[30l] Proszę o pomoc i informacje: Krewetkarium

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez adrianCK » Wt 05 lip, 2011 15:18

Z małym Heniem to się trochę pospieszyłeś. Na zwykłym żwirku z pewnością Ci zmarnieje. Przyciśnij rodziców niech dołożą Ci kilka złotych do podłoża akwarystycznego (3-4L) ewentualnie jak będą nieubłagani to kup kulki gliniano-torfowe i wciśnij pod korzenie roślin. Z krewetkami się nie spiesz (dopiero za ok 3-4 tyg). Żarówę dobieraj z jak największą temperatura barwową K. Czekamy na zdjęcia.

PS. Fajny prezent.
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno

Postprzez KemoT » Wt 05 lip, 2011 16:51

Nie jest tak źle z heńkiem. Za podłoże podziękuje, nic to nie daje. Miałem w 60 l, i szczerze nie zauważam wielkiej różnicy. Przy sadzeniu, stosuję nawóz SERA Flore Plus, i w ogólniaku się sprawdza (też mam zwykły żwir), a później leję sera florena (w krewetkarium chciałbym wypróbować złotą symfonię). A co do krewetek to wiem: nie jestem aż tak ciemny :) Krewetki wstępnie zamówione na 6 sierpnia.
Na żarówkach się nie znam, dzięki za info.
Ze zdjęciami też będzie problem, gdyż mój jedyny aparat utopił się w morzu...

PS. Dzięki ^^
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Postprzez KemoT » Wt 05 lip, 2011 17:23

Mam zdjęcia, niestety dość słabe, ale są.
Cholera, powiedzcie mi, jak zrobić żeby to ładnie wyglądało? Bo jakoś nie umiem zrobić tak, żeby to było ładnie. Poradzicie coś ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f6 ... fed5a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e3 ... 92ffd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c9 ... 9e9a4.html
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Postprzez marcin » Wt 05 lip, 2011 18:24

Moim zdaniem wywal te skałki, pasują jak pięść do nosa i jednak póki jeszcze możesz to zmień żwirek na sam czarny, to na prawde dużo daje ;-) jak w akwa pojawią sie krewetki to zmiana podłoża będzie co najmniej problematyczna.
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez KemoT » Wt 05 lip, 2011 18:36

Nie wiem sam, bez skałek tak pusto wygląda a nic porządniejszego na polach nie było :)
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Postprzez KemoT » Wt 05 lip, 2011 18:39

Aha, i zwiedziłem 4 zoologiczne i samego czarnego żwirku albo brak, albo strasznie gruby i ostry :/
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Postprzez marcin » Wt 05 lip, 2011 18:57

Spróbuj poprosić zeby ci zamówili i odłożyli, tydzień poczekać nie zaszkodzi a efekt murowany ;-) możesz włożyć zamiast kamyków lawę lub liście dębu(suche, 1-2 ztuki) żeby coś było w akwarium oprócz korzonka.
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez KemoT » Wt 05 lip, 2011 19:03

Na razie musi być tak jak jest. Niestety, kieszonkowe mi się skończyło, więc muszę czekać do wypłaty rodziców :/
Myślę, że efekt będzie lepszy, gdy żarówka będzie inna. Na chwilę obecną woda wygląda jakby miała barwę herbacianą (nie widać tego na zdjęciach).

Poczekamy, to może przekonam rodziców.
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Postprzez Hot-Tiger » Wt 05 lip, 2011 21:49

Ale tutaj zmiana żarówki raczej nie pomoże bo przydało by się trochę zmienić aranżację.
Skombinuj sobie jakieś gałązki z lasu liściastego, albo kup kokosa i obsadź mchem. Ten kamol jest kijowy i optycznie pomniejsza zbiornik, wywal go albo wymień na mniejszy.
45-krewetki
160-ogólne
Avatar użytkownika
Hot-Tiger
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz 27 maja, 2010 15:35
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Hot-Tiger » Wt 05 lip, 2011 21:52

Aaa i ta trawa z tyłu to nie roślina akwariowa tylko bagienna, najlepiej ją wymień.
45-krewetki
160-ogólne
Avatar użytkownika
Hot-Tiger
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz 27 maja, 2010 15:35
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez adrianCK » Wt 05 lip, 2011 22:28

Z nawozami uważaj bo wiele z nich nie nadaje się do krewetkarium ze względu na zawartość związków miedzi. Krewetki są na nią bardzo wrażliwe. Poczytaj na forach o nawozach w krewetkarium. Na zdjęciach nie widzę zbyt dokładnie ale ten kamień po lewej to nie przypadkiem piaskowiec? Jeżeli tak to się go pozbądź bo zawierają w składzie różne szkodliwe substancje i zatwardzają wodę. Bardzo fajnym kamieniem i raczej dostępnym jest bazalt - wykorzystywany jako podłoże i dekoracja (w ogrodniczych lub składach budowlanych za grosze a nawet za darmo). Mech przywiąż do korzenia żyłką wędkarską. Woda będzie przybierała kolor herbaciany od korzenia, który dostarcza do wody garbniki - po pewnym czasie to ustąpi.
Tak jak mówili moi przedmówcy ta trawka na początku będzie rosła a potem zgnije bo to roślina bagienna.
Powodzenia.

edit:
aaaaaaaa zapomniałem kamole polej octem lub innym kwasem - jak się pieni to wywal bo zawiera wapień który zwiększa twardość wody.
Ostatnio edytowano Wt 05 lip, 2011 22:31 przez adrianCK, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno

Postprzez KemoT » Śr 06 lip, 2011 11:07

Ok, nawozy sprawdzę. Na 100% to nie jest piaskowiec :)
Mech przywiążę jak żyłkę załatwię. Korzeń pochodzi z 60l i przez 2 lata juz się wymoczył ^^
Herbaciany kolor pochodzi od żarówki, bo jak święcę białym światełkiem to herbaty nie ma.
Trawka będzie wymieniona na ponikło igłowate.
Kamienie zawsze sprawdzam przez wsadzeniem. Po oólniaku trochę się nauczyłem :)
KemoT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 lip, 2011 10:22

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości