Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » So 08 lis, 2014 04:03

Opiszę w tym poście jak zakładam zbiornik pod krewetki Davidi , może ktoś zechce opisać swoją metodę zakładania takiego zbiornika . Zaczynam od dokładnego mycia akwarium i przygotowuję matę , podkładkę pod zbiornik .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz możemy przykleić tło , w tym celu potrzebne będą nożyczki coś do rozciągania folii , może być kątownik lub szkolna ekierka , spryskiwacz do mycia szyb , papierowy ręcznik , skalpel lub ostry nóż i arkusz folii używanej do robienia reklam .

Obrazek

Folie przed nałożeniem na akwarium spryskujemy płynem do szyb , a potem naciągając nakładamy na jeden z boków , tą czynność trzeba wykonać w dwie osoby .

Obrazek

Tak nałożoną folię rozciągamy ekierką , ja użyłem ubijaka do papierosów :mrgreen: , nie musimy się przejmować ewentualnymi bąbelkami , z czasem zejdą same po odparowaniu wody .

Obrazek
Folię która wystaje za akwarium odcinam skalpelem , może być nóż do tapet , a brzegi dokładnie wycieramy papierowym ręcznikiem i tło gotowe .

Obrazek

Obrazek

Następnym krokiem jest zainstalowanie oświetlenia , ja od dłuższego czasu używam naświetlaczy ledowych , u mnie się sprawdzają .

Obrazek

Moim zdaniem ważne jest od kogo się kupuje takie naświetlacze ponieważ bardzo się różnią jakością , największą ich zaletą jest łatwość montażu i cena .

Obrazek

Z taka fachową pomocą poszło nam raz , dwa .

Obrazek

Oświetlenie mam gotowe , zabieram się do płukania podłoża , używam piasku Dennerle w opakowaniach 10 - cio kilowych , w tym wypadku jest to podłoże do restartu .

Obrazek

Mamy już przygotowane akwarium i światło nam działa , przyszedł czas na zalewanie . Na dno akwarium rozsypuję preparat Bws Enlive w ilości 8 gram i wysypuję wypłukane podłoże

Obrazek

Obrazek

Przyszedł czas na przygotowanie wody . Na bańce 20 litrowej mam umieszczoną naklejkę , potrzebna mi jest do określenia ilości wody kranowej której użyję do mojej mieszanki .

Obrazek

Równo z naklejką nalewam wody kranowej , ( byłem wrogiem kranu lecz zauważyłem , że dobrze wpływa na krewetki , przepuszczam kranówkę oczywiście przez filtry ) następnie dolewam do pełna osmozy i dosypuję miarkę salty gh/kh , tak przygotowaną wodę wlewam do akwarium .

Zbiornik zalany świeżą wodą o parametrach 220 TDS , a za tydzień podmiana dojrzałą wodą z żyjątkami i tak co tydzień , aż oczliki i inne ustrojstwo będzie żyło .

Obrazek

Do zalanego zbiornika dodałem liście i bakterie . Filtr obsługujący to akwa to Delfin Tropicala napędzany powietrzem .

Obrazek

Na razie tyle teraz trzeba cierpliwie czekać 4-6 tygodni , aby akwarium dojrzało . Mam nadzieję , że komuś się ta relacja przyda . Mam też nadzieję , że ktoś opisze swój sposób na założenie akwarium pod davidi :-)
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez =Fresz= » So 08 lis, 2014 17:38

Bardzo fajna fotorelacja z dokładnym opisem. Co sądzisz o bakteriach w płynie/proszku do przyśpieszenia dojrzewania zbiornika? Batmanka u siebie w galerii opisała ładnie założenie zbiornika pod crystale, chyba trzeba pomyśleć o wydzieleniu tak żeby początkujący wiedzieli jak ruszyć z tematem. U Ciebie widzę pociecha łyknęła już bakcyla ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » So 08 lis, 2014 18:02

Myślałem , że ktoś jeszcze doda opis , chętnie bym się czegoś nauczył , np do kranu przekonał mnie Andrzej . Relacja nie jest kompletna , ale z czasem opiszę moje postępowanie z akwarium dla davidi , Freszu od zawsze uzywałem microbe life , czy działają nie wiem .
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez pr3cik » So 08 lis, 2014 19:50

Mnie ten Opis bardzo cieszy ze względu tego że mam zamiar przerobić 3 banki pod Sakury. Będę Bacznie cię śledzić Spiningos:)
Avatar użytkownika
pr3cik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 01 cze, 2014 20:36
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » So 08 lis, 2014 19:55

Postaram się Pręcikos ;-)
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez tomek.b » N 09 lis, 2014 13:14

Bardzo fajny materiał.
Szacun spining133.
U mnie w piwnicy stoją 4 dwudziestkipiątki, mam zamiar je uruchomić ale trzeba je na czymś postawić, hehe.
Zastanawiałem się czy nie wykorzystać starego benibachi pod neocaridiny ale obawiam się zbyt niskiego pH i KH, mimo starości podłoże będzie je zbijać. Wodę planuję o parametrach GH10, KH4.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez Inc0gnit0 » N 09 lis, 2014 13:27

kranex reguralnie podmieniany szybko "ostudzi" beni wiec sie nie martw zanim dojrzeje sporo osłabnie a neocardiny to nie taiwany dadza rade i w ph5,5 i w ph 8
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » N 09 lis, 2014 13:28

Na pewno będą żyły , nie wiadomo natomiast jak będzie z małymi . Jak akwa będzie gotowe do wpuszczenia krewetek to zmierzę gh i ph .
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez Pethro » Wt 11 lis, 2014 21:32

Neocaridina to trochę jak gupiki.. są tak kosmopolityczne że wszędzie dadzą radę więc nie rozumiem skąd te obawy :D
Pethro
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » Wt 11 lis, 2014 21:54

No zależy jakie france mam takie co do szamba włożę i dadzą radę , ale są takie że taiwany przy nich to pikuś :-)
Daj ogłoszenie , kupię neony żółte , a przekonasz się , że ich nie ma :-)
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez Pethro » Wt 11 lis, 2014 22:19

No właśnie dałem ogłoszenie i chyba coś mało ludzi je ma a przydało by mi się do mojej trzódki coś z nowych genów wmieszać ;)
Ale to taki tam wyjątek od reguły co rzadziej jajka nosi większość daje rade wszędzie i zawsze ma potomstwo.
Generalizując taiwany są bardziej wybredne.
Pethro
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » Śr 12 lis, 2014 14:45

Pozwolisz , że się z tobą nie zgodzę :-D
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » So 06 gru, 2014 22:24

Minęły trzy tygodnie od zalania , niestety baniak nie utrzymał przy życiu nicieni i oczlików , wiec dzisiaj zrobiłem podmianę , dałem setkę syfu z innego zbiornika , lekko podniosłem przewodność do 240 Tds Obrazek

Jutro pójdą bakterie i nowa porcja oczlików , nicieni i trochę małżoraczków . Zobaczymy co za tydzień się wydarzy , teraz to wygląda tak Obrazek

CDN...
spining133
 

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez Inc0gnit0 » So 06 gru, 2014 22:47

Pethro napisał(a):Generalizując taiwany są bardziej wybredne.

w okresie od maja do pazdziernika zdechło mi kilkanaście moze dwadziescia naprawde ładnych sakur ( i bynajmniej nie ze starości) a taiwanów konkretnie ani jeden nie odwalił kity :P w tym samym czasie. Najlepsze jest to ze nie mam pomysłu czemu końcem lata a zwłaszcza na poczatku jesieni kolejny rok z rzedu gina mi sakury i to te z najładniejszych. Nadmienie że temperatura odpada jak czynnik bo wszytkie baniaki mam chłodzone latem do 23-24C
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jak zakładacie zbiorniki pod davidi ?

Postprzez spining133 » N 07 gru, 2014 00:10

I to jest dużo , jak mogę ci coś zasugerować , ja w maju , czerwcu robię mini restarty , płuczę podłoże , nic nie daje do wody , robale przekladam do innej bańki , płucze gąbki i dojrzewam baniak tak jak by był nowy , temp . ustawiona klima na max 22 st , tam gdzie uważam za stosowne odpalam oxydatory .

Trzy dni temu zasadziłem oczliki i podałem bakterie , dzisiaj oczliki nadal żyją , syfek niezły , glonów sporo , myślę , że po niedzieli wpuszczę życie :-) Obrazek


Trzy dni po wpuszczeniu krewetek , zgonów nie odnotowano :-)

Obrazek

Totome poznajesz , jak ktoś chce pozyskać ładne i zdrowe krewetki to polecam zakupy u forumowicza Totome , to nie pierwszy zakup u Kolegi , ale jak zawsze towar pierwsza liga .

Obrazek

Oczywiście zbiornik jest hodowlany , ale warto pamiętać , że lekki syf w akwarium służy naszym podopiecznym , z moich obserwacji wynika , że davidi najlepiej czują się w takim środowisku

Obrazek

No a tak wygląda gotowy zbiornik , co do niego włożycie to wasza sprawa , osobiście mogę polecić microsora , nie trzeba wtedy w takim akwarium nic grzebać , a to też nie jednokrotnie wychodzi krewetkom na zdrowie :lol: :lol:

Obrazek

Jeżeli ktoś bedzie potrzebował info na temat suplementacji to chętnie napiszę na pw co i jak .

Minęło trochę czasu , glut niestety już zanika , a szkoda bo dzieki niemu nie odnotowałęm żadnych strat w zakupionej obasadzie , zbiornik na dzień dzisiejszy wyglada tak ,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
spining133
 

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości