Jakiś grzyb ?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Jakiś grzyb ?

Postprzez Cukierpudel » N 02 gru, 2007 17:35

Zalęgło mi się jakieś świństwo w akwarium.
Wygląda jak grzyb,

Pełno tego na roślinach i za filtrem - to dziwne bo filter myłem pare dni temu.

Ktoś może kojarzy ?
Cukierpudel
 

Postprzez Allex » N 02 gru, 2007 18:49

To nie wygląda na grzyb. Nigdy wcześniej nie widziałem żeby rósł na gołej szybie. Grzyby muszą mieć jakieś organiczne podłoże. Jak duże to jest?
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cukierpudel » N 02 gru, 2007 20:51

2 mm ?

Rośnie również na liściach, na tyle i przodzie filtra. Najmocniej na łodydze pewnej rośliny (której nazwy nie znam).
Cukierpudel
 

Postprzez Allex » N 02 gru, 2007 23:50

Z jednej strony przypomina trochę grzyb, ale z drugiej strony one występują w postaci strzępków. Ten ma prawie same "owocniki". Oprócz tego dziwi mnie, że rośnie na szkle. Grzyby tego nie robią, muszą być wrośnięte w materię organiczną. Czy to się jakoś porusza? Faluje, kurczy, otwiera lub zamyka?
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cukierpudel » Pn 03 gru, 2007 00:09

Faluje - chyba zgodnie z ruchem wody

Jutro zrobię zdjęcię z pewnej odległości żeby było widać skalę.
Cukierpudel
 

Postprzez batman-ka » Pn 03 gru, 2007 00:44

Ja bym stawiała na zwierzątko,coś w rodzaju stułbii ale z innej parafi,widać odnogę i tależyki co u stułbii wygląda podobnie choć ma "rączki",a jak faluje z prądem to na bank coś w tym stylu.
Co by to nie było proponuje natychmiast podjąć kroki usunięcia wszystkich z akwarium,pożycz od dziewczyny okrągłe waciki prasowane do demakijarzu i nimi zbieraj,te żyjątka- zaplączą sie w watę i nie będą pływać po oderwaniu od szyby,ja tak wykończyłam stułbie,pare razy przetarłam je i zginęły w końcu.W nowym akwarium musiałam wyrzucić żwir.Z doświadczenia bazalt jest podłożem do którego te wynalazki nie potrafią się przyczepić,teraz testuję w drugim akwarium piasek krzemowy-brązowy
A tak przy okazji jakie masz obecnie pH w akwarium?
Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 00:46 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cukierpudel » Pn 03 gru, 2007 14:37

Usunięcie mechaniczne może być trudne bo cholerstwo siedzi w miejscach gdzie zaczynają się listki. Wydaje mi się że jest w miejscach gdzie zbiera się "brud". Ale będę musiał spróbować.

Nie ma już raczej nic na szybie. Ten z filtra też zniknął , zostały tylko cholerstwa na roślinach i widzę że się roznoszą.

pH wynosi jakieś 7.4 . Na teście "wysokiego pH" wynosi 7.4 (dół skali), na teście "niskiego pH" 7.6 (góra skali).
Cukierpudel
 

Postprzez batman-ka » Pn 03 gru, 2007 21:07

lejesz samą demineralkę i masz 7,5?Chyba że to od tych twoich preparatów do mineralizacji,ale muszę przyznać że wygląda prawie jak pleśń,umyj rośliny jak sie da
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 13:58 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Allex » Śr 05 gru, 2007 21:49

Chyba znalazłem odpowiedź na pytanie co to za 'grzyb'. Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że to orzęsek. A dokładnie jeden z największych jednokomórkowych organizmów na świecie - Trąbik Stentor.

Obrazek

Wygląda podobnie, prawda?

Obrazek
Obrazek

Mały opis trąbika, czyli z czym to się je. :)

Obrazek

Kurde, czemu wszyscy mają trąbiki, a ja mam tylko zwykłe wirczyki, których prawie nie widać. :cry:
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cukierpudel » Śr 05 gru, 2007 23:02

Jak mogę Ci się odwdzięczyć ? Podaj adres to może Ci prześlę kolonię ;-)
Cukierpudel
 


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości