Shirakura WHITE MINERAL POWDER czy SHIRAKURA Mineral Stone

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Shirakura WHITE MINERAL POWDER czy SHIRAKURA Mineral Stone

Postprzez Boomer » Pn 11 kwi, 2011 21:30

Witam

Jak w temacie, mam dylemat pomiędzy tymi dwoma specyfikami.
Ktoś używał ? Jakie różnice, bo w aukcjach ciężko cokolwiek doczytać, oprócz tego że mają same pozytywne skutki.
Co lepiej zastosować ?

dzięki za pomoc
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez KuMaK » Pn 11 kwi, 2011 22:03

Czysty montmorylonit.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez michal.l » Pn 11 kwi, 2011 22:05

KuMaK napisał(a):Czysty montmorylonit.

Gdzie go dostać bo nie wiem :mrgreen: ??
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez Boomer » Wt 12 kwi, 2011 20:49

KuMaK napisał(a):Czysty montmorylonit.



A jaka jest różnica pomiędzy tymi co wymieniłem shirakury a czystym montmorylonitem ?
Rozumiem, że w cenie :) ale jeśli chodzi o inne aspekty, to shirakura gorsza?
I pytanie gdzie taki czysty montmorylonit dostać ?
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez michal.l » Wt 12 kwi, 2011 20:57

Coś takiego wyczytałem trochę związane z tematem... :-P http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=9506 jak coś to najwyżej przenieście albo usuńcie ..
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez M@riusz » Śr 13 kwi, 2011 18:34

Ja się zastanawiam nad zakupem Shrimp Mineral Aqua Art'u, podejrzewam że większość tych firmowych preparatów jest bardzo podobnych więc nie będę raczej wydawał 60 pln za 10 g preparatu od Shikury.

Opis Shrimp Mineral
Kod: Zaznacz cały
rat dostarczający krewetkom niezbędnych minerałów. Podnosi twardość ogólną (GH) wody nie zmieniając jej twardości węglanowej (KH) oraz odczynu pH.

ZASTOSOWANIE
Preparat dostarczający krewetkom niezbędnych minerałów, których często brakuje w miękkiej wodzie. Zalecany dla wszystkich gatunków krewetek karłowatych a szczególnie polecany dla krewetek Bee. Podnosi twardość ogólną (GH) wody nie zmieniając jej twardości węglanowej (KH) oraz odczynu pH. Zapewnienie w krewetkarium odpowiedniego poziomu twardości ogólnej (na poziomie 5 stopni niemieckich lub wyższym) oraz niskiego poziomu twardości węglanowej (2-4 stopnie niemieckie) i odczynu pH na poziomie ok. 6,5 stwarza optymalne warunki do bezproblemowego przechodzenia wylinek przez krewetki oraz ich optymalnego rozwoju. Nie jest szkodliwy dla ryb ani innych organizmów wodnych.

DAWKOWANIE
1 ml (jedno naciśnięcie dozownika) ShrimpMineral na 4 litry wody, podnosi twardość ogólną w akwarium o ok. 2 stopnie niemieckie.
Ostatnio edytowano Śr 13 kwi, 2011 18:35 przez M@riusz, łącznie edytowano 1 raz
M@riusz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 09 kwi, 2011 17:21

Postprzez Ronin79 » Śr 13 kwi, 2011 19:21

Opis każdy chyba zna. A poza tym to trochę mylisz się. Te preparaty mają zupełnie inne zadania i w żadnym wypadku nie są zamiennikami.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez M@riusz » Śr 13 kwi, 2011 19:32

To jakie zadanie ma jeden a jakie drugi preparat ? Ma wprowadzić do wody składniki mineralne potrzebne krewetkom, oczywiście zapewne też w zależności od krewetek, chodując Red Cherry czy nawet Crystalki klasy A chyba preparat Shrimp Mineral będzie wystarczający ?

Od razu pytanie, do podmian używam wody z filtra RO,czy oprócz minerałów mam uzdatniać wodę uzdatniaczami ?
M@riusz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 09 kwi, 2011 17:21

Postprzez Boomer » Śr 13 kwi, 2011 21:26

A wracając do mojego pytania, pomoże ktoś ?
1. Co wybrać z tych dwóch specyfików ?
2. Jaka jest różnica w działaniu ?
3. Wiem, że skałki nie zmieniają parametrów, a jeśli chodzi o powdera ?
4. No i jeszcze odnośnie tego czystego montmorylonit o którym wspomniał Kumak. Gdzie go dostać. Przecież skałki go zawierają, więc czemu miałby być od nich lepszy ?
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez batman-ka » Śr 13 kwi, 2011 21:43

Mam white mineral shirakury ,pic na wodę,fotomontaz ,dla mnie to zmiażdzony montrmorylonit czy jak mu tam,dopiero jak dostałam próbkę to okazało się,że na oko nie różnią się wcale.
Skałki są ok,tanie ale się rozpadają,ale przy za niskich parametrach polecam ale tą za 11zł breeders bo shirakury wyrzuciłam przez okno ,nie dawały nic i nie zmieniały nic

Zapytaj kolegi Crystala może ma na sprzedaż trochę proszku ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boomer » Cz 14 kwi, 2011 05:31

batman-ka napisał(a):Mam white mineral shirakury ,pic na wodę,fotomontaz ,dla mnie to zmiażdzony montrmorylonit czy jak mu tam,dopiero jak dostałam próbkę to okazało się,że na oko nie różnią się wcale.
Skałki są ok,tanie ale się rozpadają,ale przy za niskich parametrach polecam ale tą za 11zł breeders bo shirakury wyrzuciłam przez okno ,nie dawały nic i nie zmieniały nic

Zapytaj kolegi Crystala może ma na sprzedaż trochę proszku ;-)


Ale Shirakury tanie, czy o tego breedersa Ci chodziło ? :)

Na allegro nie mogę znaleźć takich jakie polecasz.
A zmieniają one parametry ?

Chce dorzucić skałki, ponieważ kiedyś gdzieś znalazłem opis jak Kumak pisze, że przykładowo na 25 L przy niemieszanej kranówce może normalnie funkcjonować około 7 krewetek i nic im nie brakuje. Jeśli krewetek jest więcej na pewno będą jakieś braki. Tym bardziej że ja rozrabiam kran z ro w stosunku 3:1.
Nie wiem czy dostarczam odpowiednich minerałów w pokarmach dlatego chcę również uzupełnić wodę i staram się coś wybrać. Czyli produkty shirakury odradzacie ?
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez batman-ka » Cz 14 kwi, 2011 11:15

patrz na gh ,ja miałam przy mieszance gh 5 i było za mało
breeders ma tanie kostki za 11-12zł na allegro akwarystyczny24 lub signifer.pl
podnoszą gh i widać efekt mineralizacji
shirakura ma kamolec ,który tylko leży na dnie i nic nie robi ,miałam takie 3 i je wyrzuciłam dokładnie przez okno a kosztowały 65zł
natomiast white mineral to przesada ,buteleczka 60zł a jest odrobina a niczym się nie różni od montrmorylonitu ,który pewnie kosztuje 100zł za wiadro (zgaduję w końcu to tylko skała)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boomer » Cz 14 kwi, 2011 21:07

Piszesz o tej skałce ???
http://www.signifer.pl/store/12/81/deta ... _rock.html

Ona zmienia w jakiś sposób parametry, bo nie ma w opisie ? :)
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez Saiqpat » Pt 15 kwi, 2011 09:36

Boomer napisał(a):A wracając do mojego pytania, pomoże ktoś ?
1. Co wybrać z tych dwóch specyfików ?
2. Jaka jest różnica w działaniu ?
3. Wiem, że skałki nie zmieniają parametrów, a jeśli chodzi o powdera ?
4. No i jeszcze odnośnie tego czystego montmorylonit o którym wspomniał Kumak. Gdzie go dostać. Przecież skałki go zawierają, więc czemu miałby być od nich lepszy ?


ad 1.
musisz zastanowić się czego konkretnie potrzebujesz bo to dwa różne produkty. Pamiętaj tylko że to nie biała farba która pomaluję Ci krewetki. One mają poprawić jakość życia Twoich zwierząt i efekty możesz osiągnąć dopiero po pewnym czasie.

ad 2.
White Mineral Powder to mieszanina minerałów i mikroelementów. Wpływają na biel krewetek ale nie tak jakby niektórzy chcieli - niczym biała farba od razu. Ja obserwowałem działanie w kolejnych pokoleniach CRS-ek . Eksperyment prowadzony był na zwykłych C i B klasach.

Skały to tak jak niektórzy pisali - Montmorilonit - działą on jak wymieniacz jonów pochłaniając szkodliwe substancje. Uwalnia też do wody pewne mikroelementy lecz nie jakies specjalnie pod Crystale. Zadziałąją równie dobrze dla ryb.

ad 3.
Testowane na zbiorniku z hamburgiem i podżwirówką. Co stosowania - jeśli używasz troche wody kranowej to WMP musisz dobrać mniejszą dawkę. Nasza woda w kranie jest inna niż w Japonii gdzie ten preparat stworzono

ad 4
Ja kupowałem w Niemczech. Tylko trzeba dobrze czytać bo to się sprzedaje dla karpii koi i często z domieszkami.


batman-ka napisał(a):natomiast white mineral to przesada ,buteleczka 60zł a jest odrobina a niczym się nie różni od montrmorylonitu ,który pewnie kosztuje 100zł za wiadro (zgaduję w końcu to tylko skała)


Na jakiej podstawie to sądzisz? Posiadasz laboratorium chemiczne lub zleciłaś gdzieś takie badania? Sama piszesz że miałaś "próbkę" - to nie biała farba żeby od razu pomalować krewetki... U mnie efekty widziałem dopiero w kolejnych pokoleniach. W hodowli liczy się cierpliwość a nie "na szybko żeby mieć jak najwięcej krewetek".

Pomyśl zanim coś napiszesz. To że podobnie wyglądają to nie znaczy że to to samo. Uważam że w tej sytuacji powinnaś zgłosić na policję doniesienie na wszystkie sklepy spożywcze sprzedające mąke i cukier puder - to wygląda jak kokaina więc pewnie
nią jest...

Każdy ma prawo do opinii na dany temat i może uważać że coś u niego działało lub nie. Jak już powtarzałem nie raz - trzeba znaleźć "swój patent" na hodowlę.
U mnie white mineral powder się sprawdza, podobnie w hodowli Garnella czy u Crystala (http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=2625) - zresztą nie tylko u niego co widać w tym poście.

batman-ka napisał(a):polecam ale tą za 11zł breeders bo shirakury wyrzuciłam przez okno ,nie dawały nic i nie zmieniały nic


Z tego co wiem tych skałek już nie ma w sklepach. Są skałki pod nazwą White Shrimp Rock. Ale to coś zupełnie innego niż Mineral Stone czy WMP.
Ostatnio edytowano Pt 15 kwi, 2011 09:41 przez Saiqpat, łącznie edytowano 1 raz
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez Boomer » Pt 15 kwi, 2011 11:29

Na wstępie chciałbym podziękować za wyczerpującą odpowiedź :)

Saiqpat napisał(a):ad 1.
musisz zastanowić się czego konkretnie potrzebujesz bo to dwa różne produkty. Pamiętaj tylko że to nie biała farba która pomaluję Ci krewetki. One mają poprawić jakość życia Twoich zwierząt i efekty możesz osiągnąć dopiero po pewnym czasie.


Na tą chwilę posiadam Red Cherry i Hummelki trzymane w jednym zbiorniki.
Wydaje się że redki egzystują bardzo dobrze, niestety z hummelkami nie jest już tak kolorowo. Nie chcą się rozmnożyć i staram się znaleźć przyczynę. Poczyniłem już pewne starania żeby poprawić im warunki ale niestety nie przynosi to oczekiwanych efektów.

Jeśli chodzi o moje działania to: obniżyłem temp. z 26 do 22 stopni. Przestałem podawać nawozy dla roślin(myślałem że może to jest przyczyna), zmniejszyłem ph poprzez zastosowanie torfu do filtra. Nic to nie dało. Hummele jak nie nosiły tak nie noszą.
Poza tym straciłem dwie kolejny hummele, a jedna wydaje się być bardzo ospała.

Inną przyczyną jak dowiedziałem się na forum, która może blokować rozmnażanie hummelek są feromony wydzielane przez RC powodując blokowanie hummelek.
Postanowiłem zamówić specjalnie dla hummelek nowy zbiornik 170 L, podzielony na pół.
Do jednej połowy trafią hummelki a w drugiej planuję umieścić Crystalki.
Póki co czekam na akwarium, jednak potrwa to jeszcze jakiś czas zanim wszystko przygotuję.

Mieszam kranówkę z RO w stosunku 3:1 i podejrzewam że na taką ilość krewetek w zbiorniku 25 L, a jest ich tam około 40 może faktycznie czegoś brakować. Parametry które uzyskuję, to gh około 10, kh około 5-6. W kranie mam gh-14, kh - 11.
Skoro dostępne są produkty do uzupełnienia minerałów, to czemu ich nie wypróbować.

Rozumiem, że WMP wpływa głównie na biel, czyli w moim przypadku przy braku Crystalek lepiej zastosować skałki sharikury.
Druga kwestia, to czy WMP ma wreszcie wpływ na parametry i czy w momencie dodaniu do tak pomieszanej wody może podnieść gh czy kh.
Reasumując dochodzę do wniosku że dla moich potrzeb wystarczy skałka sharikury.
Dobrze rozumuję ?


Wracając jeszcze do braku rozmnażania się hummeli, przyczyną może być brak świeżej krwi i nastał niestety ten moment, w którym bez nowych osobników szans na rozmnożenia nie będzie. Wszystkie hummele mam od jednego hodowcy, więc poniekąd brak świeżej krwi jest możliwy, ale wydaje mi się że to chyba jedna z ostatnich przyczyn które taki stan mogą powodować.


p.s.
Całkowicie abstrahując od tematu, jako że jestem w trakcie zamawiania zbiornika i nigdy tak dużego nie posiadałem proszę doradźcie czy przy krewetkach wysokość zbiornika jest istotna.
Rozmiary pomiędzy którymi się waham, to 120x40x30, 120x40x35 lub 120x40x40.
120x40 to rozmiary w których występują standardowe pokrywy, a ja niestety nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na zabawę w robienie pokrywy z pcv będę musiał zakupić standard lub ewentualnie jakieś lampki mocowane nad akwarium(temat do przemyślenia).
No i oczywiście zbiornik będzie podzielony w środku na pół :) czyli takie dwa w jednym.
Czekam na sugestie.
Ostatnio edytowano Pt 15 kwi, 2011 11:40 przez Boomer, łącznie edytowano 1 raz
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości