Przygotowanie wody RO dla krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez MarSz » Pt 22 kwi, 2011 10:13

Rapier napisał(a): Może lepszym rozwiązaniem będą podmianki tylko RO i dodawanie Biotopolu C i Shrimp mineral. GH zostanie podniesione w RO na jakiś odpowiedni poziom i będą w wodzie minerały, a tak to Shrmimp minerał nie mogę dodawać bo podnosi GH...


Po pierwsze z tego co wiem to biotopol C jest do kranówki a nie RO i po to by wiazać szkodliwe substancje (nie wiem jak to się dzieje dokładnie i mam co do tego pewne wątpliwości ale o tym potem)

Po drugie shrimp mineral jest własnie po to by podnosić GH (między innymi po to) więc w czym problem? do jakiej wartosci ci podnosi?

Co do biotopolu - ja wczesniej dawałem 80%Ro 20% kran - i postanowiłem dodać do tej kranówki biotopol (kilka dni przed podmianką przygotowałem wodę zgodnie z zaleceniami). Kilka dni po tym fakcie straciły mi się prawie wszystkie młode CR S i SS (została tylko jedna SS).

Młode były już dosyć duże - po kilku dobrych wylinkach. Nie wiem, czy akurat to zaszkodziło bo z tym faktem zbiegło się jeszcze to, że zaczałem stosować Mosura Mineral Plus (chyba tak się to nazywa - teraz nie pamiętam ale w odmu sprawdzę) no i nie było mnie w domu przez kilka dni.

Fakt jest taki, że po powrocie nie mogłem się doszukać żadnej z tych krewetek (a wczesniej były one widoczne bo było ich sporo - conajmniej 20-30 sztuk).

Od tego czasu wróciłem do podawania samego RO i GHplus i minerały Mosury i to pozostała SS sobie radzi bez problemu - w drodze są następne i wiem, ze w tym akwarium już nie wrócę do kranowitu uzdatnianego biotopolem ale może w drugim, który jest składnicą odpadów hodowlanych poeksperymentuję. jednak tam daję same B i niektóre A, a tym jak do tej pory nic się nie stało po Biotopolu więc może taki eksperyment nie dać miarodajnych wyników.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez Boomer » So 23 kwi, 2011 20:15

Witam
Żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie do Tych co stosują mineralizator biały V8.
Jak będzie wyglądać sytuacja z ph przy zastosowaniu tegoż mineralizatora, na najzwyklejszym podłożu typu żwir kwarcowy no i oczywiście czystej wodzie z RO ?
Załóżmy dwie opcje:
1. Parametry jakie uzyskam, to kh-0 gh-8, bo takie mamy po zastosowaniu tego mineralizatora. A jak będzie wyglądać sytuacja z ph ?
2. Parametry po zastosowaniu mineralizatora białego V8 + KHCO3(do podniesienia samego kh, taki środek polecił mi sprzedawca z akwanawozy) kh-2(tyle podam khco2 żeby mniej więcej takie kh osiągnąć) gh-8. I jaka tutaj będzie sytuacja z ph ?

Skoro bufor jakim jest kh jest tak niski, przy braku stabilizującego podłoża jestem narażony na skoki ph ?
Nie mam zamiaru stosować wynalazków typu bimbrowania, butla, napowietrzacz itd...
Jedyna forma napowietrzenia to ruch tafli wody wynikający z pracy filtra.

Stosuje ktoś taką opcję w krewetkarium bez podłoża ?
Ostatnio edytowano So 23 kwi, 2011 20:16 przez Boomer, łącznie edytowano 1 raz
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości