Wybór podloża

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Wybór podloża

Postprzez darthkowal » Wt 03 maja, 2011 18:57

Witam

Posiadam już jedno akwarium 50L z red cherry w nim mam jbl aquabasic + czarny żwir bazaltowy.

Planuje założyc drugi baniak z troche bardziej wymagającymi krewetkami (RC tiger lub cos w tym stylu) i teraz pytanie jakie podłoże wybrać ?

Zastanawiam sie nad aqua art Shrimp Sand.

Filtr RO mam.
darthkowal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 03 maja, 2011 18:53

Postprzez M@riusz » Wt 03 maja, 2011 19:27

Mam Shrimp Sand i polecam, szybko zbija parametry i faktycznie można w dość szybkim tempie wpuszczać krewetki. Jedyny problem z podłożem to porozbijane kulki podłoża, na wodę to nie wpływa, jedynie na stronę wizualną. Też mam filtr Ro, parametry w akwa ph 6.5-6.8, kH-0, gH-8 na tym podłożu.
Ostatnio edytowano Wt 03 maja, 2011 19:29 przez M@riusz, łącznie edytowano 1 raz
M@riusz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 09 kwi, 2011 17:21

Postprzez Kolcz » Pt 06 maja, 2011 09:32

Witam. Moim zdaniem jeśli masz filtr RO to zastosowanie takiego podłoża aktywnego nie jest potrzebne. Jakie parametry chcesz zbijać? Bo jeśli lejesz wodę RO to zbijać nie masz czego. No chyba że zależy Ci na roślinkach to podłoże bioaktywne było by wskazane. Moim skromnym zdaniem najlepszy pod krewetki jest nie lubiany bazalcik gdyż jest on obojętny dla parametrów wody a i nie trzeba go wymieniać co jakiś czas bo nigdy nie traci swoich właściwości.
Kolcz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 05 kwi, 2011 16:46

Postprzez Bard » N 08 maja, 2011 11:00

"nie trzeba go wymieniać co jakiś czas bo nigdy nie traci swoich właściwości"

;-) Bo ich nie ma
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kolcz » N 08 maja, 2011 12:21

Chodziło mi właśnie o to że nie wpływa to podłoże na właściwości wody i nigdy to się nie zmieni :P
Kolcz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 05 kwi, 2011 16:46

Postprzez M@riusz » N 08 maja, 2011 13:18

Kolcz'u, masz rację, jak przemyślałem to mając filtr ro co my chcemy zbijać jak parametry sami ustalamy ? Jeszcze jedna sprawa że zwykłe podłoże bazaltowe dałbym radę odmulić a tego Shrimp Sanda nie da rady raczej
M@riusz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 09 kwi, 2011 17:21

Postprzez batman-ka » Wt 10 maja, 2011 09:24

Najlepsza jest woda RO i minerały V8 od chemika ,ustala się samemu i tyle,ale rośliny kiepsko rosną na tym chyba ,że bedzie nawóz itd
ja mam RO w baniaku ogólnym i v8 do tego nawóz od chemika i krewetki żyją a pogłoga to zwir rzeczny ,jak będzie coś innego niż redki to najlepszy bazalt choć ja bym go wygotowała bo na początku każdy kamień podnosi trochę pH ,nie ma cudów
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kolcz » Pn 16 maja, 2011 13:54

No i moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Bazalt, potwierdzam, trzeba wygotować i najlepiej kilka razy małymi porcjami płukać. Nawet gdy będziesz miał info od sprzedawcy że był płukany. Już raz uwierzyłem sprzedawcy, że bazalt jest płukany a po tygodniu zlewałem wodę bo było szaro :-P Lepiej tę kasę co miałeś wydać na podłoże to wydać na pupili :-D
Kolcz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 05 kwi, 2011 16:46

Postprzez seraf » N 23 paź, 2011 15:40

druga sprawa z czyszczeniem. podłoża aktywnego nie da się odmulać bo te kuleczki są tak lekkie że ci je wciągnie a poza tym jak zaatakują cię glony to porosną głównie właśnie to podłoże a wtedy to już całkiem kaszana bo to wszystko się zlepia i nie ma jak tych glonów wyciągnąć - wiem bo sam tak miałem
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ardianek_ » Wt 25 paź, 2011 14:50

Ja w większości swoich zbiorników mam podłoże Red Bee Sand - Shirakury. Nie mam jakichś większych zastrzeżeń do tego podłoża, ładnie wygląda i trzyma parametry dość długo. Jednak powoli przechodzę na zwykły piasek, ponieważ podłoża buforujące przy filtrze RO nie mają racji butu. No może poza tym, że bardzo ładnie podkreślają ubarwienie krewetek, niż biały piasek.
Ardianek_
 

Postprzez Smithi » Wt 25 paź, 2011 20:58

Do tigerow nie potrzeba podloza aktywnego, wbrew pozorom sa dosc wytrzymale spokojnie dadza rade do 7.5 ph. U mnie na takim smigaja blue i jak narazie nie zaobserwowalem zadnych problemow. Najlepszy piasek
Ostatnio edytowano Wt 25 paź, 2011 22:03 przez Smithi, łącznie edytowano 2 razy
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości