Opinie o sprzedawcach krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » N 04 wrz, 2016 10:23

Większość naszych podopiecznych jakie mamy wywodzi się z tego co kupimy od innych, warto się ta wiedzą podzielić z innymi. Często robaki które kupujemy pochodzą z Allegro, olx od hodowców czy ze skleków właściwie od ludzi których nie znamy a towaru nie widzimy, zgodność z opisem i jakość krewetek jest kluczowa, musimy zaufać sprzedawcy. Sklep ma co kupi, a hodowca ma to co sam wyhoduje. Niektórych warto pochwalić, a o innych napisać opinie na temat tego co dostaliśmy. Zapraszam też do zamieszczania opinii na temat innych towarów jakie otrzymaliśmy przy okazji zakupów roślin sprzętu czy pokarmów. Zachęcam do zamieszczania zdjęć.

robiłem trochę zamówień wiec opisze to co ja dostawałem:

All4shrimps też u nich zamawiałem dostałem idealnie zapakowane + gratisy sporo ładnych szyszek olchy i ketapang, bardzo miło z ich strony, krewetki oceniłbym na 8/10 (nie bardzo mi sie pandy podobały) ale sprawdzałem przewodność wody miała 652 ms widziałem ze niektórzy maja w takiej przewodności całe stada caridina hybrydy, widać że taiwanom tez to specjalnie nie przeszkadza, szkoda ze nie sprawdziłem ph. Szopen pokazał to w swoim video ostałem identycznie zapakowane.

Dostałem tez dziś przesyłkę z shrimp planet, chyba była to najbardziej niedbale zapakowana przesyłka z krewetkami jaką kiedykolwiek dostałem, karton posklejany chyba z 4 różnych z jednej strony wsadzony kawałek cienkiego styropianu nie wiadomo właściwie i po co, w środku trochę folii bąbelkowej i standardowo krewetki w 2 workach zoo, ale wszystko dojechało żywe wiec nie ma się czego czepiać. Krewetki jak na moje oko 10/10. Przewodność 280-300, ph 6,4. Jestem zadowolony z towaru jaki dostałem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamawiałem tez kogoś z allegro o nicku rafalblaz, krewetki zapakowane w karton i styropianowy termos wiec bardzo dobrze. Krewetki oceniam na 3/10 zamawiałem 3 pinto, 3 taiwany shadow a dostałem 1 pinto i 5 taiwanów, fakt ze duzo nie zapłaciłem ale moim zdaniem przyjechało trochę takie byle co. Przewodność 650 ms.

Zamawiałem towar tez od stan_shrimps z z allegro szymel89 z forum towar zapakowany poprawnie, podwójne worki wszystko dojechało żywe. O ile jakości hybryd nie jestem w stanie określić i co z nich wyjdzie, to CR SSS-SSSS które zamówiłem są naprawdę bardzo ładne. Chyba nie sprawdziłem przewodności i ph. Mogę śmiało polecić sprzedawcę na podstawie tego co dostałem.

Zamawiałem też 3 razy u Garnelli krewetki przyjeżdżały zawsze w styropianowych termosach przy ostatnim zamówieniu na 15 CR jedna padła, trudno zdarza się wcześniej zgonów nie było. Krewetki CR oceniłbym na 8-9/10 gradacje miały taką jak zamówiłem, ale u części krewetek biel ma miejscowe zaniki białego pigmentu. Rozumiem że PRL to nie są ale od innych sprzedawców dostawałem ładniejsze krewetki CR. Przewodność wody ma zawsze 300 ms nawet nie 301 lub 299 zawsze jest 300! Ph 6,5.
Obrazek

Teraz czekam na paczkę od Tasiora.

Nie wiem czy to właściwe miejsce na forum moderatora proszę o ew. korektę.
Szopen miał robić video na ten temat zrobił 1 film i na tym się skończyło, napisałem tam swój post który zniknie wsród innych wiec zakładam temat.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » N 04 wrz, 2016 11:51

Był jakieś 2 lata temu taki sam temat jak ten kilkadziesiąt stron ale został usunięty w całości z powodu kontrowersji czy jakoś tak ( jedynie mogę zgadywać że pod presja niezadowolonych z opinii o sobie sprzedawców) co do opinii o tych sprzedawcach które tu wstawiłeś mam swoje doświadczenia i nie zawsze się pokrywają z twoimi .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » N 04 wrz, 2016 11:57

Szkoda, dlatego zachęcam do zamieszczania zdjęć, dobry towar obroni się sam. A to mech jaki dostałem od Inc0gnito.

Obrazek

Wszystko ładnie rośnie.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez CryMore » N 04 wrz, 2016 16:14

Ja trochę ostatnio kupowałem i będę jeszcze zamawiał. Do tych co są z forum i mieszkają blisko mnie (do 100km) postaram się wybrać osobiście.

Do rzeczy:

Allegro:

Spoko_Malawi: Paczki zamawiałem dwie, Crystal Red SSS i SSSS w super kondycji, dostałem 7 w gratisie przy większym zamówieniu. Paczki zapakowane perfekcyjnie przewodność 340 uS. W gratisie roślinki i różowe zatoczki. Oceniam 10/10

grzegorz_sobczak: Zamawiałem PRL, zdjęcia na allegro o wiele gorszej jakości niż krewetki na żywo. Dostałem jedną w gratisie. Wszystko starannie zapakowane, przewodność wynosiła jakieś 480 uS, ale robaki w super kondycji. Oceniam 10/10

szymel89: zamawiałem Crystal Red SSSS i dostałem dokładnie to co w opisie. Paczka starannie zapakowana, wszystko profesjonalnie załatwione. Przewodność ok. 340 uS. Oceniam 10/10

All3Shrimps: zamawiałem Pandy i King Kongi, dostałem Pandy SS. Przewodność wynosiła 550 uS. Paczka profesjonalnie zapakowana, biel na krewetkach trochę żółta. Oceniam 9,5/10 za to "przypalenie" krewetek w transporcie.

e-krewetki: odbierałem krewety osobiście. Zamówiłem 15 Pand, dostałem jedną w gratisie. Krewety w mega kondycji. Piotr wybrał mi naprawdę ładne egzemplarze. Były to moje pierwsze kupione krewetki. Piotr wybrał więcej samic niż samców, teraz mam 7 zajajczonych samic. Wśród kupionych krewetek znalazły się KK multistripes oraz po przestudiowaniu forum myślę, że jeden hulk (głęboka zieleń, która uwidacznia się im większy robak rośnie). Zobaczymy co się urodzi po niej bo nosi jaja. Piotrek trzyma robaki na przewodności około 220-240 uS, ma chmary robaków w akwariach, jak sam powiedział jego krewetki są wiecznie głodne, co potwierdzam. Tutaj za czas poświęcony i rady jakie dostałem daję 11/10. Zdjęcia w aukcjach nie oddają kompletnie piękna jego krewetek.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez new-age » N 04 wrz, 2016 21:07

CryMore napisał(a):
e-krewetki: odbierałem krewety osobiście. Zamówiłem 15 Pand, dostałem jedną w gratisie. Krewety w mega kondycji. Piotr wybrał mi naprawdę ładne egzemplarze. Były to moje pierwsze kupione krewetki. Piotr wybrał więcej samic niż samców, teraz mam 7 zajajczonych samic. Wśród kupionych krewetek znalazły się KK multistripes oraz po przestudiowaniu forum myślę, że jeden hulk (głęboka zieleń, która uwidacznia się im większy robak rośnie). Zobaczymy co się urodzi po niej bo nosi jaja. Piotrek trzyma robaki na przewodności około 220-240 uS, ma chmary robaków w akwariach, jak sam powiedział jego krewetki są wiecznie głodne, co potwierdzam. Tutaj za czas poświęcony i rady jakie dostałem daję 11/10. Zdjęcia w aukcjach nie oddają kompletnie piękna jego krewetek.


Popieram słowa kolegi w 100%, kupowałem nie raz i będę zamawiał jeszcze, krewetki w super kondycji, obecnie mieszkam w USA, szkoda że nie ma możliwości wysłania robaków do Stanów, bo tu rynek marny, ach szkoda, ale niezbędne rzeczy do krewetek tylko u niego.

Pozdrawiam
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Pn 05 wrz, 2016 08:47

New-age w USA masz sporo ludzi i fajne źródło koralowców do akwarium morskiego :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez new-age » Pn 05 wrz, 2016 18:54

=Fresz= napisał(a):New-age w USA masz sporo ludzi i fajne źródło koralowców do akwarium morskiego :-P


Źródło koralowców i innych rzeczy do morskiego jest ogromny, ale krewetek słodkowodnych prawie wcale, jakieś Cristale sie znajdą z Taiwanami ciężej. Jedno akwarium morskie na pewno u mnie powstanie :)
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » Pn 05 wrz, 2016 20:19

new-age napisał(a): ale krewetek słodkowodnych prawie wcale, jakieś Cristale sie znajdą z Taiwanami ciężej.


wszytko właściwie kupisz tu:
http://www.shrimpfever.com/shop/category/shrimp/livestock-shrimp/caridina-shrimp-only/page/2/

http://www.theshrimpfarm.com/featured/green-hulk-shrimp.php
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez new-age » Pn 05 wrz, 2016 22:15

odin napisał(a):
new-age napisał(a): ale krewetek słodkowodnych prawie wcale, jakieś Cristale sie znajdą z Taiwanami ciężej.


wszytko właściwie kupisz tu:
http://www.shrimpfever.com/shop/category/shrimp/livestock-shrimp/caridina-shrimp-only/page/2/

http://www.theshrimpfarm.com/featured/green-hulk-shrimp.php



Dzięki za linki, przydadzą się. Szukałem w stanie Kalifornia gdzie mieszkam, kilka osób z tej okolicy ma Cristale, może i znajdą się Taiwany, bo te sklepy co podałeś trochę daleko :) Sorki za zaśmiecenie tematu.
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez jaro222 » Śr 21 wrz, 2016 14:11

Witam czy ktos kupował krewetki od NOBI z alledrogo i moglby cos na ten temat powiedziec
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » So 15 paź, 2016 00:25

Chciałbym wam napisać żebyście dobrze sprawdzili zanim cokolwiek kupicie na "giełda krewetkowa" na FB od Wojtek Kościński z Działdowa.
Wojciech Kościński z FB który sprzedaje PRL z linii EBI podaje nr telefonu do właściciela/kolegi nr 724027537 który podaje się za Michała Jaworskiego (w Działdowie znalazłem tylko jakiegoś 12 latka o tym imieniu i nazwisku). Rozmowa telefoniczna wyglądała dośc wiarygodnie (przepraszam lubie być przezorny) podczas której poprosiłem o dane sprzedawcy do przelewu po czym dostałem konto z nazwiskiem Wojciech Kościński po dalszym sprawdzeniu sie okazało że wszystko jest powiazane z kontem na allegro rakso1299 z Działdowa które po opiniach nie wygląda ciekawe. Jak sprawdziłem pod tym nazwiskiem występuje jedynie powiatowy lekarz weterynarii z Działdowa, szef tamtejszej weterynarii, który podczas rozmowy telefonicznej był kompletnie zdziwiony tym co mu powiedziałem oraz zaprzeczył żeby cokolwiek sprzedawał przez FB. Po za tym ul. Modrzewiowej w Działdowie nie znalazłem.

Chciałbym się mylić, może ktoś mnie poprawi i wyjaśni o co chodzi z tymi nazwiskami i kontami, póki co sprawdzać, patrzyć i się dzielić tym co widzicie.
Ostatnio edytowano So 15 paź, 2016 16:24 przez odin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » So 15 paź, 2016 07:53

hehhe ... takie "czary mary" + Działdowo = ..hhehe myślicie o tym samym sławnym gościu co ja ?? :P nie wiem czy ten ktoś to przeczyta ale to co opisano jest nielegalne i podpada pod paragraf KK jeśli ten gościu ma 18lat (a chyba tak właśnie jest) pcha się do kurortu " pod kratką" swoja droga w Działdowie obrodziły takie rodzynki jeden z którym miałem nie przyjemność dopiero na trzecim czy czwartym koncie nauczył się jak uczciwie handlować na allegro a Zająca nikomu nie trzeba chyba reklamować XD

P.S. przyłóż do lustra rakso1299 a cie oświeci prawda ;)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » So 15 paź, 2016 09:47

No wypisz wymaluj słynny Zając z tego forum hehe widać że ma już we krwi te krętactwo. Narobił sobie syfu koło dupy i żeby być nie rozpoznawalnym podaje fałszywe dane. Mocny koleś.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez fryman » So 15 paź, 2016 20:01

new-age napisał(a):
CryMore napisał(a):
e-krewetki: odbierałem krewety osobiście. Zamówiłem 15 Pand, dostałem jedną w gratisie. Krewety w mega kondycji. Piotr wybrał mi naprawdę ładne egzemplarze. Były to moje pierwsze kupione krewetki. Piotr wybrał więcej samic niż samców, teraz mam 7 zajajczonych samic. Wśród kupionych krewetek znalazły się KK multistripes oraz po przestudiowaniu forum myślę, że jeden hulk (głęboka zieleń, która uwidacznia się im większy robak rośnie). Zobaczymy co się urodzi po niej bo nosi jaja. Piotrek trzyma robaki na przewodności około 220-240 uS, ma chmary robaków w akwariach, jak sam powiedział jego krewetki są wiecznie głodne, co potwierdzam. Tutaj za czas poświęcony i rady jakie dostałem daję 11/10. Zdjęcia w aukcjach nie oddają kompletnie piękna jego krewetek.


Popieram słowa kolegi w 100%, kupowałem nie raz i będę zamawiał jeszcze, krewetki w super kondycji, obecnie mieszkam w USA, szkoda że nie ma możliwości wysłania robaków do Stanów, bo tu rynek marny, ach szkoda, ale niezbędne rzeczy do krewetek tylko u niego.

Pozdrawiam

Ja tez zawsze wszystko kupuje w e-krewetki super szybka wysyłka i towar najwyższej klasy. Ps siema new-age taiwany i hybrydy zakupione u Ciebie nadal mają się dobrze. Pozdrawiam Tomek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
fryman
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2015 13:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez odin » So 15 paź, 2016 21:01

=Fresz= napisał(a):Mocny koleś.


Mam pomysł żeby pod spodniami nosił miętką parówkę. Mam taka wadę że złodziei i oszustów nie potrafię zapomnieć.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron