Pokarmy dla krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 17 lut, 2016 18:26

pare osób wypytywało mnie o dynie w kontekście karmienia krewetek sulawesi ..a wiec jest to 100% czysty , bez wypełniaczy wagowych , żarełko dla robali made by matka natura ;) z reszta zapraszam do obejrzenia :
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez pierwek » Cz 18 lut, 2016 15:18

Jak ją przygotowujesz?
Ja podaję zwykłą dynię (ode mnie z ogródka) tylko kroję ją na odpowiednie małe kawałki i zalewam wrzątkiem, czekam aż woda wystygnie i wtedy podaje. Moje krewetki to wcinają ale jednak bardziej lubią sparzony jarmuż.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 18 lut, 2016 16:03

to co na filmie widac to surowa i suszona dynia hokkaido prosto z biedronki mam tez w wersji zakiszonej i tez jest rozchwytywana
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez vanswirr » N 03 kwi, 2016 11:40

W piątek dostałem krewetki. Młode dość, red cherry, 20 sztuk. Przygoda wiec zaczęta. jakoże hodowane na kranówce, dosyć łatwo, w mojej ocenie się zaaklimatyzowały, juz w sobote rano wsadzały nosa wszędzie, objadały rośliny z glonów, pływały, biegały, rządziły po akwarium. W akwarium oprócz krewetek jest 12 sztuk młodych neonów innesa. I teraz kwestia :
Nakarmiłem dziś neonki rano, tak około 9.00. Dosyć obficie. Teraz wrzuciłem dziś do mojego akwarium/krewetkarium (67 l) tabletkę Crustabs produkcji aquael, taką czerwoną :
Obrazek

Problem polega na tym że krewetki wykazały zainteresowanie, ale nie mają szans się dopchać do tabletki. Neony zwartą ławicą okupują tabletke i nie dopuszczają ich do żarła. Co któraś podejdzie, to musi uciekać.
Pytanie - czy znacie jakieś triki , jak karmić krewetki w akwarium z rybami, żeby miały szanse też dostać się do żarcia ?
vanswirr
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 21:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez SUHY » Wt 05 kwi, 2016 15:51

Albo krewetki albo rybki ,Jeśli już to wcale nie musisz ich specjalnie dokarmiać .To co "zgubią " neonki zupełnie im wystarczy .
PS : ta pastylka to dla 100 krewetek a nie 20 .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Kamciu » Wt 05 kwi, 2016 18:15

Neony bym Ci odradzał. Później zaczną robić sobie łapanki na krewetki. Chyba, że tylko te moje byly niereformowalne :lol:
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez vanswirr » Wt 05 kwi, 2016 19:15

No właśnie widzę ze neonki, tak zachwalane jako niekłopotliwe towarzystwo dla krewetek, to okazuje się niezłe skur@%#$%%@ są. Na razie awaryjnie kupiłem dwa domki dla krewetek, takie z rurek glinianych, a na dalsza metę zamówiłem trochę gruzu skałek dragon stone (bo takie skałki są w akwarium i chce zachować kohenrentny wygląd wystroju) i zrobię z nich i silikonu takie "fortece" dla krewetek, będą miały się gdzie chować.

Dzieki wielkie za wskazanie na ile krewetek ta tabletka, na opakowaniu nic nie pisali ile i jak.
vanswirr
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 21:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 05 kwi, 2016 19:22

vanswirr napisał(a):No właśnie widzę ze neonki, tak zachwalane jako niekłopotliwe towarzystwo dla krewetek, to okazuje się niezłe skur@%#$%%@ są. Na razie awaryjnie kupiłem dwa domki dla krewetek, takie z rurek glinianych, a na dalsza metę zamówiłem trochę gruzu skałek dragon stone (bo takie skałki są w akwarium i chce zachować kohenrentny wygląd wystroju) i zrobię z nich i silikonu takie "fortece" dla krewetek, będą miały się gdzie chować.

....


Bardzo naiwne masz podejscie do neonów wyraznie ich niedoceniasz :P krewety beda wyłazic na żer z twojej fortecy a neony wtedy beda tez miec wyżerke
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez vanswirr » Wt 05 kwi, 2016 19:29

No to już nie wiem co zrobić...
Poza opcją kupienia nowego szkiełka dla krewetek, ale zona to mnie zabije po prostu...
No chyba że neonki sprzedam, ale musza jakies rybki być w akwarium , taki mam przykaz, więc co, rasbory galaxy ?
vanswirr
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 21:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 05 kwi, 2016 20:11

galaxy to tez nie idealne rozwiazanie ale o wiele mniej krewetkozerne niz neony ,i jesli musza byc ryby i basta to rozsądny kompromis, galaxy tylko najmniejsze krewetki beda zjadac podrostków powyzej 5mm juz nie ruszaja
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez Kamciu » Cz 07 kwi, 2016 18:32

To jak opisałeś neony, zgadza się w 100%. Temat ryb i krewetek był przerabiany, nieraz, poszperaj na pewno znajdziesz konkretne rybki. Jak dobrze pamiętam to jest jakaś mała rasbora, ale przeszukaj tematy bo nie pamiętam :D
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez =Fresz= » Cz 07 kwi, 2016 19:32

Z rybek jedynie otoski;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez vanswirr » Cz 23 cze, 2016 19:47

Jednak krewetki dają radę. Jak się samice wykociły, to myślałem że ryby zeżarły wszystko, bo żadnego malucha nie widziałem prawie dwa tygodnie. Ale okazało się że sie pochowały tak, że przetrwały, teraz sporo takich przecinków rzędu 5-7mm pływa, a jak rzucę tabletkę ze spiruliną tropicala - spirulina super forte, to gęsto przy niej. Tylko muszę zawsze ryby wcześniej nakarmić, wtedy nieprzeszkadzają krewetkom za bardzo. Co mnie bardzo zdziwiło, krewetki uwielbiają zżerać limnobium rozłogowe, takie pływające roślinki. Dokuje taka jedna z drugą pod liściem i dawaj szamać. Myślałem że sobie tym zbiornik częściowo zaciemnię, a tu lipa, żrą szybciej jak odrasta.
vanswirr
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 21:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez ernest00001 » Wt 22 lis, 2016 22:01

Czy ktoś kiedyś kupował jarmuż paczkowany w biedronce lub innym sklepie? Pytam czy bezpieczny czy zdziesiątkuje całą kolonie.
I jak ktoś może powiedzieć kilka rad jak zrobić dobry pokarm samemu, albo przepis :D
Jak na razie dwa, ale planuję regalik :P bo choroba już postępuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
ernest00001
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 22 lis, 2015 11:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pokarmy dla krewetek

Postprzez matu » Śr 23 lis, 2016 00:09

Wpisz diy w szukajce
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości