Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez 13david13 » Cz 15 lut, 2018 10:08

Bardzo interesujacy tekst
juz stulilem uszy prawie wszystko zle zrobilem
13david13
Potencjalny Maniak

Postprzez sitekplock » N 25 lut, 2018 15:50

A ile godzin dziennie swiecicie w swoich krewetkariach? i w jakich przedziałach czasowych?
Ja zakupiłem belkę chihiros A401 24W?
sitekplock
Potencjalny Maniak

Postprzez RufusBB » N 25 lut, 2018 16:19

8h dziennie na dojrzały baniak, przedział czasowy różny.
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej

Postprzez sitekplock » Pn 26 lut, 2018 06:08

a od momentu założenia do osiągnięcia dojrzałości baniaka?
sitekplock
Potencjalny Maniak

Postprzez Vincent » Pt 13 kwi, 2018 19:33

Wiele się wyjaśniło i teraz wiem od czego zacząć :) Dziękuję!
Vincent
Potencjalny Maniak

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:20

Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

Przechodząc do rzeczy - jestem w trakcie planowania krewetkarium, to co już mam ustalone:
- 30x30x35 OW
- Obsada: blue pearl, green neon
- Roślinność : Gałęzatka na korzeniu z którego formuję drzewo

To czego nie wiem:

- Na trawnik mech (?) lub eleocharis acicularis (?) oraz kilka mini drzewek montażowych z mchem (?) - nie wiem, który z mchów może się spisać przymocowany do drobnej gradacji siateczki metalowej wsadzonej w podłoże, a jeśli nie mech, to czy eleocharis pociągnie jako trawnik przy niżej wybranym oświetleniu bez CO2?Co do drzewek montażowych- jaki mech według Was najbardziej nadaje się do kształtowania formy drzewa ala sosna?
- filtracja - Kaskada(?)/ Kubeł(?) - koszta kubełka są duże, jednak zależy mi na jak największym zakryciu elementów nie związanych z ekspozycją, a szklane/plexi rurki nadają się do tego zadania idealnie, jeśli kubeł- to jaki ? jeśli kaskada- to jaka?
- Oświetlenie - Aquael leddy smart (?) - tutaj z powodu tego trawnika po prostu nie wiem, czy inwestować w mocniejsze 2x 6W czy pojedyczne 6W dźwignie temat mając na uwadze, że CO2 dojdzie dopiero za bardzo odległy czas. Może jakieś inne typy oświetlenia o podobnej mocy? Skupiłem się na Aquael-u ponieważ jest z tego co widzę bardzo popularny.

- podloże - mając na uwadze, że obsada nie jest wymagająca względem parametrów wody, skusiłbym się w strone czegoś neutralnego, jednakże zważywszy na trawnik - może jakieś aktywne? Moim jedynym wymogiem jest czerń na podłożu, lub coś wchodzące w ten kolor.

- tło - cały czas byłem pewien, że czerń nada głębi i będzie pasowało, jednak patrząc na ogólny obraz krajobrazu leśnego - może jednak mist lub biel jest bardziej odpowiednia?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie/ podpowiedzi.
diestopl
Potencjalny Maniak

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 17 paź, 2018 20:39

diestopl napisał(a):Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

Przechodząc do rzeczy - jestem w trakcie planowania krewetkarium, to co już mam ustalone:
- 30x30x35 OW
.

Blue Pearl i Green Neon będą się krzyżować, owoce tego związku raczej będą jeżyć włos na głowie z przerażenia ;-)
Obrazek
Mr.Kreweta

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 17 paź, 2018 20:50

....

to nie jest temat do zadawania pytań najpierw go przeczytaj a pytania potem jesli jakies jeszcze beda:P
Inc0gnit0

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:52

Mr.Kreweta napisał(a):

- 30x30x35 OW
.

Blue Pearl i Green Neon będą się krzyżować, owoce tego związku raczej będą jeżyć włos na głowie z przerażenia ;-)

czyli jednak oczy mam do wymiany z tabeli krzyżowania, unikam za wszelką cene RC a chce mieć jak najmniej problemów z trzymaniem parametrów, już kiedyś udało mi się dojść do rozmnożenia goldenów na kranówce z dolewkami RO, a teraz mam ochotę pójść na łatwiznę. Jakie sugerujesz rozwiązanie na kolor inny niż czerwień? :D
diestopl
Potencjalny Maniak

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:53

Inc0gnit0 napisał(a):

....

to nie jest temat do zadawania pytań najpierw go przeczytaj a pytania potem jesli jakies jeszcze beda:P

a to pardon, czytać czytałem, jednak odpowiedzi na powyższe pytania nie znalazlem, stąd te pytania ;P
diestopl
Potencjalny Maniak

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH