Opinie o sprzedawcach krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 27 wrz, 2018 14:23

Vimes27 napisał(a):Nawet wiem co... :mrgreen: Ja zresztą też licytuję lov-y i coś tam jeszcze... :shock:


PRL-ki ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez jacek_lu » Pt 28 wrz, 2018 07:20

Vimes27 napisał(a):Gdyby to było bliżej to bym przemyślał dojazd - ale mam do niego jakieś 250 km w dwie strony 500 km, to jakieś 7 godzin za kółkiem plus koszt paliwa jakieś dwie stówy... Ja nie zakładam, że nie dostanę krewetek (i tak woziłbym się z alledrogo o odszkodowanie - bo płatności dokonuję za ich pośrednictwem) raczej martwię się ich pochodzeniem - a tego nie zweryfikuję na miejscu - zawsze ktoś mógł sprowadzić sporo robactwa i wpuścić do uprzednio przygotowanych baniek - jedyne co mógłbym zweryfikować na miejscu to jakość . To już raczej zaryzykuję kilka stówek.


Pewnie to nie miejsce do takich dywagacji ale napiszę.
Nikt nie zakłada że nie dostanie tego co zamawiał. Ja kupiłem telefon, ani telefonu ani pieniędzy nie dostałem, sprawę zgłosiłem na policję a oni ją umorzyli po kilku miesiącach. Na zeznaniach prowadzący od razu mi powiedział że są nikłe szanse na odzyskanie kasy a już tym bardziej na znalezienie sprzedawcy.
W tym samym czasie co ja zgłaszałem, zgłaszało kilka osób innych podobne sytuacje, a to piłe, a to inne rzeczy.
Nie pomyślałbym nigdy jak żyję, że za pośrednictwem alledrogo może mnie ktoś wypupcyć i nie ponieść konsekwencji.

Mam spory dystans do zakupów za większy hajs przez portale, tym bardziej jak kogoś nie znam.

Jak wylicytujecie to mam nadzieję że się pochwalicie :)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Pt 28 wrz, 2018 07:25

Ja? - Nie PRL-ki - Galaxy low i różne mieszańce - PRL-ki akurat mnie nie przekonują, więc nie mam... Jestem jeszcze na etapie mixów, kręci mnie co ciekawego, innego wyjdzie ze stada... może się to zmieni jak "dorosnę" ale chyba nie bo m.in. dlatego zainteresowałem się caridinami i szybo zrezygnowałem z neo, żeby bawić się wzorami...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Pt 28 wrz, 2018 07:33

Oczywiście jeśli wygram licytację - to zdam relację... Z kilkudniowym opóźnieniem od dostawy i pewnie drugą po jakiś czterech tygodniach. Ostatnio przy zakupie stosunkowo drogich krewetek miałem po przyjściu paczki ochotę kląć... bo to co trafiło do aklimatyzacji wcale mnie nie zachwyciło, (oczywiście wiem, że wybarwienie krewetek w podróży to inna bajka niż to w zbiorniku) ale jeszcze takiej różnicy nie widziałem (nawet u blue tigerów). A po dwóch dniach byłem już prawie zachwycony - i temu co dostałem mogę wystawić jakościowe 4,5 (w pięciostopniowej skali)... dlatego pierwsza relacja z opóźnieniem...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » Pt 28 wrz, 2018 07:39

Wszystko na luzie i bez spiny ;) byle z głową uzyskiwać dalej wartościowe :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Pt 28 wrz, 2018 07:41

Tak też to traktuję. Chociaż mam wrażenie, że czasami się tniemy na licytacjach... np Red Fishbon :roll:
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Pt 28 wrz, 2018 08:38

jacek_lu napisał(a):
Vimes27 napisał(a):Gdyby to było bliżej to bym przemyślał dojazd - ale mam do niego jakieś 250 km w dwie strony 500 km, to jakieś 7 godzin za kółkiem plus koszt paliwa jakieś dwie stówy... Ja nie zakładam, że nie dostanę krewetek (i tak woziłbym się z alledrogo o odszkodowanie - bo płatności dokonuję za ich pośrednictwem) raczej martwię się ich pochodzeniem - a tego nie zweryfikuję na miejscu - zawsze ktoś mógł sprowadzić sporo robactwa i wpuścić do uprzednio przygotowanych baniek - jedyne co mógłbym zweryfikować na miejscu to jakość . To już raczej zaryzykuję kilka stówek.


Pewnie to nie miejsce do takich dywagacji ale napiszę.
Nikt nie zakłada że nie dostanie tego co zamawiał. Ja kupiłem telefon, ani telefonu ani pieniędzy nie dostałem, sprawę zgłosiłem na policję a oni ją umorzyli po kilku miesiącach. Na zeznaniach prowadzący od razu mi powiedział że są nikłe szanse na odzyskanie kasy a już tym bardziej na znalezienie sprzedawcy.
W tym samym czasie co ja zgłaszałem, zgłaszało kilka osób innych podobne sytuacje, a to piłe, a to inne rzeczy.
Nie pomyślałbym nigdy jak żyję, że za pośrednictwem alledrogo może mnie ktoś wypupcyć i nie ponieść konsekwencji.

Mam spory dystans do zakupów za większy hajs przez portale, tym bardziej jak kogoś nie znam.

Jak wylicytujecie to mam nadzieję że się pochwalicie :)


Jak masz zgłoszenie na policję to przesyłasz je na allegro i oni zwracają Ci kasę (do 10tyś zł) ;-) wiem bo też to kilka lat temu przechodziłem...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » Pt 28 wrz, 2018 08:40

Vimes27 napisał(a):Tak też to traktuję. Chociaż mam wrażenie, że czasami się tniemy na licytacjach... np Red Fishbon :roll:


Od kogo? Jak nie tu to pw:)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Pt 28 wrz, 2018 11:30

Żadna tajemnica - na ten moment mam co chciałem. Od Pachols_Shrimps - łącznie wylicytowałem 9 szt od niego - przyszły i jak na razie jest ok. Jeśli będzie b. dobrze to na tym poprzestanę, jeśli tragicznie to też. Tylko w przypadku mieszanym jeszcze je rozważę. (zwłaszcza, że coś nie tak dobrego pojawia się u mnie w baniakach z miksem - wzór jakiś krótki skunk plu 3-5 stripsowa zebra - od Pacholsa trafiły mi się znacząco lepsze wzór praktycznie backlaine z krótszymi i dłuższymi stripsami - prawie jak galaxy bez spotów - na dwóch jakieś pojedyncze spoty nawet.)
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 28 wrz, 2018 14:46

=Fresz= napisał(a):
jacek_lu napisał(a):
Vimes27 napisał(a):Gdyby to było bliżej to bym przemyślał dojazd - ale mam do niego jakieś 250 km w dwie strony 500 km, to jakieś 7 godzin za kółkiem plus koszt paliwa jakieś dwie stówy... Ja nie zakładam, że nie dostanę krewetek (i tak woziłbym się z alledrogo o odszkodowanie - bo płatności dokonuję za ich pośrednictwem) raczej martwię się ich pochodzeniem - a tego nie zweryfikuję na miejscu - zawsze ktoś mógł sprowadzić sporo robactwa i wpuścić do uprzednio przygotowanych baniek - jedyne co mógłbym zweryfikować na miejscu to jakość . To już raczej zaryzykuję kilka stówek.


Pewnie to nie miejsce do takich dywagacji ale napiszę.
Nikt nie zakłada że nie dostanie tego co zamawiał. Ja kupiłem telefon, ani telefonu ani pieniędzy nie dostałem, sprawę zgłosiłem na policję a oni ją umorzyli po kilku miesiącach. Na zeznaniach prowadzący od razu mi powiedział że są nikłe szanse na odzyskanie kasy a już tym bardziej na znalezienie sprzedawcy.
W tym samym czasie co ja zgłaszałem, zgłaszało kilka osób innych podobne sytuacje, a to piłe, a to inne rzeczy.
Nie pomyślałbym nigdy jak żyję, że za pośrednictwem alledrogo może mnie ktoś wypupcyć i nie ponieść konsekwencji.

Mam spory dystans do zakupów za większy hajs przez portale, tym bardziej jak kogoś nie znam.

Jak wylicytujecie to mam nadzieję że się pochwalicie :)


Jak masz zgłoszenie na policję to przesyłasz je na allegro i oni zwracają Ci kasę (do 10tyś zł) ;-) wiem bo też to kilka lat temu przechodziłem...


Właśnie, Jacek, nie zgłaszałeś tego na allegro?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » So 29 wrz, 2018 20:02

Jak tam wojownicy wygrali coś? :-D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » N 30 wrz, 2018 11:16

Tylko jedną - :cry: i to nie tą na której mi najbardziej zależało... Ale żyje się dalej - zobaczę jak z kolegą handel przebiegnie, to może ostrzej powalczę w przyszłości...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » N 30 wrz, 2018 11:58

Oj :-/ ja zgarnąłem trzy aukcje - high, galaxy 5szt. i rodzenstwo 10szt.
Pogrzebałem w necie, krewetki drinka- to temat tego sprzedawcy :-)
No i zobaczymy co dalej :roll:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez jacek_lu » Wt 02 paź, 2018 11:10

Mr.Kreweta napisał(a):Właśnie, Jacek, nie zgłaszałeś tego na allegro?


Od tego zacząłem, oni kazali zgłosić to na policję i tyle z ich strony pomocy otrzymałem.
Zablokowali mu konto.

Ja się więcej z nimi nie kontaktowałem oni ze mną też. Prócz jednego maila, w którym napisałem że sprawę zgłosiłem a oni że będą ściśle współpracować, bo takich przypadków jest więcej.

Na komendzie, kazali przynieść mi stacjonarkę hah :) wydrukowałem tylko maile z poczty ze wszystkimi możliwymi opcjami podglądu nadawcy, no bo bez jaj żebym nosił im swój sprzęt na nie wiadomo ile czasu.

Zaraz po tym jak się tylko kapnąłem że dałem ciała (kilka godzin), próbowałem w banku cofnąć/anulować przelew oczywiście bezskutecznie.

Pieniądze zostały wypłacone chwile po zaksięgowaniu. Osoba do której należało konto to jakiś Janusz z pod sklepu wiecznie pijany. Sprawę umorzono.

Wracając do tego zwrotu o którym Fresh pisał, muszą być chyba jakieś szczególne okoliczności żeby taki hajs zwrócili. Teraz są te płatności przez allegro, kiedyś normalnie przychodził na maila nr konta i się robiło przelew. Gdyby Alledrogo miało zwracać za wszystkie wałki, a to nie są jakieś drobne, musieliby się zawinąć.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Wt 02 paź, 2018 12:16

jacek_lu napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Właśnie, Jacek, nie zgłaszałeś tego na allegro?


Od tego zacząłem, oni kazali zgłosić to na policję i tyle z ich strony pomocy otrzymałem.
Zablokowali mu konto.

Ja się więcej z nimi nie kontaktowałem oni ze mną też. Prócz jednego maila, w którym napisałem że sprawę zgłosiłem a oni że będą ściśle współpracować, bo takich przypadków jest więcej.

Na komendzie, kazali przynieść mi stacjonarkę hah :) wydrukowałem tylko maile z poczty ze wszystkimi możliwymi opcjami podglądu nadawcy, no bo bez jaj żebym nosił im swój sprzęt na nie wiadomo ile czasu.

Zaraz po tym jak się tylko kapnąłem że dałem ciała (kilka godzin), próbowałem w banku cofnąć/anulować przelew oczywiście bezskutecznie.

Pieniądze zostały wypłacone chwile po zaksięgowaniu. Osoba do której należało konto to jakiś Janusz z pod sklepu wiecznie pijany. Sprawę umorzono.

Wracając do tego zwrotu o którym Fresh pisał, muszą być chyba jakieś szczególne okoliczności żeby taki hajs zwrócili. Teraz są te płatności przez allegro, kiedyś normalnie przychodził na maila nr konta i się robiło przelew. Gdyby Alledrogo miało zwracać za wszystkie wałki, a to nie są jakieś drobne, musieliby się zawinąć.


Wystarczy tylko kwit z policji o wszczęciu postępowania o ile dobrze pamiętam, musiałbym odkopać maile. Mi allegro zwróciło tyle ile zapłaciłem oszustowi, około 1000zł.

Jedna z korespondencji z osobą która też była w tamtym czasie oszukana:
Witaj! Byłem dzisiaj na policji i złożyłem zeznania. Bożydar nie
istnieje bo policjant to sprawdzil a Radoslaw byl juz za cos notowany.
Proponuje wydrukowac Ci wszystko co z nim jest zwiazane lacznie z sama
aukcja, potwierdzeniem przelewu kasy, korespondencja mailowa doslownie
wszystko i z tym idz na policje zlozyc zeznanie. Ja i ta inna osoba tez
juz zglosila na policji sprawe, zostales jeszcze Ty.

P.s rodzice nadal nie mają z nim kontaktu.

Pozdrawiam


Poszli wtedy wszyscy poszkodowani zeznawać i po jakimś czasie od zeznań każdy dostał notkę o wszczęciu. Tą notatkę przesłałem do Allegro i to wystarczyło żeby zrobili mi zwrot. Oczywiście oszusta policji nie udało się złapać i sprawę później umorzono.

A wyglądało to tak że włamali się komuś na konto allegro i wystawiali fikcyjne aukcje a konto do wpłat podawali swoje, konto które było zakładane na słupa (modne były kiedyś karty płatnicze prepaid podarunkowe) i to wykorzystał oszust. Szkopuł w tym był taki że takiej karty prepaid nie można było zablokować i zidentyfikować. Jak przelew szedł na takie konto to nic nie można było już zrobić :mrgreen: reklamację w banku złożyłem i do dziś zero odpowiedzi hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości