Tibee F2 i Snow white

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Tibee F2 i Snow white

Postprzez markus383 » Pt 01 lip, 2011 07:09

Witam.

Mam krewetkę Tibee F2(krzyżówka Tibee F1 i Tibee F2). Ma ona wzór Black Bee Hinomaru No Entry z tym, że zamiast białego pigmentu jest przezroczysta. Ma jedynie białą głowę.
Chciałbym zapytać, czy np. móglbym do akwarium z nią zakupić krewetki Snow white. Czy krzyżując ją z SW jej młode mogłyby w miejsce przezroczystych plam uzyskać białe pasy?

Macie może jakąś stronę z krzyżówkami genetycznymi? Miałem to na biologii, ale od tamtego czasu trochę mi to z głowy wywiało.

Pzdr.
Mateusz
Avatar użytkownika
markus383
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt 07 lip, 2009 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Otwock Mały

Postprzez aquahobby1 » Pt 01 lip, 2011 07:24

Oczywiście, że możesz, wyjdą ładne mosury. A tą krewetkę masz od niedawna? Brak pigmentu może być spowodowany przenosinami, i zmianą parametrów wody. W dobrych warunkach biel może powrócić. Jaką masz wodę u niej? jak ją przygotowywujesz?
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez markus383 » Pt 01 lip, 2011 07:31

Mam ją od jej narodzin w swoim akwarium.

Woda:
KH 3
GH 5
pH 6,5 - 7

Niestety nie chodzi tu o wodę. W tych przezroczystych miejscach a prześwity białego koloru, ale do SS to jej duuuużo brakuje. Chcialbym, aby w następnym pokoleniu młode mieały już więcej białego pigmentu.
Avatar użytkownika
markus383
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt 07 lip, 2009 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Otwock Mały


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości