Początek z CR - pare podstawowych pytań.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Początek z CR - pare podstawowych pytań.

Postprzez wtk. » N 31 lip, 2011 13:00

Witam, jako że podczas mojej nieobecności uległo zniszczeniu, jestem zmuszony wystartować je od nowa. Wcześniej były w nim RC i Babaulti, teraz mam ambicje trzymać w nim White Pearle i może pare Crystalków najniższych gradacji. Wobec tego mam pare pytań:
1.Czy jako podłoże może służyć taki oto żwirek - http://allegro.pl/zwirek-piasek-dla-kre ... 45451.html bądź taki http://allegro.pl/zwir-czarny-grys-baza ... 43555.html
2.Czy warto pod żwir dać ziemię ogrodową i krewetkom nic ona nie będzie przeszkadzać ?
3. Chciałbym przy akwarium postawić bimbrownie po to by glossostigma lepiej się rozwijała i czy krewetkom się nic nie stanie ? Oraz czy konieczna jest ta bimbrownia do glosi ?
4. Jak krewetki będą znosić podmiany z wody kranowej (lubelszczyzna) zmieszanej z deszczówką ?
5. Czy jest możliwe rozmnażanie CR'ek bez ciągłego sprawdzania parametrów wody ?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Re: Początek z CR - pare podstawowych pytań.

Postprzez mkShrimp » Pn 01 sie, 2011 23:46

wtk. napisał(a):Witam, jako że podczas mojej nieobecności uległo zniszczeniu, jestem zmuszony wystartować je od nowa. Wcześniej były w nim RC i Babaulti, teraz mam ambicje trzymać w nim White Pearle i może pare Crystalków najniższych gradacji. Wobec tego mam pare pytań:
1.Czy jako podłoże może służyć taki oto żwirek - http://allegro.pl/zwirek-piasek-dla-kre ... 45451.html bądź taki http://allegro.pl/zwir-czarny-grys-baza ... 43555.html
2.Czy warto pod żwir dać ziemię ogrodową i krewetkom nic ona nie będzie przeszkadzać ?
3. Chciałbym przy akwarium postawić bimbrownie po to by glossostigma lepiej się rozwijała i czy krewetkom się nic nie stanie ?
4. Jak krewetki będą znosić podmiany z wody kranowej (lubelszczyzna) zmieszanej z deszczówką ?
5. Czy jest możliwe rozmnażanie CR'ek bez ciągłego sprawdzania parametrów wody ?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.


1. Zależy od tego jakie PH wody masz w kranie, jeśli nie większe niż 7.5 to nie potrzebujesz podłoża aktywnego, które zbija parametry - ja i wiele osób rozmnaża crystale na PH wyższym niż 7.0
2. Nie wiem jak ziemia może zmienić parametry - czy na gorzej/lepiej - obawiałbym się eksplozji glonów przy małej ilośc roślin, myślę że lepiej po prostu zakupić podłoże roślinne w tym wypadku.... nie wiem, tu musi ktoś się wypowiedzieć mądrzejszy
3 moim zdaniem bimbrownia nie powinna wytworzyć za dużo CO2, jednak bezpieczniej byłoby nie dozować w nocy
co do glossi.... wiem że wymaga dobrego światła, ale np mały Heniek ładnie rósł bez CO2 u mnie...
4nie wiem jak tam z Waszą kranówką, ale warszawska daje radę ;] ja bałbym się mieszać z deszczówką - kwaśne deszcze .... nie ma co ryzykować...
5 pierwsze CR rozmnożyłem kompletnie nei patrząc na parametry... teraz również nie patrzę ... jedynie sprawdzam gdy widzę że coś jest nie tak w zbiorniku.

Ogólnie to musisz trochę podzielić na 4 to co piszą o tych "super wybrednych" crystalach.... Crystale wymagają stabilności parametrów - źle reagują na wahania np spowodowane za dużą podmianą . Jeżeli chcesz jechać na kranówce to polecam kolegę Krewetki_Wawa który wystawił ofertę na naszym forum
mkShrimp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): N 17 lip, 2011 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wtk. » Wt 02 sie, 2011 15:19

Dzięki za odpowiedź.
W sklepie akwarystycznym u mnie w mieście sprzedają "żwir ceramiczny" - tak jest napisane na paczce, czy nadaje on się do baniaka z krewetkami ?
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Postprzez mkShrimp » Śr 03 sie, 2011 00:31

z tego co mi się wydaje to jest on po prostu obojętny chemicznie tyle.
Jeśli jest droższy od zwykłego żwiru kwarcowego... to myślę że nie ma sensu go brać bo efekt (jeżeli chodzi o parametr) będzie ten sam... no chyba że jest jakiś super ładny ;]
mkShrimp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): N 17 lip, 2011 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wtk. » Śr 03 sie, 2011 09:03

Nie po prostu w sklepie nie ma innego ;)
A możesz coś powiedzieć na temat Shrimp soil ?
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Postprzez SiTeK » Pt 05 sie, 2011 06:26

wtk. napisał(a):3. Chciałbym przy akwarium postawić bimbrownie po to by glossostigma lepiej się rozwijała i czy krewetkom się nic nie stanie ? Oraz czy konieczna jest ta bimbrownia do glosi ?


Nie dawałbym bimbrowni ponieważ możesz mieć wachania Ph raz ci CO2 zbije więcej Ph a raz mniej .
SiTeK
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 29 kwi, 2011 15:00

Postprzez Heterocera » Pt 05 sie, 2011 12:14

SiTeK napisał(a):Nie dawałbym bimbrowni ponieważ możesz mieć wachania Ph raz ci CO2 zbije więcej Ph a raz mniej .

I krewetki będą padać tak jak u mnie,
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez krewetka wawa » Pt 05 sie, 2011 13:49

Racja krewetki będą padały a jak dorosłe dadzą rade to młodych i tak nie będzie,przerobiłem to u siebie bo chciałem mchą dogodzić ale krewetki za to dostały po tyłku.
Krewetkaria:
Akwaria 5szt 5 l / 6szt 20 l

Regał 4 szt 70 l
Regał 3 szt 100 l , 2 szt 50 l
Regał 3 szt 160 l
Regał 3 szt 220 l
Regał 3 szt 300 l

Rakaria:
Regał 4 szt 85 l
krewetka wawa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 142
Dołączył(a): So 25 cze, 2011 23:03
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Postprzez wtk. » Pt 05 sie, 2011 14:53

Czyli wnioskuje, że : w moim baniaczki nie będzie żadnych roślin "korzenny" jedynie mchy i gałęzatka, jako że nie wymagają specjalnego nawożenia, a sprzyjają krewetkom.
A co z podłożem, czy dobrym pomysłem jest wsypanie pod spód drobnego żwirku a na niego nasypanie - Shrimp Soil od Aquatic Nature, bo różni ludzie mają różne zdanie na ten temat.
Aha i zna ktoś może przykładowe parametry wody deszczowej ?
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Postprzez Heterocera » Pt 05 sie, 2011 16:31

Deszczowa to syf.
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez wtk. » So 06 sie, 2011 15:52

A woda ze studni ?
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Postprzez bojar » So 06 sie, 2011 17:33

Witam.
bomboszek napisał(a):Deszczowa to syf.

Dlaczego tak twierdzisz?Możesz to jakoś uzasadnić.
Pzdr.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Postprzez SiTeK » So 06 sie, 2011 19:22

wtk. napisał(a):A woda ze studni ?


Jeśli nie ma w niej żadnych metali a i parametry są w norrmie to jak najbardziej .
SiTeK
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 29 kwi, 2011 15:00

Postprzez wtk. » So 06 sie, 2011 21:03

Właśnie chodzi mi o przykładowe parametry wód ze studni.
wtk.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 14 maja, 2009 13:52

Postprzez gosieks83 » N 07 sie, 2011 11:39

Przykładowa woda ze studni:

GH 5, KH 2, pH 6
GH 30, KH 18, pH 7,8

Coś ci to daje?

Nikt ci nie poda parametrów wody z Twojej studni puki jej nie zbada. Może poszukaj akwarystów w Twojej okolicy, jeśli będą mieli testy w domu to na pewno chętnie pomogą w tej kwestii.

Co do deszczówki - nigdy do końca nie wiesz co w niej znajdziesz bo w powietrzu różne rzeczy latają. Podobno jest w miarę czysta gdy pada długo i mocno - łapać można po godzinie ulewy czy jakoś tak.

Czysta woda deszczowa jest miękka.
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości