Prośba o radę:-)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Prośba o radę:-)

Postprzez Rapier » Wt 12 kwi, 2011 14:47

Jestem tu nowym forumowiczem, polecił mi to forum kolega. Mam pierwsze pytanie. Mam zbiornik w którym trzymam RC i CR. RC już ładnie się mnożą, CR jeszcze nie. Chciałbym trzymać z niemi jeszcze Red Tigery, ewentualnie Blue Tigery. Ktore polecacie i powiedzcie, czy wogóle mogę je trzymać razem z dotychczasowymi kreweciami:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Heterocera » Wt 12 kwi, 2011 16:02

Rapier napisał(a):Mam zbiornik w którym trzymam RC i CR. RC już ładnie się mnożą, CR jeszcze nie.

2 gatunki krewetek - 2 rodzaje wód, w których żyją - inne parametry.
Rapier napisał(a):hciałbym trzymać z niemi jeszcze Red Tigery, ewentualnie Blue Tigery. Ktore polecacie i powiedzcie, czy wogóle mogę je trzymać razem z dotychczasowymi kreweciami:-)

Nie.
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez Kacur » Wt 12 kwi, 2011 16:08

http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=147&highlight=tabela
Tu masz tabele krzyżowania się krewetek. Jakie chcesz trzymać to twój wybór. Tylko pamiętaj, żeby miały podobne wymagania co do parametrów wody. Masz przykład w soim zbiorniku rc mnoży się, a cr już nie, bo potrzebuje inną wode.
Avatar użytkownika
Kacur
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 06 maja, 2010 17:10

Postprzez Rapier » Wt 12 kwi, 2011 16:18

Dzięki za podpowiedzi:-) Co do tych CR to są jeszcze młode, niedawno je zakupiłem z 2 różnych źródeł. Obydwaj hodowcy trzymali je z RC i nie było problemu z rozmnażaniem, więc myślę, że i u mnie takich nie będzie (przynajmniej mam taka nadzieję).

Co do tych Tigerów to pewnie założę nowy zbiorniczek:-) Co bardziej polecacie, Red Tiger czy Blue Tiger?
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mateusz.A » Śr 13 kwi, 2011 11:34

To zależy od twojego gustu. Ale jednak przy blue tigerach musisz pamiętać o selekcji aby nie straciły niebieskiej barwy. Mnie osobiście bardziej podobają się blue tigery :-)
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rapier » Śr 13 kwi, 2011 12:12

Dla mnie też są ładniejsze niż inne odmiany Tigerów. Co do selekcji, to dzięki za podpowiedź :-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Crystal » Wt 19 kwi, 2011 04:23

Najlepiej Blue Tigery też postaraj siękupić z kilku źródeł. Chociażi tak zapewne nie unikniesz w potomstwie zróżnicowania wybarwienia. Aby utrzymać niebieski kolor dobrze jest kupić samca Deep blue tiger będzie wzmacniał barwę potomstwa Blue Tigerów. Red Chery mają większą tolerancję na zmienne warunki zatem akwarium pod względem parametrów ustawiaj w kierunku Crystali.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 08:51

Tak też zrobię z tymi Tigerami, dziękuję za pomocne wskazówki:-)

A co do walki z parametrami to woreczki zooleka dobrze zdają mi egzamin i zbijają gh i no3. Kupiłem też osmozę i dzisiaj zrobię podmiankę:-)

Czekam do wypłaty i kupie sobię walizke testów zooleka:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nazgrell » Wt 19 kwi, 2011 10:03

Rapier napisał(a):Czekam do wypłaty i kupie sobię walizke testów zooleka:-)


Nie opłaca się. Tych pomiarów jest mało. Lepiej zapłacić trochę więcej i kupić sobie testy na ph/gh/kh zooleka i na NO3/PO4 jakieś dokładniejsze, np. sery.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 11:28

Planowałem coś takiego:
http://allegro.pl/zoolek-aquaset-1-supe ... 08683.html

Mówisz, że taki zestaw jest nieopłacalny?
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ronin79 » Wt 19 kwi, 2011 11:38

Popieram polską produkcję, ale w wypadku testów to z doświadczenia podpowiem Ci, żebyś lepiej zapłacił kilka złotych więcej i kupił dobre testy np. JBL. Szczególnie na pH są one bardzo łatwe w odczycie i możesz kupić dokładne ze skalą co 0,2. Testy na GH zooleka są wyjątkowo mało czytelne. Miałem taką walizeczkę co pokazujesz w linku, ale poszła w odstawkę, bo nie sprawdzała się.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 11:44

W takim razie tak jak mówisz, to pewnie coś takiego:
http://allegro.pl/jbl-combi-set-zestaw- ... 88982.html

Chyba ładny zestaw, a oddzielnie bym dokupił test na gh bo w zestawie nie ma:-)



P.S.

Teraz rewelka, o to chodzi, jak są konkretne podpowiedzi:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nazgrell » Wt 19 kwi, 2011 11:56

Myślę że zamiast Fe i NO2 bardziej przydałoby się w zestawie PO4.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez Rapier » Wt 19 kwi, 2011 12:38

Jeszcze jedna sprawa.. Zapomniałem wcześniej o tym napisać. Wiem, ze w niektórych zestawach testów dosypuje się jakiś proszek przy testach (odczynnik czy coś w tym rodzaju). Przepraszam ale nie wiem dokładnie. Chciałbym tego uniknąć, żeby to była mniej skomplikowana sprawa. W ktorych testach i jakiej firmy nie ma czegoś takiego?

Drąże temat bo zestaw testów to spory wydatek i lepiej doinformować się przed zakupem:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nazgrell » Wt 19 kwi, 2011 12:46

A co Ci w tym przeszkadza? Myślę, że w większości testów na NO2/NO3/PO4 występuje. Nie znam się na chemii i nie mam pojęcia co to jest... Ale widać wymagany jest on do reakcji.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości