choice platinum, pokarm w płatkach (spirulina), Shrimp sticks, pyłek pszczeli i Hikari micro wafers z astaxanthiną naprzemiennie dla zróżnicowanej diety.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » N 17 kwi, 2011 16:10

Od kiedy mam V8 to nie ma różnicy czy coś dodam krewetki się wybarwiają same ,a w V8 jest mało minerałów
skład:
Dawniej Mineral RO zero KH. Zestaw soli (4 woreczki, każdy uzdatnia 500 litrów wody) do uzdatniania wody z filtra RO, skierowany dla hodowców krewetek. Nie podnosi KH (może się wahać 0-1 z uwagi na sprawność filtra RO, a i nawet czysty CaSO4*1/2H2O może zawierać niewielką ilość CaCO3), a jedynie GH.

Jeśli w woreczku będą większe grudki, rozdrobnij je, a następnie wsyp zawartość woreczeka do 500 ml wody (roztwór nie będzie klarowny – będzie to mleczna zawiesina, wszystkie składniki się nie rozpuszczą, gdyż max rozpuszczalność CaSO4*1/2H2O to 0,02 grm w 100 ml wody), wówczas 1 ml takiego roztworu uzdatni 1 litr wody z RO. Po zastosowaniu soli, woda ta ma następujące parametry: Ca 25 ppm, Mg 8 ppm, Cl 6 ppm, Na 4 ppm. Twardość ogólna GH = 8, węglanowa KH=0. Wydajność zestawu, to 2000 litrów uzdatnionej wody.

Uzdatniacz jest absolutnie bezpieczny i wykonany jest z składników o klasie czystości "czysty": CaSO4*1/2H2O, MgSO4*7H2O, NaCl. Żaden z tych związków nie zawiera CO3, stąd KH=0. Przed zastosowaniem intensywnie wstrząśnij, aby poszczególne składniki uzdatniacza wymieszały się z wodą. Możesz również nabyć na próbę 1 woreczek.

kH2 ph6,3 gh9 takie parametry wychodzą ale łatwo je zmieniać bo pH zostaje stałe a można ustalić gh dając mniej ,jak dla mnie jest to trafiony produkt bo pierwsza crystalka ma jaja i to multum ciemno bordowych ,wcześniej była chała .

Na pewno white mineral shirakury powinien być skierowany do wody 100 % RO wtedy uzupełnia niedobory a krewetki nie fikają przy podmianie bo przetestowałam ,w starych akwariach zawsze był z tym problem przy wodzie mieszanej 60%RO i woda z węgla,coś było nie tak ,zawsze miałam jakieś fiknięcia .

Saiqpat jak możesz napisz bez polskich liter bo nie mogę się rozczytać o co chodzi z tą gliną :-D


Mam pytanie za to odnośnie tego kamienia ,nie używałam go ,jak on niby poprawia wzrost pożytecznych bakterii i poprawia fotosyntezę ?

http://allegro.pl/bws-minerock-100g-ska ... 69789.html

ktoś to używał ,zmienia parametry w widoczny sposób,jakieś spostrzeżenia bo bardzo mnie to zastanawia

jak się ma napromieniowanie do japońskich produktów :-)))))))) ?

to jest moja nieudolna fotka krewetki mojej darmowej ,jak widać ładnie się wybarwiają,nie daję rady zrobić głębiej stadka bo po naprawie matryca nie łapie ostrości
https://picasaweb.google.com/batmanka.k ... 7840762514
Ostatnio edytowano N 17 kwi, 2011 19:45 przez batman-ka, łącznie edytowano 2 razy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jkkk3 » So 23 kwi, 2011 08:55

Ja również potwierdzam że WMP warto stosować.
jkkk3
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 10 maja, 2008 10:13

Postprzez Szopen » Pn 30 maja, 2011 11:59

Słuchajcie co to tego White Shrimp Rock to wszędzie piszą, że nieznacznie podnosi GH, ale ile to jest nieznacznie ?

Wczoraj dla testów kupiłem taką skałkę na 30L zbiornik.

Zawsze GH miałem na poziomie 6-7
Po wrzuceniu skałki i przetestowaniu parametrów dzisiaj GH podskoczyło do 11, oczywiście zaraz odlałem trochę wody i wlałem samej RO bez niczego aby to GH zbić.
Więc jak to jest z tą skałką ? do jakiej wartości maksymalnie może podnieść GH ? bo coś za dużo podskoczyło...
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez polityk » Pn 30 maja, 2011 12:37

Dodatkowo alternatywą dla WMP jest produkt Mosury, który jak zrobiłem statystyki, zbiera dużo więcej pozytywnych opinii. Ponieważ przymierzam się do jednego z nich, mój wybór padnie na Mosurę (Old Sea Mud + minerały).

Tyle z mojej strony.
pozdrawiam

polityk

25 l - Blue Bee, Blue Pearl i White Pearl
55 l - CR A + S, Biene A + S
polityk
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): N 06 lut, 2011 22:59
Lokalizacja: Ząbki

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości