stułbie - niezniszczalne

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

stułbie - niezniszczalne

Postprzez batman-ka » Cz 15 lis, 2007 14:42

W dużym akwarium zagnieżdziły mi się stułbie,udało mi się je zlikwidować ,a zainfekowany żwir wyjęłam z akwarium.........
co się okazało po wygotowaniu żwiru i po tym jak dałam go do nowego akwarium stułbie odżyły,nie zabiło ich gotowanie!No to mam problem na nowo,tyle ,że w małym akwarium
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:37 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cukierpudel_ » Cz 15 lis, 2007 17:13

Może przeżyły gdzie indziej ?
Cukierpudel_
 

Postprzez batman-ka » Cz 15 lis, 2007 18:14

akwa było nowe ze sklepu dalam do niego tylko żwir
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:38 przez batman-ka, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pt 16 lis, 2007 09:41

co to znaczy zainfekowaly ?
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez batman-ka » Pt 16 lis, 2007 12:56

To znaczy zaraziły nowe akwarium swoją osobą:P,być może żwir gruboziarnisty nie osiąga w środku kamyka na tyle wysokiej temp,żeby je zabić,niektórzy wyparzają żwir w piekarniku na dużo wyższej temp.teraz rozumiem dlaczego
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:39 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tobik » So 17 lis, 2007 20:22

a moze przelazly na mchu z duzego akwa ??
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez batman-ka » So 17 lis, 2007 22:05

Właśnie bardzo dziwne,bo stułbie zginęły i nie ma nawet jednej sztuki w dużym,moze pH spadło albo nie potrafią żyć na czarnym żwirze,bo jak wyjęłam żwir rzeczny to się skończył problem,tak by czasem wychodziły na szybę,a tu ewidentnie wychodzą ze żwiru,z tych resztek martwych (ugotowanych)
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lukiblack » Pt 28 gru, 2007 22:49

Witam...
Mam u koleżanki podobny problem (opiekuję się oprócz swoich 6 zbiorników jeszcze jej )...
Nie wiem jak zniszczyć stułbie... :-/ Mogła byś powiedzieć coś więcej na temat metotod jakimi próbowałaś się ich pozbyć i w końcu skutecznej metody...??
Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez batman-ka » So 29 gru, 2007 15:08

Z tego co zauważyłam stułbia uwielbia żwir rzeczny,potrafią rozmnożyć się bardzo szybko a pod korzeniem miałam dokładnie dywan z nich,pierwszy krok usunięcie ich z szyb,wacikiem do demakijarzu,wtedy jak je ścieram z szyby to się zaplączą w wate i nie popłyną z wodą,robiłam tak przez miesiąc co jakiś czas do skutku.
Z dna usunęłam żwir rzeczny z nimi a potem już cały i zamieniłam na czarny,przez pewien czas miałam żwir pół na pół i żadna stułbia nie przeszła na stronę czarną(nie wiem czemu)
Jak założyłam nowe akwa to żwir rzeczny ugotowałam i dałam do nowego,momentalnie się zalęgły na nim od nowa,więc odpada gotowanie
Na razie nie mam z nimi problemu,szyby mam czyste a na dno nie schodzą,pare sztuk czasem mieszka na grzałce ale okresowo je wycieram i po problemie
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez polobis » Cz 03 kwi, 2008 20:19

czy jest mozliwosc trzymania w tym zbiorniku zyworodnych rybek? gupiki, mieczyki, platynki, molinezje skutecznie zalatwia wszelkie paskudztwa na roslinach i szybach... niestety, dotyczy to rowniez krewetek :-( ale narybek powyzszych gatunkow bedzie za maly, zeby zjesc mlode krewetki, natomiast poradza sobie z malzoraczkami, stulbiami, wyplawkami... niestety bez calkowitego wytepienia...

podniesienie temperatury do ponad 30 stopni podobno usuwa zywe stulbie, chyba ze mamy pecha i trafimy na odmiane tropikalna... ;-)

no i na koncu - nie nadajaca sie dla nas, krewetkomaniakow - metoda zabicia stulbii za pomoca zwiazkow miedzi... robimy zwykla elektrolize miedzianymi drucikami i bateria 1,5V do momentu pierwszych objawow zejscia potworka... na drugi dzien podmieniamy wode 50%
300l, 250l, 70l, 25l, monitorek
Avatar użytkownika
polobis
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr 14 lis, 2007 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Raster » N 15 lis, 2009 21:38

spróbuj podnieśc temperature i dac soli niejodowanej nie pamiętam parametrów zasolenia ale chyba 1 łyżeczka albo łyżka na 10 l 8-) :-P 8-)
red pearl
white cherry :D tak będzie jak mi się pokrzyżują :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Raster
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 15 lis, 2009 21:03

Postprzez Mehi » Pn 16 lis, 2009 14:08

Raster napisał(a):spróbuj podnieśc temperature i dac soli niejodowanej nie pamiętam parametrów zasolenia ale chyba 1 łyżeczka albo łyżka na 10 l 8-) :-P 8-)


No gratuluje odkopania tematu. nie ma to jak wymadrzyc sie po czasie.

A wogole po co zabijac stulbie? sa to zwierzaki ktore daja wiecej pozytku niz szkody a jedynie jakies zabobony zrobily z nich miesozerne bestie... Tak to jest jak ktos chce miec sterylne akwarium. Naczyta sie, naczyta a potem wszystko tepi.
Niech ktos mi w koncu pokaze zdjecie jak stulbia zzera krewetke czy rybe!!
I jaka odmiana tropikalna stubi? :shock: sa plowe i zielone. innych nie ma
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez nicram » Pn 16 lis, 2009 14:51

A ja nigdy stulbi nie mialem w zbiorniczku, a chcialbym, bo to ciekawy zwierzak :D I z pewnoscia wylapuje jakies niepotrzebne drobne inne mikrozwierzaki :) W sumie z angielskiego nazywaha stulbie po prostu "hydra" moze stad te opowiesci, jak to stulbia pozera male dzieci :P
nicram
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr 04 lis, 2009 22:16

Postprzez Mehi » Pn 16 lis, 2009 17:03

stulbie polykaja i zwracaja mikroorganizmy ta sama droga - otworem gebnym. Podczas trawienia wytwarza stulbia bardzo cenne substancje podobne do substancji zawartych w slinie pijawek. i resztki pokarmowe obtoczone ta wydzielina zostaja oddane do akwarium. A jak wiadomo enzymy z pijawek dziala zbawiennie - dlatego sa one uzywane w leczeniu ludzi. Wiec moze warto sie zastanowic czy sie zabija przypadkiem cos co jest pozyteczne i dobrze wplywa na kondycje np. skory ryb w akwarium!
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez stulbia22 » N 31 lip, 2011 20:59

Jesli ktoś na forum ma niepotrzebne stułbie to dajcie znać :) Warszawa i okolica do 50km. Mogę też kupić.
stulbia22
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 31 lip, 2011 20:55

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości