Krewetki na początek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewetki na początek

Postprzez ekuPL » N 04 wrz, 2011 21:23

Witam. Pomóżcie mi prosze w tym jakie gatunki krewetek według was bedzie najlepiej wpuścić do świeżej kostki....które gatunki należą do najłatwiejszych w hodowli? Pytam ponieważ zaczynam swoją zabawe, i doświadczenie u mnie równe "0" :-)
Pozdrawiam ekuPL
Avatar użytkownika
ekuPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Spawciu » N 04 wrz, 2011 22:19

Red Cherry :)
Spawciu
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 23:23

Postprzez gosieks83 » Pn 05 wrz, 2011 09:34

...lub inne kolory z gatunku neocaridina heteropoda, jednak tylko jeden kolor na raz.

Co to znaczy 'świeża kostka'? Akwarium stoi już zalane, filtrowane, zaszczepione bakteriami i obsadzone roślinami od jakiegoś czasu? Jakiego?

Możesz podać parametry swojej wody (twardości, pH) zrobione testami lub ze strony wodociągów? Są miejsca w Polsce i jest ich całkiem sporo, gdzie kranówka się dla tych krewetek nie nadaje.
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez ekuPL » Pn 05 wrz, 2011 10:45

gosieks83 napisał(a):...lub inne kolory z gatunku neocaridina heteropoda, jednak tylko jeden kolor na raz.

Co to znaczy 'świeża kostka'? Akwarium stoi już zalane, filtrowane, zaszczepione bakteriami i obsadzone roślinami od jakiegoś czasu? Jakiego?

Możesz podać parametry swojej wody (twardości, pH) zrobione testami lub ze strony wodociągów? Są miejsca w Polsce i jest ich całkiem sporo, gdzie kranówka się dla tych krewetek nie nadaje.


- Dlaczego jeden kolor?
- Swieża kostka to znaczy ze dopiero wczoraj zostało zalane, ale zdaje sobie sprawe że musi ono postać około 3 tygodni zeby móc wpuścić pierwsze życie (lecz chce juz teraz wiedzieć co i jak) Filterek chodzi oczywiście, Jeśli chodzi o bakterie to nie miałem akurat w domu żadnego SAFE START-U i wlałem troszke NITE-OUT II z firmy microbe-lift.Ale wlałem aqua safe-u aby nie była to taka czysta kranówa. Wrzuciłem do środka troszke mchu a podłoże to Rataj PROFI SOIL. Wlałem 1 ml carbo.
A jesli chodzi o parametry wody to niestety nie badałem ponieważ nie posiadam żadnych testów bo w akwarium którym juz posiadam tez wody nie mierze. Ale jeśli jest taka koniecznośc to chciałbym wiedzieć jaki test jest potrzebny na początek,który z nich jest niezbędny, czy te o których wspomniałes na twardośc i PH wystarczą? Dodam że wode wlałem kranówe a jestem z Wroclawia.
Ostatnio edytowano Pn 05 wrz, 2011 10:49 przez ekuPL, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam ekuPL
Avatar użytkownika
ekuPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wielebny » Pn 05 wrz, 2011 11:05

Twardość PH i NO3 są najwazniejsze zbadaj po 2 tygodniach parametry wody jesli NO3 bedzie dosc niskie tzn ze akwarium juz dojrzało.
Jeden kolor an raz dlatego , że Red cherry krzyzuje sie z np yellow badz white pearl tworzac kundelki . Ja Ci szczerze proponuje red cherry na początek sam od nich zaczynałem;)
Ostatnio edytowano Pn 05 wrz, 2011 11:05 przez wielebny, łącznie edytowano 1 raz
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez Assez » So 10 wrz, 2011 19:21

Dokładnie tak jak powiedzieli koledzy powyżej. ja polecam yellow, są bardzo ładne, nie wymagające - jednym słowem spełniają wszystkie wymogi początkującego krewetkomaniaka. Jeśli chcesz możesz wstawić zdjęcie baniaczka ;).
Assez Powraca Na Forum !
Assez
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 174
Dołączył(a): Pn 02 maja, 2011 23:31
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez ekuPL » Cz 13 paź, 2011 17:10

Pozdrawiam ekuPL
Avatar użytkownika
ekuPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Smithi » Cz 13 paź, 2011 21:08

Widze ze redki juz zagoscily.
Mogles zastosowac inne podloze bo to jest typowo roslinne, Ale redki powinny dac rade.
Jakie masz parametry wody?
Ostatnio edytowano Cz 13 paź, 2011 21:15 przez Smithi, łącznie edytowano 1 raz
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez ekuPL » Cz 13 paź, 2011 21:58

Przyznam sie szczerze ze nie mierze w ogóle wody :-D
Pozdrawiam ekuPL
Avatar użytkownika
ekuPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mateusz.A » Pt 14 paź, 2011 17:23

Myślę, że zaczniesz jak jakieś nieszczęścia zaczną się dziać. ;-)
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ekuPL » Pt 14 paź, 2011 17:29

Mateusz.A napisał(a):Myślę, że zaczniesz jak jakieś nieszczęścia zaczną się dziać. ;-)

Możliwe..ale na siłe nic nie bede uszczesliwiał...w akearium tez w ogóle nie mierze...i jakoś jest...

Ale mam do was pytanko.....Czy moge wyjąc filtr z tej kosteczki...i czy w o góle jest on tam potrzebny..skoro podmieniam wode co tydzien??
Pozdrawiam ekuPL
Avatar użytkownika
ekuPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Smithi » Pt 14 paź, 2011 20:17

ekuPL napisał(a):Czy moge wyjąc filtr z tej kosteczki...i czy w o góle jest on tam potrzebny..skoro podmieniam wode co tydzien??


poczytaj forum zanim zadasz nastepne glupie pytanie.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Assez » Pt 14 paź, 2011 20:45

Oczywiście, że nie można wyjąć filtra z wody na dłuższy okres niż czyszczenie, czyli jakieś 5 min. Filtr zawsze być musi i musi cały czas pracować.
Assez Powraca Na Forum !
Assez
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 174
Dołączył(a): Pn 02 maja, 2011 23:31
Lokalizacja: Włocławek


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości