Prośba o radę:-)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 12:56

Reasumując, jak polecacie JBL, bo jest dokładniejszy to kupię ten mniejszy zestaw i dokupię test na GH i PO4. Mam nadzieję, ze będą się sprawdzać:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ronin79 » Wt 19 kwi, 2011 12:56

Praktycznie każdy ma taki proszek. JAk chcesz koiecznie w walizce to kup ten duży zestaw (około 250zł). Według mnie lepiej kupić oddzielnie ale konkretnie te, których się będzie używać. PH lepiej kupić 6-7,6 zamiast tego 3-10. Ten drugi można jako dodatkowy, ale jest on podobie jak innych firm wyskalowany co 0,5 a to niezbyt duża dokładność. Test na żelazo też przy krewetkach jest Ci zbędny. Moim zdaniem Podstawa to pH, kH i gH. Jak masz kase to możesz to tego zestawu dokupić azotowe i fosfor.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 12:59

Będę szperał po allegro i zamówię te które powinienem mieć:-) Zobaczę co będzie się opłacać i czy jest sens kupować walizkę, tak jak mówisz:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ronin79 » Wt 19 kwi, 2011 13:04

Jeśli potrzebujesz lub chcesz mieć wszystkie które są w walizce to zakipienie jej wychodzi taniej jak oddzielnych a przy tym duża wygoda działania (przekonasz się jak już trochę z testami się pobawisz). Jak do tamtej walizki co pokazałeś miałbyś dokupić brakujące testy to cena będzie już zbliżona do tej dużej http://allegro.pl/jbl-testlab-kompletny ... 17896.html chociaż ta w linku jest coś bardzo tania więc uważałbym przy ewentualnym licytowaniu.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 13:10

No właśnie zwykle są powyżej 250 pln, nic tylko muszę trochę poszukać. Wiem juz czego potrzebuję, dzięki wielkie za pomoc, chyba że ktoś jeszcze podzieli się trafną uwagą to bardzo prosze.
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Boomer » Śr 20 kwi, 2011 00:18

Jeśli mogę dodać swoje trzy grosze, to ja osobiście używam testów jbla.
Takiego zestawu jak tutaj:
http://allegro.pl/jbl-combi-set-zestaw- ... 36095.html
Do tego dokupiłem testy na gh i po4 z jbla.

Jako, że w tej walizce test na ph jest w skali 3-10 postanowiłem dokupić test na ph zoolek w dwóch skalach. Przy okazji zakupiłem również testy na gh i kh zooleka. Były w sklepie, to czemu nie kupić dla porównania z jblem.

Wnioski są następujące:

1. Mimo tego, że test zooleka ma dwie skale, to pokazuje ph nawet o jeden stopień większe od testu na ph jbl'a no chyba że jestem daltonistom lub ślepcem ;]
Nie polecam.

2. Testy na kh i gh zooleka różnią się 2-3 stopnie od twardości testów jbl'a

Pytanie które testy wskazują prawidłowo ? ;)

3. Combi set, zestaw który posiadam. Mała, poręczna walizeczka z dokładnie opisanymi testami. Niestety sama kompozycja testów do bani. Po pierwsze ph w skali 3-10 czyli mało dokładne, brak testu na gh, test na Fe który praktycznie uważam za niepotrzebny. Może raz go użyłem tak z ciekawości chyba ;)

Jedyne testy które są ok, to na kh, no2 oraz no3.

4. Na Twoim miejscu kupiłbym osobno testy na ph w skali od 6-7,6 np jbl'a. Test na gh, kh, no2, no3 oraz po4 również jbl'a. (no chyba że trafisz gdzieś taką walizkę :) )
Wydają mi się najbardziej wiarygodne ponieważ porównywałem pomiary z tych testów z pomiarami z wodociągów u mnie w wiosce. Nie było wielkich rozbieżności. Raczej w skali mikro.

5. Co do proszków o które się tak martwisz, to masz je w testach na NO3 oraz na PO4. Mówię tutaj o tych których używam.
Samo zastosowanie jest banalnie proste. Masz odpowiednie miarki i wszystko jest ładnie w instrukcji opisane. Jeśli jednak czegoś nie będziesz wiedział, zawsze możesz zapytać tutaj

No to chyba wszystko, ma nadzieję że chociaż trochę pomogłem.

p.s.
http://allegro.pl/testlab-jbl-test-na-p ... 44349.html

Walizka ze wszystkimi testami które potrzebujesz dodatkowo test amonowy o którym nie pisałem.
Ostatnio edytowano Śr 20 kwi, 2011 00:28 przez Boomer, łącznie edytowano 5 razy
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Postprzez dziki » Śr 20 kwi, 2011 06:32

hallo
Posiadam TestLab JBLa jż od kilku lat, zakupiłem go ponieważ cena całego zestawu była przybliżona do ceny poszczególnych testów jakie zalecono mi kupić a w skrzyneczce testów było więcej no i była skrzynka. Ogólnie nie powiem zadowolony ze skrzynki jestem, pięknie od kilku lat stoi w szafie i koty nie są w stanie roznieść zawartości. Chyba 5 razy porwałem się na zrobienie wszystkich testów, zrobienie jednej całej serii testów zajmuje około 35 - 45 minut. W chwili obecnej używam najczęściej no3 i po4, następnie kh i gh, sporadycznie ph.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Rapier » Śr 20 kwi, 2011 08:04

W zależności od finansów, jak mi się uda to kupię walizkę, a jak nie to te pojedyńcze.

Na kilku forach spotkałem się z opiniami, że testy JBLa są dużo lepsze.

Pewnie jeszcze pytania się pojawią...ehheh

Dzięki:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziki » Śr 20 kwi, 2011 08:20

hi ho
Jeśli mogę coś doradzić to zakup sobie testy NO3 i PO4, oraz zestawy uzupełniające kh i gh zamiast kompletnych testów. Do NO3 i PO4 będziesz potrzebował tabelkę z kolorkami, instrukcję użytkowania, będzie tam jeszcze stojaczek i 2 naczynka do robienia pomiarów + strzykawka do wody łapania, tak że tu cały test jest rozsądnym wydatkiem. W kh i gh natomiast będziesz liczył kropelki, które to można wkrapiać do naczynek z testów NO3 czy też PO4.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Rapier » Śr 20 kwi, 2011 08:39

No i to się nazywa rozsądne ograniczenie kosztów...heheh
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rapier » Cz 28 kwi, 2011 20:30

Testy zakupione i woda sprawdzona:-)

PH 6,4
GH 10
KH 4
NO2 0
NO3 10

Mam pytanie odnośnie KH, w testach jest info że wlewać krople i czekać aż kolor wody się zmieni z żółtego na pomarańczowy, lub z niebieskiego na żółty. Z niebieskiego, czyli chodzi o normalny kolor wody??? I czekać aż będzie żółty? Bo jak sprawdzać aż będzie pomarańczowy to trzeba wlać kilkanaście kropli, a to chyba mało możliwe przy takim GH.


Te parametry pod CR mogą być?


P.S. Teraz mogę powiedzieć że testy paskowe są do d.....pokazują jakieś kosmiczne wartości:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mateusz.A » Cz 28 kwi, 2011 21:12

Rapier napisał(a):e parametry pod CR mogą być?

Tak, ale musisz sam dostosować parametry do swoich krewetek. Jedne lubią wyższe inne niższe. Mam na myśli ciągle CR-ki
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rapier » Cz 28 kwi, 2011 21:19

Dzięki, mam nadzieję że nie będzie dużo kombinacji... Jeszcze muszę kupić jakieś minerały i witaminy, właśnie zamówiłem pyłek pszczeli od Batmanki:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mateusz.A » Cz 28 kwi, 2011 21:20

No to git :-D Teraz tylko obserwować i polepszać parametry
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rapier » Cz 28 kwi, 2011 21:39

I niech się mnoooożą...hehe
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości