Crystale się chowają :)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Crystale się chowają :)

Postprzez ron » N 15 sty, 2012 23:39

Witam
Ostatnio akwarium bardzo zarosło i postanowiłem przerwać roślinki. Ze względu na to że mam chyba już dość stare podłoże (około 3 lata) Ada amazonia do wody uniosło się strasznie dużo pyłu (glinki) na tyle dużo że nić nie było widać. Bo zrobieniu podmiany i umieszczeniu w filtrze waty filtracyjnej na dzień dzisiejszy woda nadal nie jest idealna ale też nie ma tragedii. Roślinki przerywałem w poniedziałek dziś jest sobota. Dodatkowo w czwartek z rana spaliło mi się oświetlenie kupiłem go w piątek po południu.

Zauważyłem że krewetki crystal red oraz black praktycznie wcale nie chodzą po akwarium tylko siedzą pod pelią która zarosła i też muszę ją trochę przerwać.

Chodzi mi o to że wcześniej przed zamieszaniem z przerywaniem roślin krewety też siedziały po pelią ale też chodziły po akwa teraz praktycznie ich nie widać.

To akwarium oraz krewetki są od października tamtego roku. Więc krewetki są jeszcze stosunkowo młode ale już jedna nosi jajeczka wiec warunki chyba mają dobre.


w sumie jest 9 krewetek crystal red oraz black gradacji s i ss
Parametry wody
akwarium około 28litrów
oświetlenie 11w aquael
podłoże ADA amazonia
filtr kaskadowy
ph 7
gh 6-7
kh 3
no3 0
po4 0
temperatura 22-24

Pokarm Mosura gravidas, excel, hayashi oraz jakieś normalne dla krewetek
nawożenie: bardzo minimalne bo boję się przesadzić żeby nie zrobić krzywdy krewetkom oraz nie mieć problemów z glonami.
easycarbo węglanowy, profito, mam też no3 i po4 ale niechcę kombinować.

Może dramatyzuje ale jest to moje pierwsze akwarium z krewetkami crystal i tak się zastanawiam czy wszysko robię dobrze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano N 15 sty, 2012 23:41 przez ron, łącznie edytowano 1 raz
ron
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 15 sty, 2012 22:57

Postprzez SzymonPieta97 » Pn 16 sty, 2012 15:27

To że krewetki chowają się to normalne , szczególnie Crystale które u mnie siedzą albo z tyłu akwarium albo chowają się wśród mchów i można je podziwiać jedynie w czasie karmienia , na twoim miejscu zmniejszyłbym Ph do 6,5 .
SzymonPieta97
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 08:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez laskamen » Pn 16 sty, 2012 17:58

jak jest mało krewetek w akwarium to są nieśmiałe i bojące więc dlatego siedzą pochowane ale jak się rozmnożą i będziesz ich miał ok 50 a nie 9 to będą chodziły wszędzie po całym zbiorniku i nie będą sie chowały :) tak jest u mnie :)
laskamen
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): N 08 sty, 2012 14:38
Lokalizacja: Łuków

Postprzez lelek113 » Pn 16 sty, 2012 18:58

laskamen napisał(a):jak jest mało krewetek w akwarium to są nieśmiałe i bojące więc dlatego siedzą pochowane ale jak się rozmnożą i będziesz ich miał ok 50 a nie 9 to będą chodziły wszędzie po całym zbiorniku i nie będą sie chowały :) tak jest u mnie :)


Dokładnie tak jak kolega napisał. Miałem ten sam problem tylko ze u mnie była ponad 100 robaków. Ale teraz wiem jedno albo nastawiamy sie na ładne akwa roslinne gdzie krewety beda dodatkiem i bedziemy je widziec tyle własnie co ty :) albo minimum roslinnosci i obserwujemy krewety.
Avatar użytkownika
lelek113
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 07 lut, 2009 00:37


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości