Ogólnowarszawski problem z krewetkami (CR)- OZON ?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Ogólnowarszawski problem z krewetkami (CR)- OZON ?

Postprzez Kiper772 » Pn 30 maja, 2011 19:55

Witam,

Niedawno opisywałem problem związany z umieralnością młodych CR, gubieniem jajek przez samicy oraz zdychaniem dorosłych CR.

Dowiedziałem się (z innych źródłem niż NET), że problem dotyczy wielu osób w Warszawie (użytkownicy kranówy i użytkownicy RO). Wszystkie przypadki pojawiły się w podobnym okresie czasu (ok 2 miesięcy temu) i tak samo się objawiają.

Pojawiła się teoria, że winowajcą jest OZON, który od niedawna zastąpił chlor w warszawskiej kranówce. Jeśli tak, to możliwe, że ostatnio wodociągi dowaliły jakąś większą dawkę.

Pytanie 1
- czy OZON może szkodzić krewetkom szczególnie tym bardziej wymagającym jak CR ??

Pytanie 2
- jeśli OZON szkodzi... to RO tego nie jest w stanie wyłapać ??? (nie znam się na chemii)
Avatar użytkownika
Kiper772
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 02:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CARdinal » Pn 30 maja, 2011 20:21

Dobre RO może mieć problem z dokładnym wyłapaniem ozonu, ro w końcu przepuszcza tlen, jednak ozon szybko znika wystarczy ze woda dzień odstoi
CARdinal
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pt 13 lis, 2009 09:51
Lokalizacja: P-no/pd Wa-wą

Postprzez polityk » Wt 31 maja, 2011 00:04

Korzystam z wody warszawskiej i na razie tylko z kranówki. Nie zanotowałem żadnych przypadków zgonów wśród krewetek. Ale faktycznie moja woda stoi minimum 48h, więc ozon się ulatnia.
pozdrawiam

polityk

25 l - Blue Bee, Blue Pearl i White Pearl
55 l - CR A + S, Biene A + S
polityk
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): N 06 lut, 2011 22:59
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez Kiper772 » Cz 02 cze, 2011 16:29

polityk napisał(a):Nie zanotowałem żadnych przypadków zgonów wśród krewetek. Ale faktycznie moja woda stoi minimum 48h, więc ozon się ulatnia.



jakie masz krewetki ??
Avatar użytkownika
Kiper772
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 02:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez polityk » Cz 02 cze, 2011 17:29

Crystale i Bienki. Heteropodów nie liczę.
pozdrawiam

polityk

25 l - Blue Bee, Blue Pearl i White Pearl
55 l - CR A + S, Biene A + S
polityk
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): N 06 lut, 2011 22:59
Lokalizacja: Ząbki


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości