Zakładanie krewetkarium 80l

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Zakładanie krewetkarium 80l

Postprzez frank » Śr 19 paź, 2011 12:11

Witam,
tydzień temu po raz pierwszy w życiu zobaczyłem w akwarium krewetki tak mnie te stworzenia urzekły, że chciałbym je hodować.

Do dyspozycji mam 80 litrowy zbiornik krewetki mogę wpuścić dopiero nawet na wiosnę gdy wszystkie parametry będą już ok... niech sobie akwarium przez zimę zarośnie.

Niestety nie wiem od czego zacząć...

1. zależy mi na dobrym filtrze - czy kubełkowy będzie ok ? mam akwarium malawi ale w krewetkach jestem totalnie zielony? Proszę o nazwy filtrów.

2. jaka grzałka do takiego akwarium

3. jakie podłoże - oglądam akwaria roślinne i są przepiękne

4. jakie rośliny

5. jakie oświetlenie

6. co jeszcze mi jest potrzebne ?

Naprawdę mi się nie śpieszy chcę zrobić wszystko profesjonalnie aby zwierzątka miały jak najlepsze warunki.
frank
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 19 paź, 2011 12:07

Postprzez Mateusz.A » Śr 19 paź, 2011 15:48

1. Może byc kubełkowy. Ale polecam zrobić filtr hamburski, ponieważ krewetki lubią sobie żerować na nim, a w środku mozesz dać jakiś filtr turbinkę jak np power head 550, albo napowietrzacz z kominem.

2. Jeśli masz w pokoju temp. powyżej 20 stopni to nie musisz kupować grzałki :)

3.Zależy na czym ci bardziej zależy- krewetki czy rośliny. Przy aktywnym podłożu z nawozami mozesz mieć tylko mniej wymagające krewetki. Przy aktywnych podłożach dla krewet z kolei rośliny będą rosły słabiej, bo ziemia "wyciąga" różne związki chemiczne szkodliwe dla krewet a potzrebne dla wymagających roślin. Jest jeszcze wariant podłoża jałowego, czyli piasek, bazalt czy żwirek. Tu zaczyna się prawdziwa zabawa, bo to ty sam wybierasz jaką chcesz mieć wodę w zbiorniku.

4. Jakie ci się podobają i odpowiednie do oświtlenia i podłoża. Aczkolwiek krewetki bardza lubią mchy i wątrobowce oraz rośliny z drobnymi listkami.

5. Nie musi być dużo watów na litr, ale postaraj się znaleść świetlówkę albo świetlówkę kompaktową o barwie 6500 kelwinów i nawe więcej.

6. Minerały, jeśli masz braki w kranówie lub jeśli masz filtr RO. Może być ci potzrebny filtr RO, jeśli chcesz zająć się bardzie wymagającymi krewetkami.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości